خلاصه کتاب

خلاصه کتاب با «چرا» شروع کنید | Start With Why

درباره نویسنده

نویسنده
سیمون الیور سینک نویسنده و سخنران الهام بخش انگلیسی-آمریکایی است. او را به عنوان یکی از سخنرانان انگیزشی، می‌شناسند که تاثیرات موفقی بر روند تفکر مخاطب، داشته است. سینک در کتاب اول خود، با "چرا" شروع کنید، پنج ایده بزرگ برای موفقیت در رهبری یک تیم را معرفی نموده است که در این مقاله به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

خلاصه کتاب با «چرا» شروع کنید | Start With Why

تصویر کتاب

هر سازمانی می‌تواند توضیح دهد که چه کار/خدماتی انجام می‌دهد. برخی می‌توانند نحوه انجام این کار را توضیح دهند. اما تعداد کمی از آنها می‌توانند به روشنی بیان کنند که چرا این فعالیت‌ها انجام می‌شوند. توانایی الهام بخشیدن به اطرافیان و دستیابی به موارد چشمگیر از “چرا” شروع می‌شود. در حقیقت، کسانی که با چرا شروع می‌کنند هرگز فعالیت‌های خود را مملو از جزئیات بی اثر نخواهند کرد، آنها برای ادامه راه از اهداف و چشم‌اندازهای خود، الهام می‌گیرند.

در ادامه شما نکات اصلی و مهم این اثر را در قالب خلاصه کتاب با «چرا» شروع کنید | Start With Why مطالعه می‌کنید.
جمع بندی

سایمون سینک، در کتاب با “چرا” شروع کنید این اصل را گسترش می‌دهد که وقتی شما در برابر دیگران به رقابت می‌پردازید، هیچ کس نمی‌خواهد به شما کمک کند. اما وقتی با خودتان رقابت می‌کنید، همه می‌خواهند به شما کمک کنند. سوال اصلی او این است که چه می‌شود اگر ما هر روز فقط برای بهتر شدن خودمان تلاش می‌کردیم؟ برای تبدیل شدن به یک رهبر و یا حتی یک فرد موفق، لازم است تا اهداف خود را شناخته و برای رسیدن به آنها مسیر درستی را طراحی کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «متخصص حرفه‌ای هوش تجاری» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن