منبع این مقاله
فروش

ترفیع فروش (Sales Promotion)

هدف از ترفیع در فروش (پروموشن)، افزایش فروش کوتاه‌مدت است. یکی از سر راست‌ترین فعالیت‌های ترفیع در فروش، کاهش قیمت‌ها هستند. این کاهش هزینه‌ می‌تواند شامل تخفیف‌ها، کوپن‌های مجانی، یکی بخرید یکی رایگان ببرید، طرح‌های رایگان بیش‌تر از ۲۰% خرید، اعطای خدمات و کالا بیشتر از هزینه مشتری باشد. اما می‌توان از دیگر تاکتیک‌های ترفیعی مانند فروش همزمان دو کالا، هدایای رایگان و طرح‌های وفاداری استفاده موثری کرد. طرح‌های وفاداری بلندمدت، می‌تواند مشتریان را حفظ کند و فروش را تقویت کند.

فعالیت‌هایی برای ترفیع فروش

بسیاری از فعالیت‌های ترفیع در فروش روی مکان فروش محصولات تمرکز دارد. هدف، تشویق کردن مشتریان برای ایجاد انگیزه خرید در آنها یا انتخاب برند شما در بین برندهای رقیب هست.

دیگر گزینه‌های تجاری شامل تشویق خرده‌فروشان به ارائه محصولات بیش از ظرفیت فضای قفسه‌های فروشگاه یا ارائه محصولات ترفیعی با بسته‌بندی خاص مانند مجموعه هدیه کریسمس می‌شود.

 

ترفیع در فروش
ترفیع در فروش

ترفیع فروش و بازاریابی میدانی

برای تاثیر بخشی بیشتر، شما می‌توانید بازاریاب‌های میدانی خود را برای کمک به خرده‌فروشان بفرستید تا محصولات شما را بفروشند. شما می‌توانید یک پیش نمایشی از محصولات خود در یک فروشگاه یا در یک رویداد ترفیعی برپا کنید. اگر نمی‌توانید کارمندانی را برای این کار تامین کنید، می‌توانید فعالیت‌های این چنینی را به یک آژانس بازاریابی میدانی برون‌سپاری کنید.

دیگر فعالیت مرتبط این است که انگیزه‌های فروش خود را برای واسطه‌ها به جای مشتریان پایانی هدف قرار دهید. برای مثال، شما باید یک تخفیف کوتاه مدت به خرده‌فروشان یا کالاهای رایگان و برند به کارمندان فروش ارائه دهید. بسیاری از ایده‌های ترفیع در فروش، می‌تواند با اهداف تجاری به جای توجه به مشتریان یا هردو این موارد تطابق پیدا کند.

همچنین بخوانید:  ایجاد و توسعه‌ USP برند

ریسک‌های ترفیع فروش

گرچه ترفیع‌های در فروش منفرد، فعالیت‌های تاکتیکی و کوتاه‌مدت هستند، اما می‌توانند پیامدهای استراتژیک مهمی را به همراه داشته باشد. اهداف شفاف ترفیع در فروش، می‌تواند به شما در شناخت ایده‌های نتیجه‌بخش، میزان تناسب این ایده‌ها با دیگر فعالیت‌های بازاریابی مانند تبلیغات وSEO کمک کند.

گرچه کاهش قیمت ممکن است فروش را افزایش دهد، اما می‌تواند تفاوت قیمت‌ها و حاشیه سود را کم کند. برای مثال، اگر مشتریان دو محصول را به قیمت یک محصول بخرند، آنگاه فروش‌های کوتاه‌مدت ممکن است هزینه‌ی فروش‌های آینده را افزایش دهد.

بر خلاف فعالیت‌های ترفیعی که مشتریان جدید را جذب می‌کند یا وفاداری مشتریان را افزایش می‌دهد، تاثیر کلی آن ممکن است در کاهش سود باشد. پس درحالی‌که ترفیع در فروش می‌تواند برای راه‌اندازی محصولات جدید به خوبی عمل کند، می‌تواند ریسکی در ترفیع محصولات فعلی به وجود آورد.

شما باید به دقت در مورد نحوه تاثیر ترفیع در فروش روی برند خود فکر کنید. تخفیف‌های قیمتی منظم یا هدایای رایگان با کیفیت پائین، ممکن است ارزش برند شما را از بین ببرد. از سوی دیگر، یک طرح وفاداری جذاب برای مشتری می‌تواند تصویر برند شما را تقویت کند و داده‌های مفیدی را در مورد رفتار خرید مشتریان شما مهیا کند.

- امتیاز شما -
[کل: 0 میانگین: 0]
منبع
Marketing Donut

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + دو =

اگر در خصوص این مقاله یا دانلود منابع مشکل یا سوالی دارید لطفا با پشتیبانی کار و کسب در ارتباط باشید.
بستن