منبع این مقاله
بهره‌وری شخصی

راهنمای کامل و کاربردی شما برای این که چگونه هر کاری را بهتر و سریع‌تر انجام دهید

به منظور اینکه در محیط کسب و کار همچنان بتوانید رقابت کنید، بسیار مهم است که اطلاعات و مهارت هایی جدید را به صورت مداوم فرا بگیرید. به همین دلیل است که افراد معروفی هم چون بیل گیتز و اپرا وینفری سوگند خورده اند که یادگیری همیشه به عنوان بخشی از مسیر موفقیتشان باشد

این مقاله دارای نسخه PDF انگلیسی است. (لینک دانلود)

درباره نویسنده

نویسنده
الی کاپلان، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت لکسیون کپیتال است. او در حوزه تحلیل‌های مالی فعالیت دارد و همچنین به عنوان یک کارآفرین تاکنون استارتاپ‌های مختلفی را راه‌اندازی کرده است. مطلب زیر از بلاگ الی در مدیوم انتخاب شده است.

خلاصه مطلب

  • این مقاله به ۷ روش عالی برای بهبود کارایی می‌پردازد.

دنیای ما سریعتر از همیشه در حال تکامل است.

خوشبختانه، روش های نسبتا ساده ای برای راه اندازی مغز و فراگیری سریعتر هر مهارتی وجود دارند. بعضی از این راه حل ها را به منظور کمک در افزایش قدرت یادگیری مداوم، در زیر بخوانید.

  1. ۵۰ دقیقه و یا کمتر

مهم است که به عنوان یک کارآفرین مقاومت کنید و به منظور یادگیری چیزهای جدید، ساعات زیادی را کار کنید (و یا روزهای زیادی کار انجام دهید).

توجه کنید که تحقیقات نشان می دهد زمانی که خیلی از مغر کار می کشید توانایی اش به سرعت کم می شود. الن دان از دانشگاه ایالت لوئیزیانا توضیح می دهد که «هر چیزی که کمتر از ۳۰ دقیقه طول بکشید برای مغز کافی نیست و هر چیزی بیشتر از ۵۰ دقیقه اطلاعات زیادی است که بخواهید به یک باره به خورد مغز بدهید». به منظور عملی کردن این موضوع، اطمینان حاصل کنید که دوره های یادگیری خود را کوتاه کنید، از روش های یادگیری سریع عمانند فلش کارتها استفاده کنید. بین جلسات خود ۱۰ دقیقه استراحت کنید تا ذهنتان نیز استراحت کند و رها شود.

  1. ۲۰/۸۰

قاعده پارتو، که از آن به عنوان قانون ۲۰/۸۰ شناخته می شود، توسط یک اقتصاددان ایتالیایی به نام ویلفرد پارتو ارائه شده است، او زمانی این ایده را بیان کرد که ۲۰ درصد از مزرعه ها ۸۰ درصد از محصولات ایتالیا را تولید کردند. به این قاعده خوب فکر کنید. در واقع فقط ۲۰ درصد تلاش‌های شما دارد ۸۰% موفقیت شما را می‌سازد.

  1. دیگر چند کار را با هم انجام ندهید

مغز شما همانند کامپیوتر است- وقتی که چند تب در مرورگر شما باز باشد، سرعت پردازش نیز کاهش می یابد. تحقیقات نشان داده است که انجام چندکار با هم کیفیت کار افراد را کم می کند. یک مطالعه نیز کشف کرده است زمانی که حواس شما پرت می شود، ۲۵ دقیقه طول می کشد تا دوباره کار را در دست بگیرید. این زمان زیادی برای تلف شده است.

در این عصر که حواس پرتی ها زیاد شده است، به یاد داشته باشید که به هنگام جلسه ایمیل خود را ببیندید. تلفتان را سایلنت کنید و نوتیفیکیشن های خود را غیرفعال کنید. انجام چندکار باهم یادگیری شما را آهسته می کند و مانع از عملکرد بالای ذهنتان می شود.

[restrict paid=true]
  1. روش های یادگیری خود را تغییر دهید

بازسازی- فرآیندی که در آن خاطره ها فراخوانی می شوند و مطابق با دانش جدیدی که کسب کرده ایم تغییر می کنند- نقشی بسیار مهم را در تقویت مهارت ها و یادگیری بازی می کند.

یک مطالعه از جانز هاپ کینز دریافته است که « اگر می خواهید کارتان را با کمی اصلاحات به انجام برسانید، باید به جای اینکه پ یک چیز را چندبار تمرین کنید و یاد بگیرید باید در این راه کمی سریع تر باشید و چیزهای متنوع تر و بیش تری را بیاموزید»

در کنار یادگیری تان، سعی کنید اصلاحاتی را روی روش های خودآموزی خود پیاده سازی کنید. اگر در یک جلسه از فلش کارد استفاده می کنید، برای دفعات بعد به روش های دم دست تری فکر کنید و یا به یک پادکست و یا یک وبینار گوش دهید. این به مغز شما کمک می کند که اطلاعات را با سرعت بیشتری فراخوانی کند و به یاد آورد.

  1. از افراد بالا دست خود درس بگیرید

رابرت گرین بر نیاز به یک مربی حرفه ای در کتاب «تسلط» خود تاکید دارد. او درباره شاگردی ایده آل صحبت می کند و بیان می کند راهنمایی گرفتن از افرادی که دارای همان مهارتی هستند که شما به دنبال آن هستید، کاری بسیار خوبی است.

کلمه شاگرد تصویری از قرون وسطایی از آهنگر و دستیارش به ذهن می آورد  اما با اطلاعاتی که در این عصر در اختیار ماست، می توانید از طریق یوتیوب، اسکایپ و یا حتی خدمات حرفه ای همانند میکرومنتور دوره ببینید. دیگران که افراد جوان و حرفه ای را راهنمایی می کنند و مربی آن ها هستند خوشحال می شوند تا به شما در این مسیر کمک کنند.

  1. به روش قدیمی و سنتی نت‌برداری کنید

دانشگاه پرینستون و محققان UCLA کشف کرده اند که نت برداری دستی باعث می شود دقیق تر گوش کنید و توانایی تعیین مفاهیم مهم را داشته باشید. از طرفی نت های روی لپ تاپ نوعی رونویسی بدون فکرند و باعث می شوند که شما فیسبوک را چک کنید و حواستان پرت شود.

نکته ای که از این مطالعه برداشت می شود مبرهن است: تایپ کردن را با دست خودتان با کاغذ و قلم انجام دهید. به هنگام نت برداری، تنها موارد مهم را یادداشت کنید. به کلمات کلیدی توجه کنید و جملاتی کوتاهی را در عوض نوشتن تمام حرف های به صورت کلمه به کلمه یادداشت کنید.

  1. برای یک بازی طولانی خودتان را آماده کنید

ما همه این را تجربه کرده ایم- زمانی که شما وقت، پول و انگیزه تان برای یادگیری چیزهای جدید تمام شده است. سث گادین به آن نوعی درجازدن می گوید – زمانی که مرحله ماه عسل برای یادگیری مهارت های جدید به آخر رسیده است.

بهترین راه برای جلوگیری از این درجا زدن این است که خودتان را برای آن آماده کنید و مطمئن باشید که به دردتان خواهد خورد.

استیو جابز زمانی گفت «نیمی از آنچه که کارآفرینان موفق را از کارآفرینان ناموفق مجزا میکند، استقامت آن هاست». به یاد داشته باشید که یادگیری چیزی جدید همانند یک دوی سرعتی نیست، بلکه یک ماراتون است. کسانی که در این زمان استقامت بیشتری داشته باشند می توانند موفق شوند.

حرف نهایی: زندگی در دنیایی پر از اطلاعات، اخبار و تغییرات کمی گیج کننده است با پیروی از این نکات، ابزارهایی را در اختیار دارید تا بتوانید با محیط در حال تغییر سازش پیدا کنید و در صدر بازی باقی بمانید.

[/restrict]
منبع
مدیوم
برچسب ها
آموزش های حضوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر در خصوص این مقاله یا دانلود منابع مشکل یا سوالی دارید لطفا با پشتیبانی کار و کسب در ارتباط باشید.