بهره‌وری شخصیتعادل کار و زندگی

معرفی ۱۸ مورد از بهترین اپلیکیشن‌های مدیریت زمان

همه می‌توانند ایده‌ها و برنامه‌های بزرگ داشته باشند، اما کسی که استراتژی‌های مدیریت زمان عالی دارد می‌تواند خود را از بقیه افراد متمایز کند.

زمان یک منبع با ارزش است. ما تنها ۲۴ ساعت در روز فرصت داریم و عوامل زیادی هستند که می‌توانند حواسمان را پرت کنند. آنچه همه ما به آن نیاز داریم، راهی برای برآورد و مدیریت زمان است. زمان پشت هر جنبه‌ای از اداره کسب و کار، تکمیل پروژه و … قرار دارد و اگر آن را ضعیف مدیریت کنیم، نمی‌توانیم موفق شویم.

از اهمال کاری و حواس‌پرتی شخصی گرفته تا پروژه‌هایی که بیش از آنچه باید زمان می‌برند، موارد بی‌شماری وجود دارند که زمان شما را تلف می‌کنند. تکنیک‌های مدیریت زمان که برای جلوگیری از این عوامل دنبال می‌کنید چیست؟ آیا ابزاری برای مدیریت زمان دارید؟

اپلیکیشن‌های مدیریت زمان که باید امتحان کنید

۱- RescueTime

اگر شک دارید که از زمان خود به طور معقول استفاده می‌کنید یا خیر، این اپلیکیشن مدیریت زمان گزارش‌های هفتگی را برای شما ارسال می‌کند تا نشان دهد چه چیزهایی وقت شما را به خود اختصاص می‌دهند. علاوه بر قابلیت ردیابی زمان خودکار، این برنامه همچنین دارای امکان مسدود کردن عوامل حواس‌پرتی و ابزارهای گزارش کارآمد است.

RescueTime به شما کمک می‌کند تا در حجم زیادی از وظایف غرق نشوید. این برنامه همچنین دارای نرم‌افزار تیمی است که به مدیریت زمان در بین اعضای تیم اختصاص دارد. با استفاده از این برنامه، ممکن است از اینکه چقدر زمان را هدر می‌دهید شوکه شوید!

موجود برای: iOS، اندروید و دسکتاپ

۲- Remember The Milk

اگر برای مدیریت همه کارهایی که باید انجام دهید مشکل دارید و با دستگاه‌های مختلف کار می‌کنید، این برنامه برای شما مناسب است. این یکی از آن ابزارهای عالی مدیریت زمان آزاد می‌باشد که می‌تواند با تلفن همراه، رایانه، Gmail، Outlook و موارد دیگر ارتباط برقرار کند تا کارها را ساده سازد. دیگر لازم نیست به خاطر بسپارید که کدام لیست در چه دستگاهی نگهداری می‌شود. این یک اپلیکیشن مدیریت زمان قوی است.

این برنامه علاوه بر همگام‌سازی همه چیز در یک لیست، به شما کمک می‌کند تا وظایف خود را به راحتی مدیریت نمایید و آن‌ها را به شما یادآوری می‌کند. این تکنیک‌های مدیریت زمان برای کسانی که چندین دستگاه دارند مفید است. نکته جالب در مورد این اپلیکیشن این است که می‌توانید وظایف و لیست‌ها را با دیگران به اشتراک بگذارید و آن را به ابزاری عالی برای تیم‌ها نیز تبدیل کنید.

موجود برای: iOS، اندروید و دسکتاپ

۳- Focus Keeper

برخی از بهترین اپلیکیشن‌های مدیریت زمان از تکنیک پومودورو (Pomodoro) استفاده می‌کنند. دلیل آن ساده است، تکنیک پومودورو یکی از بهترین ابزارهای مدیریت زمان در سراسر جهان است زیرا تمرکز شدید را برای مدت کوتاهی می‌طلبد. هدف آن افرادی است که کارها را به تعویق می‌اندازند و احساس می‌کنند تحت فشار قرار می گیرند.

این اپلیکیشن، یک رابط کاربری ساده و کارآمد دارد که به راحتی بر اساس نیازهای شما قابل تنظیم است و آن را به یکی دیگر از اپلیکیشن‌های مدیریت زمان عالی در لیست ما تبدیل می‌کند.

Focus Keeper برای افزایش تمرکز و رفع هرگونه اضطرابی که ممکن است به دلیل فشار زمان داشته باشید، طراحی شده است. این یک برنامه عالی برای استفاده در صورتی است که بخواهید از فرسودگی خود و تیمتان جلوگیری کنید.

موجود برای: iOS، اندروید و دسکتاپ

۴- Toggl

مدیریت زمان موثر با مشخص شدن دقیق میزان زمانی که برای پروژه‌ها و وظایف خود صرف می‌کنید، شروع می‌شود. بهترین اپلیکیشن‌های مدیریت زمان یک گام فراتر خواهند رفت. آن‌ها تجزیه و تحلیل ارائه داده و بررسی می‌کنند که چگونه می‌توانید زمان را بهتر مدیریت کنید.

Toggl حتی با وجود طراحی ساده، به شما این امکان را می‌دهد که همه این کارها را انجام دهید.

Toggl شامل ویژگی‌های صرفه‌جویی در زمان است که با رابط بصری آن ادغام شده است. اگر بخواهید میزان زمانی را که برای پروژه‌های مختلف صرف می‌کنید، ردیابی نمایید، این یک جایگزین عالی برای شیت‌های زمانی است.

موجود برای: iOS، اندروید و دسکتاپ

۵- Dropbox

اپلیکیشن‌های زیادی وجود دارند که به شما امکان می‌دهند محتوا را از رایانه خود به دستگاه‌های دیگر منتقل کنید، اما Dropbox رایگان است و استفاده از آن آسان‌تر از سایرین می‌باشد. با اپلیکیشن Dropbox، حتی می‌توانید در حال حرکت به فایل‌های مهم دسترسی داشته باشید و آن‌ها را به اشتراک بگذارید. این یک راه آسان برای به اشتراک گذاری فایل‌ها و اسناد خود با دیگران برای بهبود بهره‌وری است.

موجود برای: iOS، اندروید و دسکتاپ

۶- Evernote

Evernote یک ابزار بهره‌وری رایگان است که به شما امکان می‌دهد تمام ایده‌ها، افکار و تصاویر خود را به روش‌های مختلف (مثلاً با صدا، یادداشت‌ها یا تصاویر) ثبت کنید. حتی می‌توانید جلسات، مصاحبه‌ها، سخنرانی‌ها و ایده‌های خود را ضبط نمایید، فهرست‌هایی ایجاد کنید، پیوست‌های صوتی یا متنی اضافه نموده و فایل‌های خود را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. برای بهینه‌سازی بهتر زمان خود، می‌توانید Remember The Milk را با Evernote همگام‌سازی کنید.

موجود برای: iOS، اندروید و دسکتاپ

۷- MindNode

نقشه‌برداری ذهنی (Mind Mapping) یکی دیگر از تکنیک‌های بهره‌وری عالی و ابزارهای مدیریت زمان است. هنگامی که یک اپلیکیشن به شما اجازه انجام این کار را می‌دهد، به شما کمک می‌کند تا بفهمید می‌خواهید چه کاری انجام دهید.

Mindnode یکی از بهترین اپلیکیشن‌های رایگان نقشه‌برداری ذهنی است که می‌تواند این کار را انجام دهد. این اپلیکیشن به شما کمک می‌کند تا با تمرکز افکار خود سازماندهی بیشتری پیدا کنید و در نتیجه در مورد آنچه باید انجام شود شفافیت به دست آورید.

ما این را یک افزودنی عالی به لیست اپلیکیشن مدیریت زمان می‌دانیم زیرا به شما امکان می‌دهد برچسب‌ها و قالب‌های بصری مختلف را مطابق با نیازهای خود سفارشی کنید. همچنین می‌توانید به راحتی اسناد خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

موجود برای: iOS و دسکتاپ

۸- GoodSync

این اپلیکیشن مدیریت زمان به شما این امکان را می‌دهد که به راحتی از فایل‌های خود نسخه پشتیبان گرفته، بازیابی و همگام‌سازی کنید. از پوشه‌ها از مکان‌های مختلف پشتیبانی می‌کند، و دارای گزینه‌های فیلتر است که به شما امکان می‌دهد زیرپوشه‌ها را از همگام‌سازی حذف نمایید.

این برنامه همچنین به شما امکان می‌دهد فایل‌ها را با گوشی خود و از آن همگام‌سازی کنید. اگر تا به حال از فایل‌های خود نسخه پشتیبان تهیه نکرده‌اید، حتما باید نگاهی به این ابزار بیندازید.

موجود برای: iOS، اندروید و دسکتاپ

۹- MyLifeOrganized (MLO)

تکنیک‌های عالی مدیریت زمان مستلزم فهرست کارها و داشتن سیستمی برای مدیریت وظایف است. با این حال، حتی با برنامه‌ها و روش‌های مختلف، این کار ممکن است برای مردم طاقت‌فرسا باشد. این جایی است که MyLifeOrganized به کار می‌آید. این نرم‌افزار مدیریت کار به شما کمک می‌کند آنچه را که باید روی آن تمرکز کنید تا به اهداف خود برسید، هدف قرار دهید.

MyLifeOrganized یکی از بهترین اپلیکیشن‌های مدیریت زمان برای کار متمرکز است. به طور خودکار لیست کارهایی را با اقدامات اولویت‌دار برای توجه فوری شما ایجاد می‌کند تا بتوانید پیشرفت خود را به طور روشمند دنبال کنید.

موجود برای: iOS، اندروید و دسکتاپ

جمع‌بندی

فهرست بالا بهترین اپلیکیشن‌های مدیریت زمان را پوشش می‌دهد. خبر خوب این است که بسیاری از آن‌ها کاملا رایگان هستند!

پس منتظر چه چیزی هستید؟ آن‌هایی را انتخاب کنید که برای شما ارزشمندترند و همین حالا بهره‌وری خود را افزایش دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «متخصص حرفه‌ای هوش تجاری» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن