منبع این مقاله
برنامه‌ریزی شغلی

۴ عادت افرادی که همیشه در حال یادگیری‌اند (از پژوهش‌های HBR)

مطالعات نشان داده است که ۴۰ تا ۸۰ درصد شرکت‌کنندگان در کلاس‌های آنلاین، این کلاس‌ها را تمام نمی‌کنند. مشکل کجاست؟ افرادی که در یادگیری ثابت‌قدم هستند چه می‌کنند؟

این مقاله دارای نسخه PDF انگلیسی است. جهت دسترسی به لینک دانلود نسخه انگلیسی هم‌اکنون عضو شوید.

درباره نویسنده

نویسنده
مایک کوهو، هم‌بنیان‌گذار بیت تایگر و مشاور اسبق دلویت و تحلیل‌گر منابع انسانی سیتی بوده است. وی از ویراستاران ارشد هاروارد بیزینس ریویو است.

خلاصه مطلب

  • نویسنده در این مطلب به مواردی اشاره می‌کند که موجب می‌شود در یادگیری استمرار داشته باشید.

در تلاش برای یادگیری آنلاین، من متوجه شده ام که هر ساله در این زمان، کارمندان بسیاری به دنبال ثبت نام برای یادگیری مهارت های جدید هستند. شاید تصمیمات مربوط به سال نو یا واکنش نسبت به دیدن دوستان و همکاران در ماه ژانویه منجر به ایجاد تغییرات شغلی بزرگ می شود.
متاسفانه، اعمال اولیه برای یادگیری اغلب اوقات با شکست مواجه می شود.  آنها کسانی هستند که فرصت یادگیری را از دست می دهند. در نظرسنجی بیش از ۵۰۰۰۰ دانش آموز که دوره‌ای را در کورسرا (Coursera) تکمیل کرده اند، گزارش شده است که ۷۲ درصد آنها از مزایای شغلی مانند انجام دادن شغل فعلی خود با کارایی بالاتر، یافتن شغل جدید یا گرفتن پاداش بهره مند شده اند.
در کارآموزی HR در یک شرکت بزرگ بانکی و در مشاوره مدیریت منابع انسانی استراتژیک، من تاثیرات یادگیری و توسعه را بر تحرک شغلی دیده ام. با گذشت زمان، در کار با کاربران و همچنین کارشناسان یادگیری، متوجه شدم که چهار عادت مهم میتواند تفاوت های زیادی ایجاد کنند.
تمرکز بر مهارت های ایجاد شده: با این که بسیاری از گزینه های یادگیری این روزها در دسترس هستند، مردم اغلب وسوسه می شوند که به سادگی به گوگل بروند، برخی از واژه های جستجوی عمومی را تایپ کنند و یکی از اولین منبعی را که بالا آمده است مطالعه کنند. این اتلاف وقت است.
الزامات شغلی به سرعت در حال تکامل است. برای اطمینان ، شما باید بر یادگیری آخرین مهارت های در حال ظهور تمرکز کنید. شما می توانید این کار را با دو روش انجام دهید.
اول، پیگیری مهارت های موردنیاز صنایعی که شما را استخدام کرده اند. در نشریات کاری اخیر شرکت های بزرگ نگاهی بیندازید و ببینید که چه چیزهایی در حال افزایش است. (به روز باشید). در شبکه های اینترنتی یا لینکدین به افرادی که دارای شغلی که شما می خواهید، هستند دسترسی پیدا کنید. اگر می خواهید بدانید که چه مهارت ها و فناوری هایی برای فروش دارای اهمیت زیادی هستند، با برخی از معامله گران سطح بالا صحبت کنید. از آنها آنچه را که یاد گرفته اند تا در کارشان موفق شوند بپرسید و مهارت هایی را که فکر می کنند برای دستیابی به یک کاندیدای قابل قبول، باید به دست آورد چیست.
شما ممکن است در مورد رسیدن به اهداف خود احساس ترس کنید. اما من متوجه شدم که اغلب اوقات مردم خوشحال هستند که این اطلاعات را به اشتراک بگذارند. آنها می خواهند کاندیدانی توانا برای پرکردن موقعیت شغلی را بیشتر و بیشتر قادر به پر کردن شغل ببنند و در راس تمایلات بمانند.
همانگونه که از مهمترین مهارتهای یادگیری مطلع می شوید، از این متخصصان بخواهید که آیا آنها می توانند دوره های آنلاین خاص با ارزش عملی را معرفی کنند. همچنین به دوره های توصیفی برای پیدا کردن محتوای مفید در شغل خود، به جای ارائه بیشتر بینش آکادمیک توجه داشته باشید. به عنوان مثال، شما باید به دنبال مربیانی باشید که متخصصان برجسته در صنعت شغلی شما و محتوای در ارتباط با شرکتهایی که شما تحسین می کنید، هستند.
همگام سازی کنید: در این دوره، یادگیری با ابزارهای آنلاین در هر زمان و مکانی که مناسب باشد- در حال تبدیل شدن به بخش بسیار مهمی از صحنه آموزش و پرورش است. از جمله مزایای آن، آزادی، راحتی و محتوای قابل هضم است.
اما یک اثر منفی نیز وجود دارد. این تجربیات ناهمگام اغلب انفرادی است. و بدون حداقل برخی از تعاملات واقعی، چه شخصی و چه آنلاین، بسیاری از دانش آموزان انگیزه خود را از دست می دهند. محققان دریافته اند که “احساس انزوای” برخی ازشاگردان آنلاین ممکن است بین یک محیط آموزشی موفق و ناموفق تفاوت ایجاد کند. آنها تجارب همزمان بیشتری را می خواهند. محققان دیگر تعامل و همکاری را به عنوان عوامل مهمی در یادگیری پربار تعریف می کنند.
در کارم، من به طور مداوم متوجه شدم وقتی که دانشجویان آنلاین برای یک دوره زنده (Live) ثبت نام می کنند که در آن با یک استاد و هرکس دیگری حداقل یکبار در هفته، دریک زمان معین ارتباط برقرار می کنند، آنها این روند را ادامه میدهند و این ارتباط طولانی تر می شود و در نتیجه بیشتر می آموزند. اغلب این نوع برنامه ها مواردی را ارائه می دهند که می توانید به صورت فردی کار کنید. اما همراهی می تواند به عنوان یک انگیزه بزرگ باشد تا تمایل به عقب افتادگی از گروه نداشته باشیم.
وقتی یک دوره زنده در دسترس نیست، یادگیرندگان را تشویق می کنم که یک “گروه همگانی” – یک دوست یا آشنایی با اهداف یادگیری مشابه- پیدا کنند. یک قرارداد برای انجام یادگیری آنلاین با هم در یک هفته ایجاد کنید. شما می توانید با شنیدن سوالات یکدیگر و توضیح دادن چیزهایی که به درک درستی ازآنها رسیده اید، به یکدیگر بسیار زیاد یاد بگیرید، زیرا عمل آموزش می تواند با درک مطلب، یادآوری و کاربرد بهبود پیدا کند.

پیاده سازی آموخته ها: تحقیقات نشان می دهد که انجام وظایفی که آموخته اید بسیار مهم است، زیرا “تصویب، به عنوان یک استراتژی رمزنگاری دقیق حافظه را بهبود می بخشد.
این بخشی از مشکلی است که بسیاری از مهندسان در هنگام جستجوی شغلی به طور مستقیم درباره اش از کالج سؤال می کنند: آنها در ” بخش تئوری” گیر افتاده اند و بخش کوچکی از آنچه را که آموخته اند به عمل می آورند. شما می توانید همین موضوع در یادگیری آنلاین اجرا کنید. برای مثال، من هفته ها برای تماشای فیلم ها درباره نحوه تنظیم یک سیستم رایانه ای زمان صرف می کنم. اما اگر به خدمات وب آمازون برنخورم و آن را به کار نبرم – به زودی – من آنچه را که آموخته ام فراموش خواهم کرد.
بنابراین در هر زمینه ای که مطالعه می کنید، فرصت هایی را برای استفاده از مهارت های جدید خود پیدا کنید. (این کار علاوه بر افزایش “کشش” به شما فرصتی را برای کشف چالش های پیش بینی نشده می دهد.). بسته به مهارتتان، شما ممکن است به عنوان مثال در یک پروژه مشارکتی در محل کار شرکت کنید یا پروژه خودتان را در مقیاس کوچک در خانه تنظیم کنید. یا شما می توانید یک شبیه سازی آنلاین پیدا کنید که مشابه تجربه واقعی است.
یک معیار طلایی تنظیم کنید: درست مثل دوندگان در ماراتن، دانشجویان آنلاین باید هدف مشخصی داشته باشند تا تمرکز خود را حفظ کنند. بازده سرمایه گذاری (از لحاظ زمان و پول صرف شده) در کوتاه مدت دشوار است. اما کسانی که با پشتکار هستند معمولا چشم خود را به پاداش های بزرگتر – شغل جدید، ارتقاء و یا شانس برای مدیریت یک پروژه- دوخته اند. من مردم را تشویق می کنم که یک هدف شغلی خاص را تعیین کنند و آن را در حین یادگیری حفظ کنند
البته، مانطور که شما توسعه پیشرفت می کنید، معیارتغییر خواهد کرد. یادگیری یک پروسه طولانی مدت است. پس از رسیدن به یک هدف بزرگ، دیدگاه خود را بر روی بعدی تنظیم کنید. اینطور است که شما یادگیری را بخشی از روال طبیعی زندگی خود می سازید. هرچه بیشتر کار انجام دهید احتمال توقف یادگیری کمتر است.

منبع
HBR
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن