برنامه‌ریزی شغلی

معرفی بهترین مدارک و گواهینامه‌های دیجیتال مارکتینگ

اگر می‌خواهید در زمینه بازاریابی دیجیتال مشغول به کار شوید، داشتن گواهینامه مسیری انعطاف‌پذیر و مقرون به صرفه‌تر را برایتان رقم خواهد زد. داشتن مدرک همچنین به نشان دادن مهارت‌ها و تعهد به کارفرمایان بالقوه کمک می‌کند، به خصوص اگر از یک ارائه‌دهنده معتبر و شناخته‌شده باشد.

اما با وجود گزینه‌های بسیار زیاد، کدام دوره‌های صدور مدرک دیجیتال مارکتینگ واقعاً ارزش بررسی دارند؟

برای کمک به شما، تحقیقات بازار را انجام داده‌ایم و فهرست کوتاهی از بهترین برنامه‌های گواهی بازاریابی دیجیتال موجود در حال حاضر را گردآوری کرده‌ایم. چه بخواهید مهارت‌های موجود خود را تقویت کنید یا به عنوان یک مبتدی وارد بازاریابی دیجیتال شوید، این گواهینامه‌ها به شما کمک می‌کنند.

آیا مدرک دیجیتال مارکتینگ ارزشش را دارد؟

با توجه به اینکه کارشناسان تخمین می‌زنند که هزینه‌های بازاریابی دیجیتال در سال ۲۰۲۱ به بیش از ۴۵۰ میلیارد دلار خواهد رسید، این یک حرکت هوشمندانه است. آن‌ها انتظار دارند این رقم تا سال ۲۰۲۴ تا ۴۰ درصد افزایش یابد. شرکت‌ها برای مدیریت این هزینه‌های به مدیران دیجیتال مارکتینگ و بازاریاب‌ها نیاز دارند.

دوره دیجیتال مارکتینگ شما را برای کار آماده می‌کند

یکی از بهترین راه‌ها برای یادگیری مهارت‌های جدید، از طریق یک محیط یادگیری ساختاریافته است. با این حال، بر خلاف مدرک سنتی، دوره دیجیتال مارکتینگ فقط بر بازاریابی دیجیتال متمرکز است و زمان زیادی برای تکمیل نیاز نخواهد داشت. بسته به ارائه‌دهنده انتخابی شما، دوره دیجیتال مارکتینگ می‌تواند بسته کامل تغییر شغل را ارائه دهد و شما را در عرض چند ماه از مبتدی کاملاً آماده به کار سازد. اگر می‌خواهید شغل خود را تغییر دهید اما زمان، پول یا حوصله آماده‌سازی را ندارید، این یک گزینه عالی است!

به شبکه‌سازی و پیدا کردن منتور کمک خواهد کرد

بسیاری از دوره‌های گواهینامه دیجیتال مارکتینگ شامل منتور به عنوان بخشی از خدماتی است که دانشجویان در ازای پرداخت شهریه دریافت می‌کنند. منتورینگ برای همه مفید است، فارغ از اینکه در چه مرحله‌ای از حرفه خود هستید. به خصوص اگر در بازاریابی دیجیتال تازه‌کار باشید، زمانی که نوبت به ایجاد ارتباطات و جستجوی شغل می‌رسد، منتور به شما مشاوره و بازخورد در مورد کارتان می‌دهد، نکات و بینش‌های خود را در مورد صنعت به اشتراک می‌گذارد، و درهایی را برای شما باز می‌کند.

دوره دیجیتال مارکتینگ به بروز نگه داشتن مهارت‌های شما کمک می‌کند

حتی بازاریاب‌های دیجیتال باتجربه نیز باید از روندها، پلتفرم‌ها و فناوری جدید استفاده کنند، زیرا تغییر تنها عامل ثابت در این زمینه است. گواهینامه‌های دیجیتال مارکتینگ اغلب برنامه‌های درسی بروز بیشتری را نسبت به مدارک سنتی ارائه می‌دهند. دریافت گواهینامه راهی عالی برای نشان دادن این است که با صنعت همگام هستید و اگر در بازاریابی دیجیتال کاملاً تازه کار باشید، یک مسیر یادگیری ساختاریافته را برای تسلط بر تمام مهارت‌ها و دانش لازم دنبال کرده‌اید.

پس از دریافت مدرک دیجیتال مارکتینگ برای چه مشاغلی می‌توانید درخواست دهید؟

می‌دانید که بازاریابی دیجیتال یک زمینه به سرعت در حال گسترش است. بخشی از این امر بدان دلیل است که نقش‌های زیادی در این دسته قرار می‌گیرند. یکی از بزرگ‌ترین مزایای دوره مدرک دیجیتال مارکتینگ این است که شما را برای یک حرفه در این زمینه آماده می‌کند. بنابراین پس از دریافت گواهینامه برای چه مشاغلی می‌توانید درخواست دهید؟

اکنون که مزایای دوره دیجیتال مارکتینگ را می‌دانیم، بیایید به اصل موضوع بپردازیم: بهترین دوره‌های صدور مدرک دیجیتال مارکتینگ کدامند؟

بهترین گواهینامه‌ها و مدارک دیجیتال مارکتینگ

اگر در گوگل «مدرک دیجیتال مارکتینگ» را جستجو کنید، بدون شک با گزینه‌های زیادی روبرو خواهید شد. ما به شما کمک می‌کنیم با توجه به نیازهای خاص خود، بهترین مورد را انتخاب کنید.

۱- Kellogg Professional Certificate for Digital Marketing

مدرسه کسب و کار معتبر Kellogg در دانشگاه نورث وسترن یک گواهینامه بازاریابی دیجیتال را به عنوان بخشی از برنامه آموزشی اجرایی خود ارائه می‌دهد.

نحوه برگزاری دوره: آنلاین

بهترین کاربرد: افراد حرفه‌ای با چند سال سابقه کار

مدت زمان: ۶ ماه (۱۵-۲۰ ساعت در هفته)

هزینه: ۶۹۵۰ دلار

شرح دوره

این برنامه جامع تمام کانال‌های اصلی بازاریابی دیجیتال از جمله بازاریابی موتورهای جستجو (SEM)، بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO)، تبلیغات نمایشی پرداخت به ازای کلیک (PPC) و ایمیل را پوشش می‌دهد. برنامه درسی شامل تجربه عملی با کانال‌های بازاریابی رایج، یک پروژه مهم با تمرکز بر برنامه‌های کاربردی در دنیای واقعی و کمک حرفه‌ای برای ساخت رزومه بازاریابی و پورتفولیوی آنلاین است. دانشجویان از یک سری وبینارهای زنده که به ۲۰ ماژول تقسیم شده‌اند، یاد می‌گیرند و حتی می‌توانند برای آموزش بیشتر در ساعات اداری به کارشناسان بازاریابی دیجیتال مراجعه کنند.

۲- Google Analytics Certification

دوره مدرک گوگل آنالیتیکس Udemy شما را در شرایط مناسب قرار می‌دهد تا امتحان گوگل آنالیتیکس خود را بگذرانید و گواهینامه‌ای کسب کنید که به شما کمک می‌کند از همتایان خود در بخش بازاریابی دیجیتال متمایز شوید.

نحوه برگزاری دوره: آنلاین

بهترین کاربرد: بازاریابان دیجیتال که علاقه‌مند به تبدیل شدن به یک متخصص در زمینه گوگل آنالیتیکس هستند

مدت زمان: دوره‌ها به صورت درخواستی هستند و می‌توانند با سرعت خودتان انجام شوند

هزینه: ۲۱/۹۹ دلار برای دوره یا ۲۹ دلار در ماه برای دسترسی به کتابخانه کامل Udemy

شرح دوره

گوگل آنالیتیکس یکی از رایج‌ترین و حیاتی‌ترین ابزارهای حرفه‌ای بازاریابی دیجیتال است. تازه‌کارها و متخصصان گوگل آنالیتیکس به طور یکسان از دو ساعت آموزش ویدیویی درخواستی، منابع قابل دانلود و ۲۰۰ سوال تمرینی دوره بهره خواهند برد. حتی یک امتحان تمرینی وجود دارد که می‌توانید برای کمک به کسب گواهینامه رسمی گوگل آنالیتیکس، در آن شرکت کنید. حتی اگر قصد شرکت در این آزمون را ندارید، این دوره دانش شما را در مورد گوگل آنالیتیکس افزایش می‌دهد؛ که توانایی شما را به عنوان یک بازاریاب دیجیتال بهبود خواهد بخشید.

جمع‌بندی

چه مایل به گذراندن یک دوره فشرده باشید که تغییر شغلی را تسهیل می‌کند یا صرفاً علاقه‌مند به بروز نگه داشتن مهارت‌های موجود خود هستید، مطمئن باشید که با وجود تمام گزینه‌های بالقوه، مدرک دیجیتال مارکتینگ مناسب خود را خواهید یافت. گام بعدی شما این است که اهداف، بودجه و چارچوب زمانی خود را تعیین و در دوره ثبت نام کنید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «متخصص حرفه‌ای هوش تجاری» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن