استراتژی

مشاوره استراتژی چیست و آیا کسب و کار شما به آن نیاز دارد؟

هر کسب و کار و شرکتی می‌تواند از خدمات مشاوره استراتژیک استفاده کند. اما مشاوره استراتژیک چیست؟ برای شرکت شما چه کاری انجام خواهد داد و چگونه بفهمید که شرکت شما نیاز به چنین مشاوره ای دارد؟

مشاوره استراتژی چیست؟

هنگامی که شما به چیزی متصل و وابسته هستید، فرقی نمی‌کند که این یک شرکت، یک دوست، یا حتی لباس هایتان باشد،  در هر حال برایتان سخت است که به شما بگوییم وقت آن رسیده تا موارد خاصی را در مورد آن اصلاح کنید.

مشاوره از یک غریبه درمورد نحوه کسب و کارتان دقیقا مثل این است که پسر عزیز شما را سرزنش کنند یا به شما بگویند کت و شلوار مورد علاقه شما کاملا از مد افتاده است. در نتیجه اگر می‌خواهید فرزندتان موفق شود و مردم به لباس های شما نخندند بهتر است که با این موانع مواجه شوید.

بنابراین زمانی که در اوضاع بد اقتصادی هستید به دنبال یک مشاور برای استراتژی کسب و کار خود باشید.

مفهوم مشاوره استراتژی چیست؟

مشاوران کسب و کار به گروهی از متخصصان گفته می‌شود که یک شرکت و بازار آن را تجزیه و تحلیل می‌کنند تا عناصر سازگار و هماهنگ با آن کسب و کار را مشخص کنند. این عناصر شامل رهنمودهای استراتژیک، وظایف، دیدگاه ها و ارزش ها، موقعیت بازار، مخاطبان هدف، اهداف و زنجیره ارزش می‌شوند.

همه این‌ها منجر به تضمین نتایج پایدار در بلند مدت می‌شود که باعث ایجاد ثروت و به سود رسیدن صاحبان و سهامداران آن کسب و کار می‌شود. این عمل همچنین ایمنی کارکنان و تامین محصول و خدماتی که جامعه نیاز دارد را تضمین می‌کند و همگی این‌ها بدون آسیب رساندن به جامعه انجام می‌شود.

به این سوالات پاسخ دهید تا بفهمید که آیا کسب و کار شما به مشاور استراتژی نیاز دارد؟

اکنون که شما با مفهوم مشاوره استراتژیک آشنا شدید بیایید ببینیم که آیا کسب وکار شما به آن نیاز دارد یا خیر.

آیا شرکت شما زیان آور است؟

البته یک یا دو دوره زیان آوری به صورت متوالی، به این معنی نیست که شما باید مشاوره بگیرید. اما باید وضعیت اقتصادی را تجزیه و تحلیل کنید که آیا استراتژی های شما مطلوب است؟ آیا رقیبان شما سود می‌کنند؟ این موارد ممکن است سر نخ هایی به شما بدهد.

آیا سهم بازار را  از دست می‌دهید؟

این سوال مانند همه سوال های دیگر است اما دارای یک سیگنال جدی تر است که البته قطعی نیست. شما باید تصمیم بگیرید که یک مشاوره استراتژی نیاز است یا خیر.

آیا شرکت در حال از دست دادن مدیران ارشد خود است؟

مدیران ارشد در شرکت خود سابقه زیادی دارند. شرکت به هر قیمتی حاضر است آنان را نگه دارد. از دست دادن مدیران ارشد یک شرکت ممکن است نشانه این باشد که آن‌ها به مسیری که شرکت می‌خواهد برسد ایمان ندارند.

آیا تصمیم گیری های استراتژیک شرکت مبهم و گیج کننده است؟

البته اصطکاک و اختلاف نظر در تصمیم گیری ها طبیعی است. اما اگر ابهام بیش از حد باشد، این ممکن است نشان دهنده مشکلات استراتژیک باشد.

آیا شرکت از تکنیک های مدیریت فرایند کسب و کار استفاده می‌کند؟

تعیین استراتژی بدون تعریف فرایندهای بهینه سازی کسب و کار برای ایجاد ارزش کار پیچیده ای است، به خصوص اگر شما ابزارهای مدیریت یا نرم افزار اتوماسیون در اختیار نداشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «تحلیلگر حرفه‌ای کسب‌وکار» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن