BPM Course
برندینگ

۴ راه برای بالا بردن ارزش برند

ارزش برند چیزی است که همه کارآفرینان باید از آن آگاهی داشته باشند و نسبت به بالا بردن ارزش برند اقدام کنند

ارزش برند در یک کسب و کار  شامل تمام احساسات و تجربیاتی می‌شود که در ذهن مصرف کننده در زمان مواجه شدن با آن برند تداعی می‌شود. چه نوع پیوندی بین شما و مشتریانتان وجود دارد؟ این عامل از تمام اوراق بهاداری که ارزش سهام برند شما را تعیین می‌کند در ارزشگذاری یک برند قوی تر است.

راه های تقویت ارزش برند

در اینجا چهار راه وجود دارد برای اینکه شما اطمینان حاصل کنید که آیا شما بر روی مسیر درستی در ارزشگذاری برند خود و بالا برند ارزش برند تمرکز دارید یا خیر.

۱- محصولات و خدمات با کیفیت

کیفیت محصول مانند یک ستون فقرات برای برند شما عمل می‌کند. این که شما بتوانید محصولی را به مشتری ارائه کنید که باعث شود مشتری خرید خود را از شما تکرار کند و همچنین باعث شود از نام برند شما به نیکی یاد کند یک امر حیاتی است.

متاسفانه بیشتر کسب و کارها در هر صنعتی به جای کیفیت محصول تنها به نوآوری در محصولاتشان تمرکز می‌کنند.

۲- تحلیل رقابتی

یک برند قوی برندی است که بتواند خود را با تغییرات بازار سازگار کند. به عبارت دیگر شما به عنوان یک برند تجاری باید کاملا حواستان به روند صنعت و فعالیت های رقبای تجاریتان باشد.

یکی از راه های موثر در تقویت برند، هدف گذاری یک جایگاه است. یعنی باید تلاش کنید نیاز خاصی را برآورده کنید که در حال حاضر هیچ یک از رقبای شما در تامین این نیاز رضایتبخش عمل نکرده اند. این امر تحسین و تکریم مصرف کننده را در پی خواهد داشت و یک ارزش گذاری برای برند شما است.

۳- تصویر تجاری ثابت

هنگامی که شما جایگاه خود را در بازار پیدا کنید، نیاز دارید که با مصرف گنندکان خود به شیوه ای جذاب ارتباط برقرار کنید.

کیفیت و قیمت محصول شما بسیار مهم است اما در کنار این ها جنبه های دیگر تجارت نیز وجود دارد. از نام تجاری شما گرفته تا فعالیت های شما در رسانه های اجتماعی و در کل هر بخشی که با مشتری در ارتباط است باید هدفمند باشد.

سعی کنید سازگار و هماهنگ باشید. مشتریان می‌دانند که چه چیزی دوست دارند. آن ها در واقع چیزی را که در مورد آن اطلاعات دارند و می‌دانند را دوست دارند. سعی کنید اطلاعات آن ها را به کنترل خود درآورید.

۴- به مشتریان خود گوش دهید

ارزش برند شما در ذهن مشتریان است. به صدای آن ها گوش دهید.

اطمینان حاصل کنید که کانال هایی برای ارائه بازخورد مصرف کنندگان ایجاد کرده اید. این کار به شما کمک خواهد کرد که نقاط ضعف و قدرت برند تجاری خود، همچنین فرصت های رشد و آنچه را که باید از آن اجتناب کنید را درک کنید.

مهم نیست در چه مرحله ای از کسب و کارتان هستید. شما باید قادر باشید که یک تصویر مثبت در ذهن مصرف کنندگان ایجاد کنید تا مشتریان شما همیشگی باشند و تکرار شوند. با این کار برند شما تقویت خواهد شد و به رشد واقعی خواهید رسید و گامی موثر در بالا بردن ارزش برند خود برداشته اید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «تحلیلگر حرفه‌ای کسب‌وکار» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن