بازاریابی

بازاریابی همهمه‌ای (Buzz Marketing) چیست؟

بازاریابی هم همه ای یک روش بازاریابی ویروسی است که بر حداکثر کردن پتانسیل یک کلمه از طرف یک کمپین یا محصول خاص تمرکز دارد، چه از طریق مکالمات بین دوستان و خانواده های مصرف کننده و چه بحث های بزرگتر در رسانه های اجتماعی.

شرکت هایی که از بازاریابی buzz استفاده می کنند، امید بیشتری به افزایش آگاهی مشتریان خود از طریق افزایش ترافیک آنلاین و افزایش فروش و سود خود دارند. نمونه ای از بازاریابی هم همه ای می تواند این باشد که یک شرکت تصمیم به تبلیغ یک محصول از طریق نوعی رویکرد رویداد محور بگیرد که در آن مصرف کنندگان می توانند محصول را امتحان کنند و تشویق می شوند تجربیات خود را از طریق مکالمه روزانه یا آنلاین به اشتراک بگذارند. اصطلاح دیگر برای این نوع بازاریابی buzz marketing است.

بازاریابی هم همه ای آنلاین به طور معمول توسط “نفوذگران” (Influencers) یا پیشگامان محصول پیش میرود که مشتاق اند افکار خود را در مورد محصول به اشتراک بگذارند و یا شروع به گفتگو درباره آن کنند. این افراد به طور معمول حضور های آنلاین و پیگیری های گسترده ای در رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر ایجاد کرده و قدرت ونفوذ زیادی بر پیروان خود دارند. نظراتشان به راحتی قابل توجه است و می تواند تاثیر مثبتی بر فروش و آگاهی از محصول داشته باشد. بازاریابان این نفوذگران را برای ایجاد بازاریابی هم همه ای محصولات خود هدف قرار می دهند. بعضی از بازاریابان افرادی را که به عنوان “اتصال دهنده ها” شناخته می شوند و یا شخصیت های بزرگ و مشهور که می توانند اعتبار فوری و قرار گرفتن در معرض یک محصول را تبلیغ کنند، هدف قرار می دهند. بازاریابان به دنبال یک پرش بزرگ درایجاد آگاهی از یک محصول توسط استفاده از اتصال دهندگان هستند.

بازاریابی رسانه های اجتماعی جزء اصلی بازاریابی هم همه ای است. فیس بوک و توییتر دو رسانه اجتماعی اصلی هستند که شرکت ها تلاش می کنند با فعالیت در آن ها حضور خود را حفظ کنند. با استفاده از این سیستم ها و دیگر سایت های کوچک رسانه های اجتماعی، شرکت ها می توانند با مشتریان ارتباط برقرار کنند، نظرات خود را دریافت کنند، مسائل و نگرانی ها را مطرح کنند و محصولات و خدمات خود را ارتقا دهند. تهیه یک مجموعه غنی از محتوای قابل اشتراک گذاری و جمع آوری مطالب قوی در این سایت ها، کاربران را قادر می سازد تا مواد مورد نیاز خود را از شرکت مستقیما به دست آورند و همچنین، مهمتر از همه، اجازه می دهد تا این شرکت در گفت و گو ها در زمان واقعی، احساس ارزش و آگاهی بیشتری به مخاطبان بدهد.

سایر استراتژی های بازاریابی هم همه ای آنلاین عبارتند از استفاده از وبلاگ نویسان . شرکت ها اغلب به وبلاگ نویسان و رسانه ها اجازه می دهند محصولی را قبل از انتشار آن، در برابر مجلات یا وبسایت های منتشر شده محصول مورد آزمایش قرار دهند. با استفاده از انجمن های وب سایت برای تمرکز کردن و ایجاد جوامع مشتریان یا همانانجمن ها که باشگاه های طرفداری، دیوارهای تبلیغاتی و گروه های دیگر را به یکدیگر متصل می کنند، نمونه هایی از نحوه ایجاد بازاریابی آنلاین نیز می باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

1 سوال یا دیدگاه درباره “بازاریابی همهمه‌ای (Buzz Marketing) چیست؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «تحلیلگر حرفه‌ای کسب‌وکار» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن