بازاریابی

تکنیک‌های جذب مخاطب از طریق بازاریابی ایمیلی (راهنمای ایمیل مارکتینگ)

انواع مختلف بازاریابی وجود دارد که بازاریابی ایمیل یکی از روش های موثر و تاثیر گذار بازاریابی در عصر ارتباطات امروز است

تکنیک های زیادی برای جذب مخاطبان از طریق بازاریابی ایمیل وجود داد که به چند نمونه از موثرترین تکنیک ها اشاره می‌کنیم:

۱- ارسال خبرنامه از طریق ایمیل

مردم برای دریافت اطلاعات به شبکه های اجتماعی می‌روند. لیست پیام ها را اسکن می‌کنند و پست های مورد علاقه خود را از بین آن‌ها انتخاب کرده و می‌خوانند. شما می‌توانید با همین هدف یک خبرنامه بسازید و از طریق ایمیل به مخاطبانتان ارسال کنید. به طوری که گلچینی از بهترین پست ها و خبرها را لیست کنید و در قالب یک خبرنامه ارسال کنید. می‌توانید برای ایجاد خبر نامه خود از الگوهای مختلف استفاده کنید و از روی آن‌ یک خبرنامه بسازید.

۲- ارسال محتوای جذاب

شما باید برای نتیجه گیری بیشتر و به بهتر از طریق بازاریابی ایمیل و افزایش تعامل با مخاطب پیام ها و محتوای جذاب و جالب توجهی را برای آنها بفرستید. برای جذاب تر کردن پست های خود بسیار مهم است که تیتر جذاب و شگفت انگیزی را برای مطالب خود استفاده کنند. همچنین قرار دادن تصاویر جذاب نیز نقش بسیار مهمی در جلب توجه مخاطب شما دارد.

۳- بررسی کنید که مخاطبان شما چه چیزهایی را ترجیح می‌دهند

به لطف پلت فرم های تبلیغاتی دیجیتال بازاریابان می‌توانند که برای مخاطبان مورد نظر خود تبلیغات ارسال کنند اما مصرف کنندگان دیگر از این همه تبلیغات خسته شده اند و تحقیقات نشان می‌دهد که خستگی تبلیغاتی در بین مردم به سرعت در حال گسترش است.

به همین جهت شما باید پیام های تبلیغاتی هدفمندی را از طریق شبکه های اجتماعی به مخاطبان ارسال کنید. از طریق ایمیل خوانندگان و مصرف کنندگان می‌توانند به شما بگویند که واقعا چه نوع پیام و محتوایی را دوست دارند و ترجیح می‌دهند.

۴- ارتباط مستقیم با تبلیغ کنندگان

به جای اینکه زمان زیادی را صرف این کنید که لیستی از مشترکین بسازید، اطلاعات آن‌ها را جمع آوری کنید، نرخ پاسخ را ردیابی کنید و از ایمیل ها نتیجه گیری کنید بهتر است که با یک تبلیغ کننده همکاری کنید تا بتوانید این کارها را به راحتی انجام دهید.

البته نکته ای که در اینجا تا حد زیادی مورد توجه قرار دارد حفظ حریم خصوصی است. شما باید در مورد چگونگی گذاشتن تبلیغ در ایمیل مخاطبان و اینکه آن‌ها به چه نوع تبلیغاتی بیشتر و بهتر پاسخ خواهند داد تصمیم بگیرید تا بتوانید بازاریابی ایمیل برای کسب و کار خود را موفق تر انجام دهید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «متخصص حرفه‌ای هوش تجاری» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن