بازاریابیمدیریت ارتباط با مشتری

Lead در بازاریابی به چه معناست؟

Lead اصطلاحی است که در بازاریابی و مدیریت ارتباط با مشتری زیاد آن را شنیده اید. این اصطلاح در مورد سازمان ها، شرکت ها یا افرادی به کار برده می‌شود که از طرق مختلف با محصولات یا خدمات ما آشنا می‌شوند و ممکن است قصد خرید از ما را پیدا کند. درواقع این مشتری یک مشتری بالقوه است که ما می‌توانیم او را به خرید هدایت کنیم. درواقع هرچه Lead بیشتری برای کسب و کار خود جمع کنیم احتمال اینکه بتوانیم آن‌ها را به مشتریان واقعی تبدیل کنیم بیشتر است.

شما زمانی می‌توانید یک مشتری را Lead یا مشتری بالقوه بنامید که اطلاعات تماس او را داشته باشید تا بتوانید او را به مراحل بعدی هدایت کنید.

Lead Generation

کسانی که در دنیای کسب و کار و بازاریابی آنلاین فعالیت دارند با مفهوم Lead Generation به خوبی آشنا هستند. اما مفهوم آن چیست؟ Generation درواقع به فرایندی گفته می‌شود که یک شرکت یا  کسب و کار با استفاده از این فرایند به تولید لیدهای جدید می‌پردازد.

Lead ها معمولا به نوعی به یک برند یا یک محصول علاقه نشان می‌دهند. درواقع یک استراتژی Lead Generation به جمع آوری نشانه ها و اطلاعاتی می‌پردازد که می‌تواند Lead ها یا همان مشتریان بالقوه را به مرحله بعدی فروش هدایت کند.

در بازاریابی دیجیتال تولید Lead تازه شروع کار است و نباید به آن دل خوش کنید. شما باید پس از اینکه مشتریان بالقوه خود را شناسایی و تولید کردید آن‌ها را به مراحل بعدی فروش برسانید. پس از تولید Lead شما باید از طریق بازاریابی درونگرا آن‌ها را به سمت مراحل بعدی خرید سوق دهید. بازاریابی درونگرا شامل بازاریابی شبکه های اجتماعی، تولید محتوا و غیره است.

اهمیت Lead در بازاریابی دیجیتال

زمانی که شما متوجه رغبت و میل مشتری در ابتدای کار به کسب و کار خود شوید و از این طریق Lead ها را تولید کنید مطمئنن فرایند فروش برای شما بسیار راحت تر خواهد شد. ارتباط شما با مشتریان بالقوه از طریق بازاریابی ایمیل قوی تر می‌شود و ادامه پیدا می‌کند و در طول زمان می‌توان به طرق مختلف از طریق بازاریابی دیجیتال بر روی این مشتریان کار کرد و شانس اینکه بتوان آن‌ها را تبدیل به مشتری واقعی نمود بسیار زیاد است.

تولید لید باعث می‌شود تا شما فرصتی به دست آورید تا با مشتریان بالقوه خود ارتباط موثرتری پیدا کنید و آن‌ها را تبدیل به مشتریان و خریداران واقعی کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «تحلیلگر حرفه‌ای کسب‌وکار» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن