BPM Course
مدیریت افراد

مهارت های اساسی برای مدیران موفق

آیا می‌خواهید یک مدیر موفق باشید؟ مهارت های زیادی وجود دارند که برای موفقیت مدیران ضروری است. شما با تمرکز بر رشد توانایی های خود در هر یک از این زمینه های، یک مدیر بهتر خواهید شد. مدیران موفق کارکنان شادتر دارند که نتایج بهتر نیز دریافت می‌کنند. بیایید این مهارت های اساسی را با هم مرور کنیم.

مربیگری و آموزش به افراد

مربیگری برای رشد دادن کارکنان و تیم کاری، برای یک مدیر ضروری است. هنگامی که افراد در محل کار رشد می‌کنند عملکرد بهتری خواهند داشت.

داشتن مهارت های رهبری خوب

اغلب در مورد رهبری و مدیریت صحبت می‌شود. تفاوت هایی بین مدیریت و رهبری وجود دارد اما برخی شباهت ها نیز بین این دو وجود دارد. شما برای اینکه مدیر خوبی باشید باید تیم خود را رهبری کنید. این به معنای دادن انگیزه و الهام بخشیدن به آنها برای عملکرد در جهت تحقق اهداف است.

رهبری همچنین نوعی استراتژیک بودن است. برای رهبری تنها کارشناس بودن کافی نیست بلکه شما باید چشم اندازی برای تیم خود داشته باشید که به سمت اهداف سازمان حرکت کند.

تشخیص و پاداش موفقیت

بیشتر کارمندان دوست دارند اگر کارشان را خوب انجام می‌دهند به آن ها گفته شود. مدیران موفق یک تیم خوشحال و با انگیزه دارند و نقاط عطف تیم خود را تشخیص می‌دهند. با استرس هایی که ما در طول زندگی کاری خود داریم توقف کار و جشن گرفتن پیروزی ها خیلی مهم است. این کارها احساس خیلی خوبی به تیم شما می‌دهد و باعث می‌شود حس کنند حواس شما به آن ها هست.

ارتباط واضح و شفاف

اغلب در طول تاریخ در هر زمانی مدیران با تیمی که رهبری می‌کرده اند کمتر برخورد رو در رو داشته اند. برخورد چهره به چهره باعث ایجاد مهارت های ارتباطی قوی می‌شود. در دسترس بودن و سازگاری از عوامل کلیدی برای موفقیت مدیران است.

یادگیری مداوم

شما به عنوان یک مدیر تاکید زیادی بر رشد و توسعه افراد تیم خود دارید. بسیار مهم است که همین اهمیت را به رشد و توسعه خود نیز بدهید. چالش های جدید و فرصت های یادگیری جدید را دنبال کنید. این کار با توجه به زمان محدود شما به عنوان یک مدیر می‌تواند سخت باشد. اما با برنامه ریزی این کار برایتان آسان تر خواهد شد. یک بار در هفته یا حداقل یک بار در ماه یک جلسه با خودتان برنامه ریزی کنید تا اطمینان حاصل کنید که به طور مداوم به عنوان یک مدیر و یک فرد یاد می‌گیرید و رشد می‌کنید.

استخدام افراد درست

رایج ترین اشتباهی که مدیران انجام می‌دهند استخدام افراد اشتباه است. تیم شما نباید بیش از حد شبیه هم باشند. تیمی که بیش از حد یکسان باشند ممکن است برای چند ساعت خوشحال کننده باشند اما نمی‌توانند تلاش کنند تا کارها را انجام دهند.

تجزیه و تحلیل عملکرد کسب و کار

ما تا پیش از این در مورد نیاز به تمرکز قوی در کسب و کار صحبت کردیم. توانایی تجزیه و تحلیل کسب و کار و ارزیابی عملکرد سازمان کاملا با این موضوع مرتبط است. شما باید قادر باشید که رابطه بین معیارها را به منظور بهینه سازی عملکرد کسب و کار و تیم خود به خوبی ببینید. این راز موفقیت مدیران موفق است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن