بازاریابی

پنج نمونه از بازاریابی محتوایی

انواع بازاریابی محتوایی و تاثیرات آنها

انواع مختلفی از بازاریابی محتوا وجود دارد که اشکال مختلف محتوا را شامل میشود – تنوع بسیاری در اشکال محتوا وجود دارد که تاثیرات آنها روی مخاطبان متفاوت است. قصد ما این است که مقدمه ای برای بازاریابی محتوا در اختیار شما قرار دهیم و شما را به تفکر درباره محتواسازی دعوت کنیم تا فرصت های اطرافتان را ببینید.  شما نمیتوانید فرصت های ایجاد محتوا را نادیده بگیرید. در اینجا پنج مثال برای کمک به ذهن شما وجود دارد.

۱٫ اینفوگرافیک ها

این نوع گرافیک ها معمولا تصاویر عمودی و طولانی است  که شامل آمار، نمودارها، نمودارها و سایر اطلاعات می باشد. سالهاست که این نوع گرافیک ها طرفداران زیادی در شبکه های اجتماعی و وبسایت ها پیدا کرده است. نکته قابل توجه اینست که خواندن اینفوگرافیک ها زمان کمی میخواهد و بعلت جذابیت بصری که دارد برای خواننده کسل کننده نخواهد بود. امروزه استفاده از اینفوگرافیک بعنوان یک اصل مهم در بازاریابی محتوایی شناخته میشود.

۲٫ صفحات وب‌سایت ها

تفاوت بین یک صفحه وب معمولی و صفحه وبی که در آن بازاریابی محتوایی انجام شده چیست؟  شما درباره خدمات و محصولات خود توضیح کاملی میدهید و روی آنها کلمات کلیدی و متن‌های سئو را جاسازی میکنید تا افراد با جستجوی آن کلمات به صفحه خدمات یا محصولات شما متصل شوند.

۳٫ پادکست ها

پادکست ها فایل های صوتی چند دقیقه ای هستند که در آنها درباره خدمات یا محصولات خود توضیح میدهید. البته بیشتر استفاده از پادکست ها برای خدمات صورت میگیرد. اطلاعات و مشاوره های ارشمند خود را میتوانید بصورت رایگان یا در ازای پرداخت هزینه به مشتریان خود ارائه دهید. یا اینکه در پادکست ها مقدمات دوره های خود را بیان کرده و از دانش پذیران بخواهید برای دنبال کردن ادامه سرفصل ها بصورت کامل در دوره های شما ثبت نام کنند.

۴٫ ویدیو ها

بهترین شیوه بازاریابی محتوا در عصر جدید استفاده از ویدیو ها است. نگاهی به آپارات و کانال یوتیوب خود بیاندازید. قطعا ویدیوهای زیادی را از طریق این کانالها تماشا کرده اید. فیلم ها و پادکست ها یک شکل گسترده ای از بازاریابی محتوا هستند زیرا مردم فکر می کنند پرهزینه و مشکل تهیه شده اند بنابراین اعتماد بیشتری به برند پیدا میکنند.

۵٫ کتاب ها و ای بوک ها

بازاریابان گاهی از کتابها بعنوان ابزاری برای افزایش فروش خود استفاده میکنند. کتاب فروش مایکل پورتر یکی از نمونه هایی است که برای کارآفرینان، فروشندگان و بازاریابانی که اهل مطالعه بودند تاثیر عالی داشت. اگرچه انتشار یک کتاب به صرف بازاریابی محتوایی کار پرهزینه و پر ریسکی است اما اگر به روشی اصولی و به قصد بالا بردن اطلاعات مردم انجام شود قطعا اثربخشی بالایی خواهد داشت. همچنین برای کسانی که فقط قصد فعالیت در فضای اینترنت را دارند ای بوک ها گزینه راحت تر، کم هزینه تر و موثرتری خواهد بود زیرا دسترسی به آنها نیز برای مخاطبان راحتتر است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن