برندینگ

چک لیست یک پروژه برندینگ

یک برند موفق، می‌تواند حس تمایز نسبت به رقبای خود را در جامعه‌ی مشتریان تقویت کند و مشتریان را به وفاداری نسبت به برند خود تشویق کند. اما توسعه‌ی چنین برندی، فقط شامل طراحی دوباره لوگوی برند نمی‌شود و نیاز به اعمال بیشتری می‌باشد.

در ذیل، چک لیستی برای ایجاد چنین برندی بیان شده است.

 • مواردی که دارای کیفیت، ارزش و تجربه مشتری مداری خوبی در ارتباط با برند شما وجود دارد، شناسایی کنید. برای ایجاد یک برند قابل اعتماد، شما نیاز به تعیین موارد بیان شده دارید. به یاد داشته باشید که برند، چیزی فراتر از یک نام و لوگو می‌باشد.
 •  از احساسات مشتری غافل نشوید تا تصویر مطلوبی از آنها را به وجود بیاورید. اگر شعارهای بیان شده در برند و کسب و کار شما، به تجربه مشتری کاری نداشته باشد، این ادعاها به ثمر نخواهند نشست. اما اگر کسب و کار شما، آنچه را که در برند خود متعهد می‌شود، به دست بیاورد؛ شما به زودی اعتماد مشتریان را به دست خواهید آورد و فروش خود را حفظ خواهید کرد.
 • در مورد هر قسمت از کسب و کار خود، فکر کنید. اگر مشتریان برند شما، نسبت به تصویر ارائه شده در برند شما، خیلی متفاوت باشند، شما نیاز به تغییر در تخفیف خود، استراتژی خدمات دهی به مشتریان خود یا هر مورد دیگر در کسب و کار خود خواهید بود.
 • با کارمندان خود مشورت کنید. آنها هم نسبت به شعارهای بیان‌شده در برند شما، ایده‌های خود را دارند و هم‌چنین انعکاس تعهدات داده شده در برند را هم می‌گیرند. علاوه بر این، شما در صورت تغییر در عملکرد خود، نیاز به همکاری کارمندان خود خواهید داشت.
 • مجموعه‌ای از پیام‌های استوار در برند خود را بسازید. این پیام‌ها باید روی کیفیت، ارزش و تجربه‌ای که مشتریان نسبت به کسب و کار شما، محصولات و خدمات آن دارد، تمرکز کند. این پیام‌ها باید ساده و در برقراری ارتباط، آسان باشند.
 • یک برند دیداری متمایز را توسعه دهید. این برند، باید هویت کلی شما را منعکس کند. اگر فردی خوشبخت باشید، برند شما باید درخشان و جذاب باشد. اگر مهارت کافی در ایجاد چنین برندی را ندارید، می‌توانید از یک طراح کمک بگیرید.
 • اجزای برند خود را که شامل برند دیداری و پیام‌های برند می‌باشد، اجرا کنید. این برند باید در تمام مواد و ابزار به‌کار رفته در کسب و کار شما از بسته‌بندی و نماد گرفته تا لوازم‌التحریر، وب‌سایت و تجهیزات بازاریابی اجرا شود.
 • برای برند دیداری خود و هر عبارت متمایزی که برای توصیف کسب و کار و تخفیفات خود استفاده می‌کنید، حمایتی قانونی بگیرید.
 • به یاد داشته باشید که هر آنچه کسب و کار شما انجام می‌دهد، به برند شما و تاثیر آن در دیدگان مشتری هم مربوط می‌شود. این مورد، می‌تواند شامل پوشش و رفتار کارمندان شما هم باشد.
 • ارتباطی بین برند خود و کارمندانتان را ایجاد کنید. برای کارمندان خود توضیح دهید که چرا و چگونه به هویت برند رسیدید. شما نیاز به حمایت کارمندان خود دارید تا برند شما تاثیرگذار شود.
 • برند جدید یا تغییر یافته خود را از طریق کمپین‌های بازاریابی، ارتقا دهید. کمپین‌های بازاریابی شامل انتشار روزنامه، روابط عمومی و تبلیغات، تخفیفات و تبلیغات ویژه برای مشتریان می‌باشد. هم چنین‌، برای حمایت از برند خود، نیاز دارید تا از کالاهای برند استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «تحلیلگر حرفه‌ای کسب‌وکار» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن