BPM Course
برندینگ

برند شخصی چیست و چرا اهمیت دارد؟

مردم اغلب در مورد تمایل به بهبود برند شخصی خود صحبت می‌کنند. شما بدون شک می‌دانید که یک برند کسب و کار چیست، اما احتمالاً خودتان زیاد به داشتن برند فکر نمی‌کنید. ایده “برند شخصی” برای اکثر مردم غیرمعمول است. اما در عصر اینترنت و ارتباطات که همه چیز برای همیشه در اینترنت ماندگار است، می‌توان برند شخصی را بیش از هر زمان دیگری مهم دانست.

آیا تاکنون نام خود را گوگل کرده‌اید؟ ممکن است متوجه شوید که افراد دیگر نام شما را به اشتراک می گذارند. اما آیا نتایج به گونه‌ای است که بخواهید دنیا شما را با آن بشناسد؟ یا اینکه باید اطلاعات آنلاین خود را اصلاح کنید تا بیشتر قابل قبول باشد و شما را مطلوب‌تر نشان دهد؟

برند شخصی چیست؟

برند شخصی شما به این معنی است که چگونه خود را تبلیغ می‌کنید و ترکیبی منحصر به فرد از مهارت‌ها، تجربه و شخصیت است که می‌خواهید دنیا در شما ببیند. برند همچنین روایت‌گر داستان شما و بازتاب رفتار، گفتار و نگرش شماست.

شما از برند شخصی برای ایجاد تمایز بین خودتان و دیگران استفاده می‌کنید. اگر این کار به خوبی انجام شود، شما می‌توانید برند شخصی خود را با کسب و کارتان گره بزنید به گونه‌ای که هیچ شرکتی نتواند در آن موفق شود.

از نظر حرفه‌‌ای، برند شخصی شما تصویری است که مردم از شما می‌بینند. این می‌تواند ترکیبی از نحوه نگاه آن‌ها به شما در زندگی واقعی، نحوه نمایش شما در رسانه‌ها و برداشتی باشد که مردم از اطلاعات در مورد شما که در اینترنت موجود است، کسب می‌کنند.

می‌توانید برند شخصی خود را نادیده بگیرید و اجازه دهید به شکل آشفته و خارج از کنترل شما توسعه یابد، یا می‌توانید به اصلاح آن بپردازید تا شما را به عنوان شخصی که می‌خواهید، به تصویر بکشد.

در روزهای قبل از آمدن اینترنت، برند شخصی فقط کارت ویزیت شما بود. اگر در رسانه‌ها از شخصیت برجسته‌ای برخوردار نبودید، افراد کمی نام شما را می‌شنیدند. در دنیای امروز که هر اقدام کوچکی در شبکه‌های اجتماعی به طور گسترده مورد بحث قرار می‌گیرد، شما بسیار شناخته‌شده‌تر هستید.

چرا باید یک برند شخصی داشته باشید؟

برند شخصی شما می‌تواند از نظر حرفه‌ای برای شما حیاتی باشد. این برند نحوه معرفی شما به مشتریان فعلی و بالقوه است. به شما این امکان را می‌دهد تا اطمینان حاصل کنید که مردم شما را به روشی که می‌خواهید، ببینند.

برند این فرصت را به شما می‌دهد تا نقاط قوت و علایق خود را برجسته سازید. این به مردم کمک می‌کند باور کنند که شما را بهتر می‌شناسند و مردم اعتماد بسیار بیشتری به کسانی که احساس می‌کنند می‌شناسند، دارند.

این امر به ویژه در زمان انتخابات مشهود است. در حالی که بسیاری از مردم به دنبال وعده‌های نامزدها در مورد موضوعات مهم هستند، رای‌دهندگان دیگر علاقه کمتری به روند کار دارند. در عوض، آن‌ها به نامی که می‌شناسند، رای می‌دهند. جای تعجب نیست که نامزدهایی با برند شخصی قوی، صرف نظر از دیدگاه سیاسی یا اعتقاداتشان، در سیاست موفق می‌شوند. به عنوان مثال، علی‌رغم نظر شما در مورد دونالد ترامپ به عنوان یک رئیس جمهور، نمی‌توانید انکار کنید که وی یک برند شخصی قوی ساخته است، که به بسیاری از افراد کمک می‌کند به او رای بدهند.

چرا برند شخصی مهم است؟

اگر می‌خواهید تأثیرگذار شناخته شوید، باید یک برند شخصی قوی ایجاد کنید. برند شخصی به شما کمک می‌کند تا از دیگران متمایز شوید. شما می‌توانید از برند شخصی خود برای نشان دادن دانش و مهارتتان در زمینه تخصص خود استفاده کنید.

از بسیاری جهات، برند شخصی همان چیزی است که شما را به یاد ماندنی می‌کند. این برند شخصی است که به شما کمک می‌کند از هزاران نفر دیگر متمایز شوید.

نسل جدید نسبت به تبلیغات به شدت بی‌اعتماد هستند. ۸۴٪ از آن‌ها به تبلیغات و برندهای ایجاد کننده آن‌ها اعتماد ندارند. با این حال، آن‌ها آماده هستند تا به افرادی که احساس می‌کنند “می‌شناسند” اعتماد کنند.

این به معنای بازنگری اساسی در مورد نحوه بازاریابی کسب و کارها است. در واقع این یکی از دلایل موفقیت‌آمیز بودن بازاریابی تأثیرگذار طی سال‌های اخیر است.

جنبشی به سمت شخصی‌سازی افراد اصلی در کسب و کارها راه افتاده است. بدیهی است که این کار برای یک کسب و کار کوچک آسان خواهد بود اما ممکن است برای شرکت‌های بزرگ دشوارتر باشد.

استیو جابز قبل از اینکه این عبارت حتی به خوبی شناخته شود، از برند شخصی استفاده می‌کرد تا خود را به عنوان چهره اپل متمایز کند. به همین ترتیب، برند شخصی ایلان ماسک احتمالاً بهتر از برند کسب و کار Tesla شناخته شده است.

منطقی است که هر صاحب کسب و کار یا مدیر، باید قبل از اینکه پیام شرکت را تحویل دهد، به طور فردی با مشتریان بالقوه ارتباط برقرار کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «تحلیلگر حرفه‌ای کسب‌وکار» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن