مدیریت منابع انسانی

۱۴ نکته کاربردی برای استخدام بهترین متقاضیان در بازار کار

جذب استعدادهای برتر برای پیوستن به شرکت شما می‌تواند کاری دلهره‌آور باشد. همه‌گیری کرونا نیز کار را برای سازمان‌هایی که به دنبال استخدام نامزدهایی هستند که بتوانند در میان چشم‌انداز کسب و کار در حال تغییر امروز پیشرفت کنند، بسیار سخت‌تر کرده است. تعداد زیادی از کارفرمایان برای همگام ماندن با رقبا، در جستجوی بهترین استعدادها هستند و همگی کاندیداهای با کیفیت بالا را دنبال می‌کنند.

ناگزیر، هر متخصص منابع انسانی این سوال را از خود می‌پرسد: چه کاری می‌توانیم انجام دهیم تا در میان بسیاری از کارفرمایان بالقوه برجسته شویم؟ شاید زمان آن رسیده است که استراتژی‌های سنتی استخدام و گزینش را با روش‌های غیرمتعارف استخدام جایگزین نماییم.

در این مقاله به چند روش خلاقانه برای جذب استعدادهای برتر پرداخته‌ایم که ممکن است بخواهید در نظر بگیرید.

۱- آگهی‌های شغلی خلاقانه تولید کنید

در عصر رسانه‌های اجتماعی، محتوای به یاد ماندنی حاکم است؛ حتی در زمینه استخدام. به هر حال، بازاریابی دیجیتال ثابت کرده که روشی موثر برای کسب استعداد می‌باشد. با کاوش در راه‌های سرگرم‌کننده و غیرعادی برای تبلیغ فرصت‌های شغلی خود، متمایز شوید و مورد توجه قرار بگیرید. یک میم (Meme) خنده‌دار که فرهنگ شرکت جوان شما را به نمایش می‌گذارد یا یک پیام ویدیویی دلپذیر از مدیرعامل، می‌تواند در جلب توجه مردم موثرتر باشد. برای استعدادهای برتر طبیعی است که به این موارد توجه کنند: افراد باکیفیت با دیدن کار باکیفیت، آن را تشخیص می‌دهند.

الهام بگیرید:

  • در سال ۲۰۱۹، توییتر یک آگهی شغلی برای یک توییتر ارشد جدید منتشر کرد.
  • Bud Light اخیراً اعلام کرده است که به دنبال یک مدیر ارشد میم است.
  • آژانس بازاریابی Waste Creative از بازی محبوب Nintendo Animal Crossing برای دستیابی به متقاضیان احتمالی استفاده کرد.

۲- یک مسابقه ترتیب دهید

برگزاری یک مسابقه کاریابی به شرکت شما چندین فرصت طلایی استخدام می‌دهد. نه تنها می‌توانید تعداد بیشتری از جویندگان کار را جذب کنید، بلکه می‌توانید شور و شوق نامزدها را در راستای کار و پشتکار برای غلبه بر چالش‌ها مورد آزمایش قرار دهید. استعدادهای برتر ممکن است از شانس برجسته کردن مهارت‌های خود که به سختی به دست آورده‌اند برای مخاطبان بزرگ قدردانی کنند. به علاوه، پوشش خوب رسانه‌های سنتی و اجتماعی ممکن است نسبت به شرکت‌های بزرگ‌تر به شما مزیت رقابتی در استخدام بدهد. این می‌تواند یک شرایط برد-برد برای همه باشد.

الهام بگیرید:

  • لِگو یک مسابقه دو روزه به نام The Brick Factor برگزار می‌کند تا سازنده مدل اصلی بعدی خود را بیابد.
  • شرکت الکترونیکی سامسونگ مسابقات کدنویسی و برنامه‌نویسی را برای جذب استعدادهای باهوش فناوری برگزار می‌کند.

۳- از کارت‌های استخدام استفاده کنید

نظرتان در مورد طراحی و چاپ کارت استخدام برای همه افراد در بخش منابع انسانی چیست؟ هنگامی که آن‌ها با متقاضیان بالقوه خارج از دفتر ملاقات می‌کنند، می‌توانند این کارت ها را به جای کارت‌های ویزیت سنتی تحویل دهند. کارت‌های استخدام بسیار جالب‌تر از کارت‌های تلفن هستند، زیرا می‌توانید اطلاعات زیادی را در آنجا قرار دهید که فکر می‌کنید علاقه استعدادهای مناسب را جلب می‌کند. این یک استراتژی غیرعادی است، اما چیزهای غیرعادی توجه را به خود جلب می‌کنند و استفاده از این اهرم، در زمینه جذب استعدادهای برتر بسیار مفید خواهد بود. اگر شرکت شما مصرف کاغذ را کاهش می‌دهد، می‌توانید به جای آن نسخه دیجیتالی کارت را برای نیروهای جدید ایمیل کنید.

الهام بگیرید:

  • پلتفرم بازاریابی Mailchimp کارت‌های استخدام را به عنوان کارت‌های تجاری ورزشی طراحی کرد.
  • شرکت اپل کارت‌های استخدام برای کارمندان خود ایجاد کرد تا به نامزدهای بالقوه تحویل دهند.

۴- سیاست‌های شرکت را متناسب با نیازهای کارکنان تنظیم کنید

با هر نسلی که وارد نیروی کار می‌شود مجموعه خاصی از نیازها و انگیزه‌ها به وجود می‌آید. اگر شرکت شما مشتاق حفظ فرهنگ محیط کار سالم می‌باشد، بهتر است این نیازهای همیشه در حال تغییر را بپذیرید و به آن‌ها پاسخ دهید. کارمندان جوان در طول تعطیلات اداری عجیب و غریب مانند «روز حیوان خانگی خود را به محل کار بیاورید»، احساس تعلق می‌کنند، جایی که می‌توانند حال و هوای خوبی را با کمک حیوانات بامزه خود ایجاد نمایند (و دریافت کنند). هم‌تیمی‌های قدیمی‌تر و با سابقه‌تر هنوز از سیاست‌های ساده تقویت‌کننده روحیه مانند جمعه‌های غیررسمی استقبال می‌کنند، که در آن کدهای لباس سخت‌گیرانه با لباس‌های غیررسمی یک بار در هفته مبادله می‌شود. اگر سیاست‌های شرکت خود را با نیازهای منحصر به فرد کارکنان منطبق کنید، شهرت خوبی خواهید داشت که به نوبه خود بهترین نامزدها را جذب می‌کند. به یاد داشته باشید، استعداد همیشه جایی می‌رود که برای آن ارزش قائل شوند.

۵- وارد لیست «بهترین شرکت‌ها برای کار» شوید

این روش بی‌خطری برای به دست آوردن نامزدهای با کیفیت مورد علاقه همه است. هیچ چیز برای کارمندان بالقوه جذاب‌تر از مهر تأیید پورتال استخدام آنلاین پیشرو، یک نشریه تجاری معتبر جهانی یا کارشناسان منابع انسانی منطقه‌ای نیست. سعی کنید با ایجاد یک محیط کار مثال‌زدنی به این لیست‌ها راه پیدا کنید. یک نقطه خوب برای شروع، اتخاذ عادات خوب سایر شرکت‌های رده بالا است. فرهنگ و ارزش‌های شرکت، سبک رهبری، تلاش برای نوآوری و تعهد کلی آن‌ها به رفاه کارکنان را مطالعه کنید.

این ایده‌های نوآورانه وقتی به درستی انجام شوند، می‌توانند جان تازه‌ای به فرایند استخدام و انتخاب شما ببخشند. بنابراین، از نوآوری در استراتژی استخدام خود نترسید و روش‌های منحصر به فرد را امتحان کنید. توماس ادیسون می‌گوید: «راهی برای انجام بهتر آن وجود دارد. پیدایش کن.» همین روحیه نوآوری است که می‌تواند شما را با استعدادهای مناسب به سریع‌ترین شکل ممکن مرتبط کند.

۶- از رسانه‌های اجتماعی به عنوان یک خروجی برای استخدام نامزدها استفاده کنید

در دنیای دیجیتال امروز، ما باید از استخدام در رسانه‌های اجتماعی استفاده کنیم. صرفاً استفاده از فرآیندهای سنتی استخدام مانند پورتال‌های شغلی و روزنامه‌ها ممکن است کافی نباشد. نقش‌های جدید را از طریق پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک، توییتر و لینکدین تبلیغ کنید تا بتوانید مخاطبان بسیار بیشتری را جذب نمایید. اطمینان حاصل کنید که آگهی‌های شغلی شما در شبکه‌های اجتماعی حرفه‌ای هستند و تا حد امکان اطلاعات بیشتری در مورد این نقش را در بر می‌گیرند. همچنین از یک فراخوان برای اقدام استفاده کنید تا علاقه‌مندان بتوانند با شما تماس بگیرند.

۷- روی نرم‌افزار استخدام خودکار سرمایه‌گذاری کنید

نرم‌افزار استخدام خودکار مطمئنا راه رو به جلو است. هم کسب و کارها و هم آژانس‌های استخدام می‌توانند از استفاده از این نوع نرم‌افزار سود زیادی ببرند. نرم‌افزارهای استخدام مزایای زیادی دارند: آن‌ها می‌توانند به خودکارسازی فرآیند استخدام و افزایش کارایی و بهره‌وری شما به طور نامحدود کمک کنند. علاوه بر این، این نوع نرم‌افزار می‌تواند فرآیندهایی مانند ارسال ایمیل و پاسخ به داوطلبان را خودکار کند. از آنچه می‌توانید با استفاده از این ابزارهای استخدام خودکار به دست آورید شگفت‌زده خواهید شد.

جمع‌بندی

با استفاده از این ۱۴ نکته برای استخدام استعدادهای برتر، باید بتوانید فرآیند استخدام خود را بدون هیچ تلاشی بهبود بخشید. علاوه بر این، شما باید بتوانید از رقبا جلوتر بمانید و درجه بالاتری از استعدادها را به کسب و کار خود جذب کنید: این به نوبه خود به بهبود فرآیندهای داخلی و کارایی شما کمک خواهد کرد!

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «تحلیلگر حرفه‌ای کسب‌وکار» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن