بازاریابی

معرفی ترندهای دیجیتال مارکتینگ که باید در سال جدید دنبال کنید

اگر تنها بگوییم دیجیتال مارکتینگ پویا است، آن را دست کم گرفته‌ایم. اصطلاحاتی مانند اینفلوئنسرها و پادکسترها چند دهه پیش ناشناخته بودند. علاوه بر این، اپلیکیشن‌هایی مانند تیک‌تاک و اینستاگرام به بخش جدایی‌ناپذیر استراتژی‌های بازاریابی تبدیل شده‌اند.

ترندهای دیجیتال مارکتینگ، همراه با الگوریتم‌های موتور جستجوی گوگل، همیشه در حال تغییر هستند. علاوه بر این، بسیاری از مصرف‌کنندگان در مورد نوع محتوایی که استفاده می‌کنند، وسواس بیشتری به خرج می‌دهند. شکی نیست که بهینه‌سازی وب سایت به شما کمک می‌کند تا وضوح بیشتری داشته باشید. اما، چندین نکته ظریف دیگر وجود دارد که باید در مورد دیجیتال مارکتینگ بدانید.

بیایید به ۱۲ مورد از برجسته‌ترین ترندهای دیجیتال مارکتینگ نگاهی بیاندازیم.

ابزارهای هوش مصنوعی برای نوشتن محتوا

سال ۲۰۲۱ سال نرم‌افزار AI Content است. ابزارهای نوشتن محتوای هوش مصنوعی بسیار مفید هستند زیرا می‌توانند کار شما را ساده‌تر کنند. شما باید یک طرح کلی برای هوش مصنوعی ارائه دهید تا آن را دنبال کند و سپس تمام کارها را انجام می‌دهد، مانند پر کردن پاراگراف‌ها با کلماتی که شما مشخص می‌کنید یا اطمینان حاصل نمودن از اینکه در صورت لزوم همیشه از زبان‌های متنوعی استفاده می‌شود. زیبایی این نوع ابزار این است که مجبور نیستید ساعت‌ها وقت بگذارید تا ترکیب‌های مختلف را مورد آزمایش قرار دهید تا زمانی که یکی از آن‌ها کار کند.

خبرنامه‌ها

خبرنامه‌ها می‌توانند یک تاکتیک عالی برای در جریان نگه داشتن مشتریان در مورد آخرین امور شرکت شما باشند. آن‌ها همچنین می‌توانند به شما در ایجاد یک پایگاه مشتریان وفادار کمک کنند. با این حال، ما ادعا نمی‌کنیم که خبرنامه‌ها جایگزین ایمیل‌های شخصی‌سازی شده هستند. سبک زندگی پویای افراد در عصر حاضر باعث شده است تا پذیرای گرفتن اشتراک خبرنامه‌ها باشند تا بتوانند خبرها را به صورت دست اول دریافت نمایند.

این‌ها به پر کردن شکاف ایجاد شده به دلیل محتوای غیرقابل هضم کمک می‌کنند. از این گذشته، هیچ کس از مشروعیت، صحت یا مفید بودن بیشتر منابع خبری ارائه‌شده در رسانه‌های اجتماعی اطلاعی ندارد. این یکی از دلایل محبوبیت خبرنامه‌ها است.

میکرو اینفلوئنسرها

بزرگ‌ترین مزیت اینفلوئنسرها ارتباطی است که مردم با آن‌ها به اشتراک می‌گذارند. این به آن‌ها کمک می‌کند تا در نظر عموم مردم در مقایسه با یک ستاره “مشهور”، قابل اعتمادتر شوند. چندین رویدادی در دنیای اینفلوئنسرها باعث شده است تا مردم متوجه شوند که چگونه تأیید یک سلبریتی همیشه کیفیت را تضمین نمی‌کند. علاوه بر این، سرمایه گذاری پول در یک اینفلوئنسر مشهور چندان عاقلانه نیست.

اینفلوئنسرهای کوچک‌تر، جامعه وفادارتری در میان فالوورها دارند و این به آن‌ها کمک می‌کند تا بازگشت سرمایه خوبی برای یک پست حمایت‌شده ایجاد نمایند. برای اینفلوئنسر مارکتینگ، باید سعی کنید به دنبال اینفلوئنسرهایی باشید که مشارکت فعال واقعی دارند، زیرا اینفلوئنسرهای کلاهبردار متعددی نیز هستند که سعی در کسب درآمد سریع دارند.

اتخاذ تصمیمات مبتنی بر داده

یکی از قابل توجه‌ترین تغییرات در عرصه دیجیتال مارکتینگ، منطق نحوه تصمیم‌گیری شرکت‌ها در رابطه با بازاریابی است. امروزه تصمیم‌گیرندگان و تیم‌ها به جای آزمایش آماتور، از حقایق سخت برای افزایش کارایی استراتژی‌های خود استفاده می‌کنند.

بازاریابی داده‌محور، با پشتوانه انبوهی از ابزارهای بازاریابی نیز می‌تواند کمک کند. همچنین می‌توانید اطلاعات مربوطه را با خیال راحت ثبت کنید و در حین حرکت به آن دسترسی داشته باشید. به عنوان مثال، Buzzsumo به بازاریابان کمک می‌کند تا نوع محتوای مرتبط با ترند شرکت خود را در رسانه‌های اجتماعی تعیین کنند. این پلتفرم همچنین امکان ایجاد لینک‌سازی کارآمد را فراهم می‌کند.

حتما بخوانید:  سبد محصول چیست؟

برای تصمیم‌گیری بهتر در مورد شرکت خود باید مراقب داده‌های ضروری باشید. از این گذشته، اعداد دروغ نمی‌گویند.

هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در ایمیل

هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشین (ML) می‌توانند بسیاری از فرآیندهای کسب و کار را برای عملیات روان‌تر ساده‌تر کنند. ایمیل یکی از آن‌هاست. هوش مصنوعی امسال ۶۵ ساله شد. در حالی که این قطعاً آخرین ترند نیست، دسترسی و پیامدهای آن در زمینه بازاریابی همچنان در حال رشد است. برخی این پیشرفت‌ها را تهدیدآمیز می‌دانند، اما تعداد کمی از این افراد می‌توانند مزایای آن را انکار کنند.

صاحبان کسب و کارها شروع به خودکارسازی ایمیل‌ها کرده‌اند. این خودکارسازی موضوعات، توصیه‌های محصول، و زمان‌بندی را در بر می‌گیرد. گنجاندن هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در این فعالیت می‌تواند شخصی‌سازی بهتر را تضمین کند. این به نوبه خود به شما کمک خواهد کرد تا مشتریان بیشتری جذب کنید. همچنین می‌توانید از نرم‌افزار برای تحلیل رفتار بازدیدکنندگان وب سایت و شروع تعامل استفاده نمایید.

اینستاگرام به آرامی فیس‌بوک را از دور خارج می‌کند

بیش از ۳/۶ میلیارد نفر در سراسر جهان از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. حدود ۸۴ درصد از هزاره‌ها آن را به عنوان وسیله‌ای برای حمایت از درآمد خود به کار گرفته‌اند. بنابراین استفاده نکردن از رسانه‌های اجتماعی برای بازاریابی محصولات یا خدمات، عاقلانه نخواهد بود. فیسبوک، اینستاگرام، توییتر، اسنپ چت و حتی تیک‌تاک اکنون باید بخشی از استراتژی بازاریابی شما باشند؛ البته اگر می‌خواهید آگاهی را افزایش دهید و با جمعیت‌شناسی هدف خود درگیر شوید.

فیس‌بوک دیگر برنامه رسانه‌های اجتماعی برای نسل جوان نیست. طبق گفته فوربس، ۴۰ درصد از کاربران این پلتفرم بالای ۶۵ سال سن دارند. در نتیجه، اجرای تبلیغات در فیس‌بوک ممکن است برای کمپین‌های خاص چندان مناسب نباشد؛ به خصوص آن‌هایی که جوانان را هدف قرار می‌دهند. یکی دیگر از پلتفرم‌هایی که مردم به دلیل نقض‌های اخیر داده‌ها به آن‌ها اعتماد ندارند، فیس‌بوک می‌باشد.

در عوض، اینستاگرام در چند سال گذشته شاهد رشد عظیمی در محبوبیت بوده است. یکی از مسائل بالقوه‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که اینستاگرام در حال آزمایش حذف قابلیت لایک از پلتفرم است، که قبلاً باعث سر و صدا در جامعه اینفلوئنسرها شده بود. این حرکت می‌تواند کیفیت محتوا را افزایش دهد، اما این احتمال نیز وجود دارد که کاربر در جستجوی معیارهای غرور به پلتفرم‌های دیگر برود. حتی تیک‌تاک می‌تواند گزینه خوبی برای برندها باشد تا محصولات خود را به نمایش بگذارند. این یکی از سریع‌ترین برنامه‌های کاربردی SaaS با ۳۳ میلیون بارگیری در یک فصل است.

جمع‌بندی

مطمئناً همه چیز در دنیای دیجیتال مارکتینگ به سرعت در حال حرکت می‌باشد. در واقع تغییر بخشی‌جدایی ناپذیر از این کار است. هر شرکتی که می‌خواهد از رقبای خود جلوتر بماند، باید از استراتژی‌ها، فناوری‌ها و ابزارهای جدید برای حفظ برتری خود استفاده کند.

فناوری هوش مصنوعی، محتوای تعاملی و چت بات‌ها برخی از برجسته‌ترین ترندهای دیجیتال مارکتینگ هستند. شما قطعا می‌توانید سفر مشتری را بهبود بخشید و وفاداری را افزایش دهید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که هنگام طراحی کمپین دیجیتال مارکتینگ بعدی خود، این ترندها را در ذهن داشته باشید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «متخصص حرفه‌ای هوش تجاری» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن