عمومی

۱۳ مورد از راهکارهای مؤثر برای افزایش فالوور در اینستاگرام

وقتی کسب‌وکار آنلاین خود را تازه راه‌اندازی کرده باشید، تصور اینکه چگونه می‌توانید با موفقیت محصولی را از طریق اینستاگرام بفروشید، ذهن شما را آشفته خواهد کرد. واقعیت این است که به دست آوردن ۱۰ هزار فالوور اینستاگرام سخت‌ترین کار است. چرا؟ زیرا هنوز هیچ کس نمی‌داند شما چه کسی هستید.

شما باید خود را به عنوان یک برند موفق و تأثیرگذار اثبات کنید. اما این بدان معنا نیست که رسیدن به این جایگاه امکان‌پذیر نمی‌باشد. اگر این راهنما را در مورد نحوه جذب فالوور در اینستاگرام دنبال کنید، می‌توانید در عرض شش ماه ۱۰ هزار فالوور اینستاگرام کسب نمایید.

۱- عضویت در گروه‌های بزرگ اینستاگرام

تا به حال فکر کرده‌اید افرادی که فالوورهای زیادی در اینستاگرام دارند، چه کارهایی را متفاوت انجام می‌دهند؟ آن‌ها به گروه‌های بزرگ (معروف به Instagram pods) می‌پیوندند. اگرچه پیوستن به بزرگ‌ترین گروه‌های اینستاگرام می‌تواند وسوسه‌انگیز باشد، اما حقیقت این است که با چسبیدن به جایگاه خود، لیست هدفمندتری از فالوورهای اینستاگرام را پیدا خواهید کرد.

این تاکتیک برای کارآفرینانی که تازه شروع به یادگیری نحوه جذب فالوور در اینستاگرام می‌کنند، گزینه خوبی است. شما می‌توانید گروه‌های بزرگ با موضوعات سفر، زیبایی، مد و موارد دیگر پیدا کنید. در این گروه‌ها می‌توانید با افرادی که علایق مشترک دارند، ارتباط بگیرید. اما اگر قصد دارید که توجه آن‌ها را جلب کنید، باید با دنبال کردن صفحات افرادی که به این گروه می‌پیوندند، کار خود را ادامه دهید.

اگرچه ممکن است این کار به فروش فوری کمک نکند، اما باعث می‌شود از همان ابتدا اعتبار کسب کنید، بنابراین صفحه اینستاگرام نشان نمی‌دهد که فقط تعداد اندکی دنبال‌کننده دارید. به یاد داشته باشید، این بیشتر یک استراتژی کوتاه‌مدت برای چند هفته اول در اینستاگرام است، نه یک استراتژی بلندمدت برای جذب فالوورهای وفادار.

۲- محتوای دیگران را بازنشر کنید.

هنگامی که با بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی شروع به کار کردید و به دنبال ارتقای اینستاگرام فروشگاه خود هستید، بخشی از استراتژی ارسال محتوای خود را به بازنشر مطالب دیگران اختصاص دهید. در حین انجام این کار، مطمئن می‌شوید که هر بار بخشی از کار خود را نیز به نمایش بگذارید. این تنها راه برای به دست آوردن فالوورهای رایگان بدون پرچم‌گذاری است.

هنگامی که برای اولین بار شروع به کار کردید، می‌توانید پست‌های دیگران را با ذکر منبع در صفحه خود منتشر کنید. منظور ما دقیقا پست‌های مرتبط است. طبیعی است که به سؤالاتی از این دست فکر کنید:

  • چگونه می‌توان با بازنشر مجدد فالوورها را در اینستاگرام به دست آورد؟
  • چرا به جای ارسال مطالب خودم، محتوای دیگران را دوباره پست کنم؟

زیرا بازنشر مطالب آسان‌تر است. بعلاوه، محتوای تصویری و ویدئویی ما در شروع کار، به اندازه محتوای شخص دیگری که هزاران لایک دریافت کرده خوب نخواهد بود. همچنین هشتگ‌ها راهی عالی برای به دست آوردن فالوورهای جدید هستند. وقتی در اینستاگرام فعال باشید، می‌توانید لیست هشتگ‌هایی را که روزانه جستجو کرده‌اید، مرور کرده و پست‌های مناسب را که توسط دیگران ارسال نشده، در برنامه خود بگنجانید.

نکته مهم: اینستاگرام اکنون خط مشی خود را به‌روز کرده و لازم است قبل از بازنشر مجدد اجازه بگیرید.

۳- در Buzzfeed برجسته شوید

برای افزایش فالوورهای اینستاگرام، باید راهی پیدا کنید تا بتوانید مخاطبان عظیمی را جذب کنید. یکی از کارمندان Buzzfeed مقاله‌ای در مورد چگونگی رشد برند شخصی خود به عنوان اینفلوئنسر در اینستاگرام نوشت. او در حال حاضر تقریبا ۱۰۴۰۰ فالوور دارد، مقاله‌ای که او نوشت ممکن است به شما کمک کند.

بنابراین اگر می‌خواهید Buzzfeed را تجربه کنید، به بخش Community آن بروید، جایی که هر کسی می‌تواند محتوای خود را روی پلتفرم ارسال کند. مطمئنا باید برای دستیابی به مخاطب و اعتماد سازی، از دستورالعمل‌های آن‌ها پیروی کنید.

همچنین می‌توانید از ابزاری به نام HARO استفاده کنید که در آن روزی سه بار نامه الکترونیکی دریافت می‌کنید که پر از درخواست خبرنگارانی است که به دنبال دریافت مطالب و نقل قول‌های جدید برای داستان‌های خود هستند. بیشتر خبرنگاران HARO پیوند وب‌سایت و پیوندهای اجتماعی را مجاز می‌دانند. بنابراین می‌توانید با قرار دادن پیوند در فروشگاه و حساب اینستاگرام خود، با یک تیر دو نشان بزنید.

۴- تصاویر ارسالی مشتریان را به اشتراک بگذارید

هنگامی که تازه کار خود را شروع می‌کنید، جذب فالوور در اینستاگرام، با ارسال عکس‌های مشتری در استوری بسیار مناسب است. این کار به افزایش اثبات اجتماعی کمک می‌کند. اگر قبلا مشتری آنلاین نداشته‌اید، با مشتریان قبلی خود، یا اطرافیانی که از محصول شما استفاده کرده‌اند، تماس بگیرید. همچنین می‌توانید از اینفلوئنسرها کمک بگیرید. آن‌ها مایلند با دریافت مبلغی، همراه با محصولات شما عکس بگیرند. همچنین می‌توانید به آن‌ها یک معامله پیشنهاد دهید که در ازای هر فروشی که انجام می‌دهند با پیوند و ارجاع به مشتری، کارمزد دریافت کنند.

اگر قبلا فروش داشته‌اید، با خریداران تماس بگیرید و یک هدیه رایگان یا نقدی برای گرفتن عکس باکیفیت با کالایی که خریداری کرده‌اند، ارائه دهید. ارائه مشوق‌ها استراتژی بلندمدت شما نخواهد بود. این استراتژی در حالی که می‌خواهید برند خود را بسازید، می‌تواند به رشد شما کمک کند.

علاوه بر پست کردن عکس‌ها، آن‌ها را استوری کرده و فرد مورد نظر را هم تگ کنید. این کار بازدید محتوای شما را بالا می‌برد. همچنین نوعی بازاریابی دهان به دهان نیز خواهد بود. زیرا فرد مورد نظر درباره محصولات شما با فالوورهای خود صحبت خواهد کرد.

حتما بخوانید:  دوره چارچوب چابک SAFe

۵- با داشتن یک سبک سازگار، فالوورهای اینستاگرام را به دست آورید

افراد، شما را به دلیل محتوایی که پست کرده‌اید دنبال می‌کنند. اگر همیشه عکس حیوانات بامزه را پست کنید، همه باور می‌کنند که شما به حیوانات علاقه دارید و توقع خواهند داشت این نوع پست را در صفحه شما ببینند. داشتن یک سبک یا موضوع ثابت چیزی فراتر از برند است. به بیان دیگر، ایجاد نوعی انتظار برای حساب اینستاگرام است که فالوئرهای بالقوه شما می‌توانند روی آن حساب کنند. آن‌ها می‌خواهند هر روز با همان نوع محتوا مواجه شوند. اگر بتوانید این ثبات را در هر پست حفظ کنید، ضمن تقویت اعتماد و اطمینان به برند، به سرعت در اینستاگرام فالوور به دست خواهید آورد.

۶- برای دریافت فالوور در اینستاگرام از هشتگ استفاده کنید

بسیاری از کارشناسان به شما می‌گویند فقط از ۵ یا ۱۱ هشتگ یا اعداد دلخواه دیگر استفاده کنید. اما شاید بد نباشد که هنگام ساخت حساب اینستاگرام فروشگاه خود، توصیه آن‌ها را نادیده بگیرید. لیستی از هشتگ‌ها بسازید و همیشه آن‌ها را زیر پست‌ها کپی کنید. اگر لازم است گاهی تغییراتی را لحاظ نمایید. بالاخره خواهید فهمید که کدام هشتگ‌ها برای شما بهتر عمل می‌کنند.

زمانی که تعداد تعاملات صفحه بالا برود. کسی به تعداد این هشتگ‌ها توجه نخواهد کرد. افراد بیشتر برای تگ کردن دوستان خود زیر پست‌های شما، تلاش خواهند کرد. اگر هشتگ‌های شما خاص باشند، احتمال یافتن شده صفحه‌تان توسط مخاطبان مرتبط، افزایش می‌یابد. این مسئله به شما کمک می‌کند فالوورهای خود را در اینستاگرام رشد دهید. بنابراین، اگر مثلا لباس می‌فروشید، از هشتگ‌های عمومی مانند #love یا #picoftheday خودداری کنید.

۷- از برچسب‌های مکان استفاده کنید

“برچسب مکان” شهری را که در آن هستید یا محلی را که فیلم یا تصویر در آن ضبط شده نشان دهید. این امر اجازه می‌دهد تا پست‌های شما با محتوای برچسب‌دار، به کسانی که در مجاورت شما هستند، معرفی شوند.

بنابراین اگر کسب‌وکار محلی هستید، می‌توانید از این برچسب‌های جغرافیایی استفاده کنید تا یافتن و فالو کردن حساب اینستاگرام شما برای افراد هم محله‌تان آسان‌تر شود. مکان‌ها همچنین فید، استوری و هشتگ‌های متمایز خود را دارند. شما می‌توانید با استفاده از برچسب مکان در استوری‌های خود به آن‌ها کمک کنید.

۸- فید اینستاگرام خود را در وبلاگتان قرار دهید

اگر وبلاگ شخصی یا حرفه‌ای دارید، می‌توانید تصاویر اینستاگرام خود را در وب‌سایتتان جاسازی کنید. برای نمونه شما یک وبلاگ در مورد لوازم جانبی مد دارید. می‌توانید در مورد بهترین لوازمی که مردان باید در لیست مد خود قرار دهند، یک پست وبلاگ بنویسید. می‌توانید پست‌هایی را از اینستاگرام با تصاویر مستقل از محصولات خود یا تصویری متشکل از مواردی که به خوبی با هم جفت شده‌اند، انتخاب کنید.

سپس می‌توانید به وب سایت اینستاگرام در دسکتاپ بروید، پیوند پست مورد نظر را کپی کرده و در وبلاگ خود متشر کنید. با گذشت زمان، افراد بیشتری از وبلاگ شما بازدید می‌کنند و احتمالا حساب اینستاگرام شما را نیز بررسی خواهند کرد.

کمی طول می‌کشد تا این کار به ثمر برسد. اما افزودن پست‌های اینستاگرامی در وبلاگ، از همان ابتدا شانس بیشتری برای دیده شدن به شما می‌دهد. شروع به انجام این کار کنید و شش ماه دیگر، شاهد نتایج آن خواهید بود.

۹- افراد علاقه‌مند به برندهای خاص را دنبال کنید

برای افزایش فالوورهای اینستاگرام، باید افرادی را پیدا کنید که برندهای خاص را دنبال می‌کنند. منظور ما دقیقا برندهایی است که رقیب شما هستند. حالا خواهید فهمید که بزرگ‌ترین رقبای شما در اینستاگرام چه کسانی هستند. نام آن‌ها را یادداشت کرده و سپس، پست‌های آن‌ها را بررسی کنید تا ببینید چه کسی در مورد پست‌های آن‌ها نظر می‌دهد. آن‌ها را دنبال کنید.

به خاطر داشته باشید که هنگام انتخاب رقبا در اینستاگرام، بهتر است سراغ برندهای کوچک‌تر بروید. برندهای بزرگ‎‌تر وفاداری مشتری بیشتری دارند. از طرفی شما هنوز اول راه هستید و توانایی رقابت با آن‌ها را ندارید. هنگام اظهارنظر در مورد پست‌های افرادی که دنبال می‌کنید، سعی کنید دید مثبتی ارائه دهید. هرگز از همان نظر برای یک برند دیگر، استفاده نکنید. اگر آن‌ها سوالی را زیر پست شما می‌پرسند، به آن پاسخ دهید. همچنین می‌توانید انواع نظراتی را که دیگران برای ایده‌های آن‌ها ارسال می‌کنند، مشاهده نمایید. همان‌طور که به دنبال کردن و تعامل با مردم ادامه می‌دهید، به طور ارگانیک فالوورهای اینستاگرام را کسب می‌کنید.

۱۰- بیشتر با اینفلوئنسرها کار کنید

راه دیگر برای افزایش فالوورهای اینستاگرام این است که برای جذب مخاطب از اینفلوئنسرها کمک بگیرید. اگر اینفلوئنسر دارای فالوورهای وفادار باشد، می‌تواند کمک بزرگی به شما کرده و با ارائه توضیح در مورد صفحه‌تان، منجر به ایجاد فالوورهای جدید و احتمالا چند فروش موفق شود.

حتما قراردادی بنویسید که از ارسال ترافیک جعلی توسط اینفلوئنسر جلوگیری کنید. برخی از دوستان تجربه داشته‌اند که با یک اینفلوئنسر کار کرده و ۲۰۰۰ فالوئر غیرفعال اینستاگرام از طرف او دریافت کرده‌اند. واضح بود که او از یک ربات استفاده کرده است.

وقتی به دنبال فالوورهای جعلی در اینستاگرام بروید، با خطر ممنوع شدن حساب کاربری خود مواجه خواهید شد. هیچ کس چنین چیزی را نمی‌خواهد. اگر به دنبال راهی برای به دست آوردن فالوورهای واقعی اینستاگرام هستید، از یک اینفلوئنسر مورد اعتماد بخواهید که یک پست از حساب کاربری شما را در استوری‌های خود نشان دهد. به این ترتیب، مردم باید صفحه شما را دنبال کنند تا استوری را مشاهده کنند. حتما از آن‌ها بخواهید چند روز قبل مخاطبانشان را مطلع کنند.

حتما بخوانید:  داشبورد OKR کار و کسب

۱۱- از میزبان Giveaways برای کسب فالوورهای اینستاگرام استفاده کنید.

میزبان Giveaways یکی دیگر از راه‌های مؤثر برای دریافت فالوور در اینستاگرام است. داشتن یک موقعیت برجسته در وبلاگ‌های Giveaway ممکن است به گسترش فالوورهای حساب شما کمک کند.

اگر هدف شما به دست آوردن اعتبار برای فروش بیشتر باشد، Giveaways لزوما به این کار کمک نمی‌کند. اما اگر فقط به دنبال فالوور در اینستاگرام هستید، این استراتژی می‌تواند به خوبی کار کند.

۱۲- اینستاگرام به صورت ارگانیک و از طریق مشارکت رشد می‌کند

اگر فقط یاد بگیرید که چگونه در اینستاگرام فالوور  پیدا کنید، خواهید آموخت که چگونه تعامل مناسبی را با آن‌ها شروع کرده و ادامه دهید. این مسئله به رشد ارگانیک صفحه شما کمک خواهد کرد. در این صورت دیگر لازم نیست که به دنبال فالوورهای جعلی بروید. نحوه تعامل و دوستی شما با افراد، این امر را راحت خواهد کرد.

۱۳- راهنماهای اینستاگرامی ایجاد کنید

راهنماهای اینستاگرام راهی جدید برای به اشتراک گذاشتن محتوای آموزشی و سرگرم‌کننده با فالوورها است. قالب محتوا روش ساده‌تری برای ارائه نکات و توصیه‌های مفید به کاربران می‌دهد. در یک راهنمای اینستاگرامی، می‌توانید مقدمه، عنوان، متن، سرصفحه‌ها و حتی فیلم‌ها و تصاویر دقیق (که در خبرمایه خود منتشر کرده‌اید) اضافه کنید. شما می‌توانید راهنمای خود را به موارد زیر اختصاص دهید:

  • مکان: مرور یک شهر، مکان ورزشی، مکان عجیب و غریب و غیره.
  • محصول: در مورد محصولات موجود در فروشگاه اینستاگرامتان
  • پست: مرور موضوعی از پست‌های موجود شما با عناوین و نظرات افراد

برای شروع، روی نماد بعلاوه «+» در گوشه سمت راست، بالای پروفایل اینستاگرام خود کلیک کنید، راهنما را انتخاب کرده و روی گزینه مناسب ضربه بزنید. اینستاگرام به کاربران امکان می‌دهد راهنماها را در دایرکت و استوری به اشتراک بگذارند.

نتیجه سخن

با پیشرفت تکنولوژی، راه‌های جدیدی برای برقراری ارتباط میان ما و مشتریانمان پیدا شده است. یکی از این راه‌های پر سود، تبلیغ و داشتن یک صفحه مخصوص در اینستاگرام می‌باشد. در متن پیش رو سعی کردیم با ارائه چند ترفند برای افزایش فالوور در اینستاگرام شما را با روش‌های کار با این فضای نسبتا جدید آشنا کنیم.

نوشته های مشابه

1 سوال یا دیدگاه درباره “۱۳ مورد از راهکارهای مؤثر برای افزایش فالوور در اینستاگرام”

  1. به نظرم این راهکارها رو بیشتر افراد انجام میدن اما این که محتوا چطوری باشه مهمه لطفا راجع به تولید محتوای با کیفیت تر هم مطلب بذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «متخصص حرفه‌ای هوش تجاری» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن