دوره eTOM

آموزش کاربردی مدل مرجع چارچوب فرایندهای eTOM
برای مدیریت و بهبود فرایندهای کسب و کار

این دوره در حال حاضر در کاروکسب برگزار نمی‌شود،
برای مشاهده دوره‌های مشابه لطفا به تقویم آموزشی مراجعه فرمایید.

تقویم دوره‌های آموزشی

 

معرفی تفصیلی دوره  eTOM

eTOM چیست؟

سازمان‌هایی که فرایندهای کسب و کار خود (به ویژه فرایندهایی که با مشتری سروکار دارد) را به روشنی مشخص نکرده‌اند، از دیگران عقب می‌مانند. این عدم استاندارد‌سازی، نه تنها پیشرفت و تکامل سازمان را کند می‌کند، بلکه توانایی آن را در کار با کسب و کارهای متنوع، کارمندان و تأمین‌کنندگان برای رسیدن محصول مناسب و سرویس برتر به مشتری باز می‌دارد.

دوره آموزش eTOM
دوره آموزش eTOM


عدم ایجاد چارچوب شفاف فرایند کسب و کار هزینه بالایی دارد و کارکنان و مشتریان را از عملکرد سازمان ناراضی می‌کند. خوشبختانه، یک راه حل وجود دارد.
برترین فعالان در زمینه های فناوری اطلاعات، ارتباطات و سایر خدمات دیجیتال، سال‌ها زمان صرف ساختن پلی بین صنایع و ایجاد چارچوب‌های معتبر و رایج کرده اند که بر اساس آن می توان شرکت های دیجیتال موفق را اداره کرد. این مدل یا چارچوب باید به اندازه کافی گسترده باشد که برای هر بنگاه دیجیتالی اعمال شود و به اندازه کافی ساختار یافته باشد تا بتواند به طیف گسترده ای از کسب و کار ها زبان مشترکی ارائه دهد. 

از این سیستم یکپارچه به عنوان چارچوب فرایند کسب و کار یا مدل eTOM یاد می‌شود؛ مجموعه ای از بهترین شیوه ها که به سازمان شما کمک می کند تا سیستم‌ها، عملیات و زیرساخت های خود را از پایه بسازید.

eTOM مخفف عبارت Enhanced Telecom Operations Map یک چارچوب فرایندهای کسب و کار (Business Process Framework) مناسب سازمان‌های حوزه IT و تلکام (مخابرات) است که امروزه اقبال جهانی گسترده‌ای نسبت به آن وجود دارد و مورداستفاده برترین سازمان‌های صنعت تلکام در دنیاست.

eTOM یک نگاه جامع، یکپارچه و چندلایه به فرایندهای کلیدی سازمان برای راهبری اثربخش و کارای دیجیتالی دارد. شما با به‌کارگیری eTOM می‌توانید ضمن استفاده از یک زبان مشترک، ساختار منسجم و فرایندهای جامعی برای سازمان خود طراحی و پیاده کنید.

در دوره eTOM ضمن تشریح کامل تعاریف و ساختار مدل، به صورت کاربردی و کارگاهی به طراحی فرایندهای سازمانی طبق eTOM خواهیم پرداخت؛ بنابراین پس از این دوره انتظار می‌رود که شرکت‌کنندگان بتوانند فرایندهای سازمانی خود را با eTOM تطبیق داده و فرایندهای کارآمدی برای سازمان خود طراحی و پیاده کنند.

نمای کلی eTOM

دوره eTOM
دوره eTOM

مخاطبان دوره (کلیک کنید)

  • مدیران و سرپرستان برای مدیریت عملکرد، افزایش بهره‌وری و مدیریت موثر فرایندها
  • اعضای واحد سیستم‌ها و روش‌ها در سازمان‌ها
  • دانشجویان و دانش‌آموختگان رشته‌های: مدیریت کسب و کار (MBA)، مدیریت صنعتی، مدیریت سیستم‌های اطلاعاتی، مهندسی صنایع، مهندسی فناوری اطلاعات و …
  • کلیه علاقه‌مندان به مباحث سیستم‌ها و فرایندها

پیش‌نیازهای دوره (کلیک کنید)

این دوره پیش‌نیاز ضروری ندارد.

اطلاعات بیشتر:
۶ ۴ ۵ ۳ ۲ ۰ ۱ ۹ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن