BPM Course
عمومی

۸ نکته برای طراحی صفحه فرود (Landing Page) اثربخش

صنایع در سراسر جهان کمپین‌های بازاریابی خود را به پلتفرم‌های آنلاین منتقل کرده‌اند. صفحات فرود (Landing Page) به کسب‌وکارها کمک می‌کنند تا استراتژی‌های بازاریابی مؤثری برای تبلیغ محصولات و خدمات ایجاد کنند. صفحه فرود بخش مهمی از فرآیند توسعه طراحی است و هدف آن جلب بازدیدکنندگان و هدایت آن‌ها به سمت پایین قیف تبدیل می‌باشد. طراحی صفحه فرود باید بی عیب و نقص انجام شود، و این چیزی است که در این مقاله در مورد آن صحبت خواهیم کرد. چگونه می‌توانید صفحه فرودی طراحی کنید که به اندازه کافی موثر باشد تا بازدیدکنندگان را جذب کند و آن‌ها را به خرید یا اشتراک وادار کند؟

نکاتی برای ایجاد یک صفحه فرود اثربخش

۱- محتوای تمیز ارائه دهید

محتوای صفحه فرود شما باید به گونه‌ای باشد که ارزش پیشنهادی منحصر به فرد شما (UVP) را برجسته کند. محتوایی که ارائه می‌دهید به نوع محصول یا خدماتی که می‌فروشید بستگی دارد. به یاد داشته باشید که تقریباً هشت ثانیه فرصت دارید تا کاربران را متقاعد کنید که پیشنهاد شما ارزش پیگیری دارد. اطلاعات بیش از حد می‌تواند بازدیدکنندگان را خسته کند و باعث شود آن‌ها بلافاصله صفحه را ترک کنند. با زبان ساده با مخاطبان صحبت کنید و بگویید چگونه می‌توانید زندگی آن‌ها را بهتر سازید.

در اینجا ۵ عنصر متنی که بیشترین تبدیل را به دنبال دارند، بررسی خواهیم کرد:

عنوان اصلی

عنوان، اولین متنی است که بازدیدکنندگان شما می‌بینند. این یکی از اولین فرصت‌های شما برای تأثیرگذاری بر نرخ تبدیل می‌باشد. از عنوانی استفاده کنید که به وضوح بزرگ‌ترین مزایای محصول شما را بیان می‌کند. در عنوان، به بازدیدکنندگان خود بگویید که دقیقاً چه چیزی را می‌توانند در صفحه فرود شما دریافت کنند.

عنوان فرعی

موثرترین صفحات فرود، با کمک عنوان نشان می‌دهند که چه چیزی ارائه می‌شود و از عنوان فرعی برای توضیح بیشتر پیشنهاد و اشتراک‌گذاری ارزش پیشنهادی منحصر به فرد استفاده می‌کنند. عناوین فرعی ممکن است هر آنچه را که ارائه می‌دهید را به شکل جدیدی به نمایش بگذارند. برخی از صفحات فرود ارزش پیشنهادی را در عنوان بیان کرده و از عنوان فرعی برای بحث در مورد پیشنهادات واقعی استفاده می‌کنند.

در مثالی که در زیر نشان داده شده است، می‌توانید ببینید که چگونه عنوان فرعی، عنوان را تکمیل می‌کند. هنگامی که کاربران در صفحه قرار می‌گیرند، به وضوح متوجه می‌شوند که شرکت چه کاری انجام می‌دهد و می‌توانند بلافاصله روی دکمه فراخوان برای اقدام کلیک کنند.

فراخوان برای اقدام (Call to Action)

دکمه‌های فراخوان برای اقدام (CTA) جذاب و قابل کلیکی را ارائه دهید که بازدیدکنندگان را تشویق به خرید، ثبت نام، درخواست نسخه نمایشی یا انجام کارهای دیگری می‌کنند. بهترین گزینه این است که CTA را در بالا و پایین صفحه قرار دهید تا کاربران مجبور نباشند برای کلیک کردن، به سمت بالا اسکرول کنند. همچنین می‌توانید یک دکمه CTA شناور اضافه کنید که همیشه قابل مشاهده است. اگر دکمه‌های CTA شما تغییر رنگ دهند یا انیمیشن‌هایی برای سرگرم کردن بازدیدکنندگان داشته باشند، زیبا به نظر می‌رسند و تصور کلی که هدف برند شما ایجاد می‌کند را تقویت می‌نمایند.

دوباره بررسی کنید که پیام شما در CTA و عنوان صفحه فرود مطابقت دارند یا خیر. اگر عنوان با فراخوان متفاوت باشد، ممکن است منجر به سردرگمی شود و بازدیدکنندگان فکر کنند که آیا CTA به صفحه اشتباهی پیوند داده شده است یا خیر. سردرگمی‌ها را از بین ببرید و مطمئن شوید که محتوای متنی شما منعکس‌کننده چیزی است که در فراخوان به اقدام وعده داده‌اید. اگر خطایی در CTA شما وجود داشته باشد (مثلاً عدم استفاده آزمایشی رایگان)، اعتماد کاربران را از دست خواهید داد.

حتما بخوانید:  دوره مدیریت عملکرد

پروژه دیگری که در زیر بررسی کرده‌ایم دارای یک دکمه CTA است که به صورت متنی و منطقی به عنوان‌های اصلی و فرعی مرتبط است. علاوه بر این، انیمیشن خوبی برای جذب بازدیدکنندگان دارد. کاربران می‌توانند به سادگی روی دکمه ثبت نام در گوشه سمت راست بالا کلیک کنند تا وارد سایت شوند.

مزایا و فایده‌ها

ضروری است که پیشنهاد ارزش منحصر به فرد شما واضح و قانع‌کننده باشد. برای این کار، می‌توانید مزایای خود را با استفاده از فرمت bullet-point فهرست کنید. مزایا توضیحات مختصری از یک محصول یا خدمات هستند که آن را متمایز می‌کنند. ابتدا قوی‌ترین و در آخر ضعیف‌ترین مزیت محصول خود را بیان کنید و به اصطلاح سلسله مراتب ارزش را به مخاطبان هدف خود ارائه دهید. لیست شما نباید طولانی باشد: پنج تا هفت مزیت شما را به هدفتان می‌رسانند و حوصله کاربران را نیز سر نمی‌برند.

نمونه‌ای از فهرست مزایای کسب‌وکارها و مشتریان با تصاویر به شکل زیر است:

فرم تولید سرنخ

هنگامی که یک صفحه فرود طراحی می‌کنید، فرم‌ها را کوتاه نگه دارید و فقط اطلاعات ضروری را درخواست کنید. به عنوان یک بازاریاب، باید تا جایی که می‌توانید داده جمع‌آوری نمایید. با این حال، وقتی نوبت به ایجاد یک طراحی صفحه فرود خوب می‌رسد، اصل «کمتر، بیشتر است» را رعایت کنید. به یاد داشته باشید که همیشه می‌توانید اطلاعات بیشتری را در صفحه تشکر بخواهید. کاربران معمولاً بدشان نمی‌آید که نام و آدرس ایمیل خود را ارائه کنند. با این حال، اگر شماره تلفن یا تاریخ تولد را در مواقع ضروری بخواهید، ممکن است این امر بازدیدکنندگان را از پر کردن این فیلدها به دلیل ترس از تحمیل پیام‌های متنی و تماس‌های تلفنی بازدارد. بهترین راه جهت تعیین طول فرم برای کسب و کار شما این است که خودتان آن را آزمایش کنید.

۲- یک طرح ساده داشته باشید

طراحی صفحه فرود خوب، مینیمالیست و جذاب است و اطلاعات را به صورت غیرتهاجمی ارائه می‌کند. برای جلوگیری از انحراف افراد با عناصر بصری زائد، از طراحی تمیز و ساده با فضای سفید فراوان استفاده کنید که افراد را متمرکز بر محصول شما نگه می‌دارد و آن‌ها دعوت به اقدام می‌کند. یک فونت بزرگ انتخاب کنید تا بازدیدکنندگان بتوانند به راحتی بخوانند و بفهمند صفحه فرود شما چیست. همچنین، مطمئن شوید که طراحی شما زمان بارگذاری صفحه را افزایش نمی‌دهد.

طرح‌بندی صفحه را با وضوح‌های مختلف بررسی کنید تا مطمئن شوید که حتی افرادی که مانیتورهای قدیمی‌تری دارند نیز می‌توانند عنوان و CTA شما را بدون اسکرول ببینند. همچنین حتما بررسی کنید که چیدمان صفحه فرود در دستگاه‌های تلفن همراه چگونه نمایش داده می‌شود.

بیشتر بازدیدکنندگان احتمالاً برای اطلاعات بیشتر به پایین اسکرول می‌کنند، بنابراین از اضافه کردن بلوک‌هایی که هنگام پیمایش صفحه نشان داده می‌شوند، نترسید.

یک نمونه خوب از این امر، یک برنامه جدید به نام Your Living-room Trainer که از طراحی مینیمال و فضای سفید استفاده می‌کند تا صفحه فرود را سبک سازد و به کاربران کمک کند تا بر آنچه ارائه می‌دهد تمرکز کنند.

سخن پایانی

صنایع و همچنین کارآفرینان متوجه شده‌اند که حضور آنلاین برای ارتباط با کاربران چقدر ضروری است. صفحات فرود با صفحات اصلی وب سایت متفاوت بوده و فرصتی منحصر به فرد برای کسب و کارها جهت ایجاد کمپین‌های بازاریابی متمرکز و مشتری‌مدار هستند. نکته کلیدی در این است که آن‌ها چقدر حرفه‌ای طراحی شده‌اند. به یاد داشته باشید که صفحات فرودی که از نظر فنی خوب هستند نیز باید دارای محتوای ساختاریافته باشند تا نرخ تبدیل را افزایش دهند. جزئیات مهم‌اند، زیرا بر بازدیدکننده تأثیر می‌گذارند. هرچه صفحه فرود ساده‌تر و مرتب‌تر باشد، شانس بیشتری برای تبدیل کاربران به سرنخ‌ها وجود دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «تحلیلگر حرفه‌ای کسب‌وکار» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن