مشاوره eTOM

طراحی و پیاده‌سازی فرایندهای حوزه تلکام با استفاده از مدل مرجع eTOM امکان‌پذیر می‌شود

BPM Course

ارائه خدمات شناخت، مشاوره و پیاده‌سازی eTOM


دوره آموزش eTOM

eTOM  مخفف enhanced Telecom Operations Map  به معنی نقشه عملیات پیشرفته تلکام میباشد که توسط TMForum توسعه داده میشود. این طرح مجموعه‌ای از استانداردها، مدل‌ها و بهترین شیوهها (Best Practice)  است و یکی از چارچوب‌های پرکاربرد در صنعت ارتباطات است.
این چارچوب شامل چندین سطح مراحل مرتب‌شده سلسله مراتبی است. در سطح بالا، فرایندهای گسترده سازمان، یعنی فرایندهایی از یک طرف زنجیره ارزش به سمت دیگر، در نظر گرفته میشوند. پس از آن فرایند استراتژی، زیرساخت‌ها و محصول مورد بررسی قرار می‌گیرد. در دقیق ترین سطح، فرایند مناطق کاری خاص مورد بررسی قرار می گیرند و اهداف به دست می‌آیند.

ما در کاروکسب به واسطه تجربیات مختلف در حوزه eTOM، راهنمای خوبی هستیم.
چنانچه مایلید در خصوص eTOM با هم گفتگو کنیم، فرم زیر را پر کنید.

فرم درخواست خدمات مشاوره eTOM

خدمات اصلی مشاوره و پیاده‌سازی eTOM در کاروکسب

عارضه‌یابی و ارزیابی بلوغ


وضعیت فعلی سازمان شما چقدر با به‌روش eTOM و فرایندهای پیشنهادی آن تطبیق دارد؟ در عارضه‌یابی و ارزیابی بلوغ، براساس فرایندهای سربه‌سر eTOM به ارزیابی وضعیت سازمان پرداخته و نقشه‌راهی برای رسیدن به وضعیت مطلوب ارائه می‌کنیم. براساس این شناخت و نقشه‌راه، می‌توانید تصمیم بگیرید که چه روالی برای بهبود فرایندها داشته باشید.

مشاوره و کوچینگ


با مشاوره و آموزش مستمر به تیم‌های سازمان خود و تیم فرایندی خود، می‌توانید دانش eTOM و تجربه پیاده‌سازی آن را به مرور به سازمان خود منتقل نمایید. مشاوران کاروکسب در کنار تیم‌های درون‌سازمانی شما تا حصول نتیجه خواهند بود. مزیت این روش، نهادینه‌سازی بهبود مستمر در سازمان براساس کار درون سازمانی است و مدیریت دانش محقق می‌شود.

اجرا و پیاده‌سازی


با برون‌سپاری پیاده‌سازی eTOM به ما، می‌توانید استقرار eTOM در سازمانتان را به یک تیم مجرب و حرفه‌ای، با تسلط روی آخرین ویرایش منابع اصلی و کلیدی TMForum، متشکل از برترین‌های دانشگاه‌های کشور بسپارید، نتایج را مدیریت کنید و از آزمون و خطاهایی که در سایر روش‌ها احتمال آن وجود دارد، جلوگیری کنید و از تجربیات پیاده‌سازی در سازمان‌های دیگر بهره‌مند شوید.

خروجی‌های کلیدی پروژه eTOM در کاروکسب

در هر مشاوره یا پروژه اجرای eTOM، ما براساس نیاز، محدوده پروژه و نوع توافق با سازمان، مجموعه‌ای شامل (و نه محدود به) خروجی‌های کلیدی زیر را ارائه می‌دهیم. 

 • سند معماری فرایندهای سازمان
 • سند جریان‌های سربه‌سر مطابق مستندات TMForum
 • اسناد شناخت و تحلیل وضعیت موجود فرایندهای سازمان طبق eTOM
 • اسناد شناسنامه وضعیت مطلوب فرایندهای سازمان طبق eTOM
 • سند نقشهراه پیادهسازی فرایندها در سازمان

براساس چارچوب فرایندهای کسب‌وکار (eTOM) فرایندهای کلیدی و تعدادی جریان‌های سربه‌سر مطرح می‌گردد. ما براساس شناختی که از کسب‌وکار سازمان، استراتژی‌های کلان و بلوغ فرایندها پیدا می‌کنیم، و براساس محدوده کار، تعدادی از فرایندهای مهم eTOM را پیشنهاد داده و برای سازمان طراحی می‌کنیم. برخی از این جریان‌های سربه‌سر شامل (و نه محدود به) فرایندهای زیر می‌باشد:

 • درخواست تا پاسخ
 • سفارش تا پرداخت
 • مشکل تا راه‌حل
 • شکایت تا راه‌حل
 • درخواست تا تغییر
 • و …

براساس اهداف سازمانی، و همچنین براساس شناخت و ارزیابی که ما انجام می‌دهیم، نتایجی مانند موارد زیر در سازمان‌ها پس از استقرار eTOM به دست می‌آید:

 • شناخت سناریوهای کلیدی (جریان‌های سربه‌سر) مطابق eTOM
 • کاهش محسوس هزینه و زمان فرایندهای مدیریت خدمات
 • بهبود رضایت مشتریان
 • مدیریت بهتر تغییرات 
 • مدیریت بهتر دارایی‌های سازمانی
 • مدیریت پیکربندی‌ها
 • و …
چنانچه مایل هستید متناسب با نیاز سازمان شما و صنعت فعالیت شما، نمونه‌های بیشتری از خروجی‌های موردانتظار از پروژه‌های eTOM را ببینید، و یا نیاز دارید خروجی‌ها برای شما شفاف‌تر و ملموس‌تر شود، می‌توانیم در این خصوص بیشتر گفتگو کنیم.

ما می‌توانیم در یک جلسه (تلفنی یا آنلاین) نیازهای شما را بهتر شناخته و همچنین مزایا و شرایط کار مشاوره یا پروژه eTOM را برای شما بیشتر تشریح کنیم.

برای این منظور کافی است فرم درخواست را پر کنید تا در این خصوص با شما بیشتر صحبت کنیم.

فرم درخواست خدمات مشاوره eTOM

روال انجام پروژه eTOM در کاروکسب

دریافت درخواست از کارفرما، برگزاری جلسه اولیه نیازسنجیبررسی جامع، ارائه پروپوزال
و طرح پیشنهاد پروژه
عقد قرارداد و شروع پروژه
براساس طرح مدیریت پروژه
نظارت مستمر و کنترل کیفی
روی خروجی‌های پروژه
ارائه خروجی‌های موردنیاز،
آموزش و تحویل نهایی

چرا تیم کاروکسب؟

مهندس الهه حصیری
مدیر ارشد پروژه‌ها

به طور قطع سطح علمی تیم مشاوره و اجرا، و تسلط ایشان روی مدل‌های علمی انجام کار، روی کیفیت خروجی کاملا اثرگذار است. یکی از افتخارات ما، این است که تیم کاروکسب متشکل از فارغ‌التحصیلان برترین دانشگاه‌های کشور است.
دانش‌آموختگانی که در دانشگاه‌های برتر کشور و زیرنظر بهترین اساتید، عادت به ارائه خروجی و نتایج باکیفیت کرده‌اند، همین رفتار و رویکرد را در پروژه‌ها نیز به کار گرفته و با مسئولیت‌پذیری و دقت تمام، اصول کاری پروژه را به کار می‌بندند.
همکاری تیم کاروکسب در پروژه‌های مهم کشور در بخش دولتی و بخش خصوصی در چند سال اخیر، سبب شده تجارب متنوع و متفاوتی کسب شود.
تسلط تیم کاروکسب روی مدل‌های مرجع و بین‌المللی فرایندی مانند مدل‌های APQC، ITIL و eTOM نتیجه همین همکاری‌های متنوع و پرچالش بوده است.
 • همکاری کامل و منعطف با کارفرما با هدف نیل به بالاترین اثربخشی ممکن
 • پایبندی به تعهدات در ارائه بهموقع خروجیهای هر فاز پروژه
 • رعایت هنجارها، قوانین و عرف سازمان کارفرما در تمامی ابعاد
 • بهاشتراکگذاری دانش، اطلاعات و منابع با کارفرما
اگر علاقه‌مند هستید با تیم کاروکسب بیشتر آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا در جلسه‌ای با شما بیشتر آشنا شویم. 

فرم درخواست خدمات مشاوره eTOM

کاروکسب، مرجع آموزش و مشاوره مدیریت با رویکرد بازار ایران

شرکت خلاق
به انتخاب معاونت علمی ریاست جمهوری
عضو رسمی و حقوقی
سازمان نظام صنفی کشور
عضو رسمی و حقوقی
انجمن مشاوران مدیریت ایران
بهترین وب‌سایت مدیریت کسب‌وکار
جشنواره وب و موبایل ایران
دارنده گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت
ISO 9001:2015

برترین سازمان‌های کشور به کاروکسب اعتماد کرده‌اند

دوره جامع و بلندمدت «تحلیلگر حرفه‌ای کسب‌وکار» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن