دسته‌بندی نشده

استراتژی‌های موثر برای موفقیت تبلیغات در رسانه‌های اجتماعی

تبلیغات در رسانه های اجتماعی مخاطبانی بسیار بزرگ تر از آنچه نسل های قبل می‌توانستند فکرش را بکنند برای تبلیغ کنندگان به همراه دارد.

فیس بوک و اینستاگرام بیش از ۲ میلیارد کاربر دارد که این نشان دهنده بزرگترین مجموعه از مشتریان آینده در جهان است. بنابراین استفاده نکردن از این پلت فرم ها برای تبلیغات و نشان دادن کسب و کارتان یک اشتباه جدی است.

اگر شما می‌خواهید به نوبه خود از طریق تبلیغات در رسانه های اجتماعی مشتری جذب کنید باید راهبردهای زیر را در نظر بگیرید:

سرمایه گذاری بر روی فرمت های ویدیویی

مطالعات متعدد نشان می‌دهد که فیلم ها توجه بیشتری نسبت به دیگر فرمت ها به خود جلب می‌کنند. بر اساس یک مطاله جدید که فیس بوک انجام داده است، مردم ویدئو ها را در فیس بوک و اینستاگرام ۵ برابر بیشتر از عکس ها تماشا می‌کنند.

اگر شما می‌خواهید توجه بیشتری را به تبلیغات خود جلب کنید و کاربران مدت بیشتری را صرف دیدن تبلیغات شما کنند سرمایه گذاری در فرمت ویدئویی در رسانه های اجتماعی را نادیده نگیرید. چرا که این روند در حال حاضر داغ ترین روند تبلیغات در رسانه های اجتماعی است.

اپلیکیشن موبایل را فراموش نکنید

بیشتر مردم از پلت فرم های رسانه های اجتماعی بر روی موبایل خود بازدید می‌کنند و همه این‌ها به لطف ظهور اپلیکیشن های تلفن همراه است. بنابراین بسیار مهم است که تمام تبلیغات خود را برای موبایل بهینه سازی کنید.

در اینستاگرام از قابلیت استوری استفاده کنید

استوری اینستاگرام برای اولین بار برای رقابت با Snap Inc به صحنه آمد و پس از آن ویژگی استوری اینستاگرام بسیار رشد کرد و محبوب شد به ویژه برای آگهی ها و تبلیغات. قابلیت استوری پس از آن در فیس بوک نیز اضافه شد و طبق گفته فیس بوک، استوری ها سریع ترین محصول رو به رشد در تاریخ تاسیس فیس بوک هستند.

از آنجا که مردم از استوری ها خیلی بیشتر استقبال و استفاده می‌کنند، هیچ مشکلی در استفاده از آن‌ها نیست و بیشتر احتمال رشد کسب و کار با تبلیغات در استوری وجود دارد.

پاسخ به مشتریان

تا قبل از تبلیغ در رسانه های اجتماعی مشتریان نمی‌توانند به طور مستقیم در مورد تبلیغات نظر دهند. اما با تبلیغات در رسانه های اجتماعی اکنون دیگر مشتری ها می‌توانند نظر خود را به طور مستقیم درزیر تبلیغات ثبت کنند.

قدرت دادن برای انجام چنین کاری به مردم مانند یک شمشیر دو لبه است. از یک طرف به تبلیغ کنندگان امکان شنیدن انتقادات و نظرات و تنظیم استراتژی های خود بر اساس این نظرات را می‌دهد و از طرف دیگر یک پلت فرم عمومی در اختیار مشتریان عصبانی و ناراضی قرار می‌دهد که شکایت خود را در آنجا صادر کنند.

اگر در ابتدا موفق نشدید دوباره تلاش کنید

اغلب افرادی که آگهی شما را می‌بینند در همان لحظه خرید نمی‌کنند. با این حال ممکن است بعد از تلاش دوم و سوم و چهارم شما آن‌ها تبدیل به مشتریان شما شوند.

به خاطر داشته باشید که تبلیغات در رسانه های اجتماعی مانند تبلیغات در سیستم عامل هایی مانند گوگل نیست چرا که مخاطبانی که در رسانه های اجتماعی هستند تسبت مخاطبان جستجوگرها قصد خرید کمتری دارند و تبلیغات در رسانه های اجتماعی نیاز به استراتژی های مختلفی دارد.

گذشته از همه این‌ها برای تبدیل شدن به بهترین تبلیغ کننده کنجکاو و باهوش بمانید و هرگز تسلیم نشوید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن