ارتباطات

راه های ارزیابی موفقیت یک شرکت در شبکه های اجتماعی

هر زمان، کسب و کاری با یک ابتکار جدید راه اندازی می‌شود و مهمترین چیزی که کسب و کار باید بتواند ارزیابی کند، اثر بخشی این ابتکار است. بدون دانستن نتایج این ابتکارات از کجا خواهید فهمید که شما خوب عملکرده اید یا خیر؟ همانطور که فعالیت های شرکت های بزرگ در رسانه های اجتماعی در حال گسترش است، شما باید قادر به سنجش رسانه های اجتماعی سازمان یا شرکت خود در این میان باشید. هر کسب وکاری در سال های اولیه تاسیس خود برای بهتر دیده شدن در شبکه های اجتماعی حساب کاربری ایجاد می‌کنند و در آن محتوا به اشتراک می‌گذارند.دراینجا به مهمترین مواردی که هر کسب و کار باید بداند تا بتواند به طور موثر موفقیت یک شرکت در شبکه های اجتماعی را ارزیابی کند اشاره می‌کنیم:

جستجوهای گوگل شرکت خود را محاسبه کنید

باور کنید یا نه مشتریانی که در معرض یک نام تجاری از طریق رسانه های اجتماعی قرار می‌گیرند احتمال بیشتری دارد که آن نام را به صورت آنلاین پس از آن دوباره جستجو کنند. بنابراین نه تنها گذاشتن مطالب جدید در رسانه های اجتماعی، بلکه اندازه گیری مطالب قدیمی و محتوای قدیمی نیز بسیار اهمیت دارد.

ایجاد دیدگاه برای برند خود در شبکه های اجتماعی، شرکت شما را در ذهن مخاطبان خود نگه می‌دارد. بسیاری از افراد ممکن است در جستجوی نام شرکت شما باشند.

بنابراین پیگیری کنید که چه کسی برای برند شما جستجو می‌کند تا به شما در درک این موضوع که چگونه استراتژی رسانه های اجتماعی می‌تواند کار شما را تحت تاثیر قرار دهد کمک کند.

سطح تعامل مخاطب را اندازه گیری کنید

برای شناخت مخاطبان خود در کسب و کارتان و محتوایی که به اشتراک می‌گذارید، باید میزان ارتباط آن ها را با محتوای خود اندازه گیری کنید که این شامل جنبه هایی است مانند:

·         چک کردن صفحه نظر سنجی

·         زمان مکث مخاطب و ماندن او در یک صفحه

·         تعداد کامل بازدید ها

اولیت بندی کیفیت تعامل به جای کمیّت

اگر یک کسب و کار دارای ۱۰۰٫۰۰۰ دنبال کننده در رسانه های اجتماعی باشد که به ندرت با کسب و کار آن ها ارتباط برقرار می‌کنند و کسب و کار دیگری دارای ۱۰۰۰ دنبال کننده باشد به طور معمول با کسب و کار آن ها تعامل برقرار می‌کنند و مشارکت دارند، به نظر شما کدام رسانه اجتماعی کسب و کار منجر به فروش بیشتر و قوی تر خواهد شد؟ نکته اصلی اینجاست که همیشه باید سعی کنید بین مخاطبان خود و کسب و کارتان تعامل ایجاد کنید به جای اینکه به تعداد کل مخاطبان فکر کنید.

این چیزی است که بسیاری از شرکت ها آن را در راه سختی که در پیش داشته اند آموخته اند. بسیاری از کسب و کارها تنها به دنبال افزایش مخاطبان خود هستند و ما می‌‌دانیم که این فقط یک معیار غرور است و هیچ تاثیری بر کسب و کار ندارد. درواقع کیفیت بهتر از کمیت است. این کار در ارزیابی موفقیت یک شرکت در شبکه های اجتماعی بسیار کمک می‌کنذ.

نظارت بر احساسات مخاطب در طول زمان

همیشه تمام بازخوردها و احساسات مخاطبان درباره کسب و کار شما مثبت نیست. چند تعامل مثبت، منفی و خنثی که در رسانه های اجتماعی دارید را مورد بررسی قرار دهید و از این داده ها نتیجه گیری کنید که آیا تعاملات مثبت شما به تدریج و در طول زمان تکرار خواهند شد یا خیر.

سخن پایانی

تقویت دسترسی و ارزش کسب و کار شما در سانه های اجتماعی یک تلاش بی پایان است و می‌تواند چالش برانگیز باشد. پس بسیار مهم است که شما همانطور که با جدیت بر روی استراتژی رسانه های اجتماعی خود کار می‌کنید به اندازه گیری و سنجش نتایج در موفقیت یک شرکت در شبکه های اجتماعی نیز بپردازید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن