مدیریت ارتباط با مشتریمدیریت فرایندهای کسب و کار

مزایای همبستگی CRM با BPM

تعریف CRM

CRM مخفف کلمه Customer Relationship Management به معنای مدیریت ارتباط با مشتری است و به تمام استراتژی ها، تکنیک ها، ابزارها و فن آوری هایی که یک شرکت برای توسعه، حفظ و به دست آوردن مشتریان استفاده می‌کنند اشاره دارد. نرم افزار CRM تضمین می‌کند که هر مرحله از تعامل با مصرف کنندگان به منظور افزایش سوددهی، همواره کارآمد باشد.

درواقع نرم افزار CRM اطلاعات مشتری را از چند کانال جمع آوری می‌کند و اطلاعات دقیق آن‌ها درباره تاریخچه خرید، اطلاعات شخصی و حتی الگوهای رفتاری خرید آن‌ها را ذخیره می‌کند.

نرم افزار CRM بر چه اساسی است؟

نرم افزار CRM یک سیستم خاص با یک هدف اولیه است که این هدف بهبود روابط مشتریان از طریق ارائه خدمات کسب و کار هوشمند به منظور ایجاد یک استراتژی موثر و موفق است. با توجه به این نکات، واضح است که تعریف CRM از آنچه در ابتدا گفته شد بسیار بیشتر است. شایان ذکر است که پیاده سازی این ابزار مفید قطعا می‌تواند تفاوت بزرگی را بین شما و رقبایتان ایجاد کند.

CRM یا مدیریت ارتباط با مشتری چگونه کار می‌کند؟

سیستم های CRM معمولا دارای ویژگی های ردیابی هستند که تراکنش های متعدد مشتری را به صورت آنلاین ضبط می‌کند. علاوه بر این، CRM فرایندهای روزمره را خودکار می‌کند و برای مدیران ابزارهایی به منظور ردیابی و اندازه گیری عملکرد و بهره وری شرکت فراهم می‌کند. با این حال، به طور معمول موفقیت یک کسب و کار بستگی به استراتژی های مناسب CRM دارد.

چیزی که اهمیت دارد هماهنگی مناسبی از استراتژی های مدیریت ارتباط با مشتری یا CRM، اهداف کلی کسب و کار و نیاز مشتری است. شرکت ها باید اهداف خود را با حفظ مشتریان و مراقبت از آن‌ها دنبال کنند و تمایل به اضافه کردن ارزش خود با افزایش بهره وری از طریق تعاملات با مشتری داشته باشند. یک استراتژی CRM درست منجر به دستیابی به مشتریان بهتر، توسعه آن‌ها و حفظ آن‎ها خواهد شد.

مزایای همبستگی  CRM و BPM با یکدیگر برای کسب و کار چیست؟

عصر مدرن نیازمند اقدامات مدرن برای رقابت است. خوشبختانه مدیریت فرایند کسب و کار یا همان BPM در CRM یا مدیریت ارتباط با مشتری به سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا به سرعت با تغییرات محیط کسب و کار سازگار شوند. همبستگی CRM و BPM امکان دسترسی فوری به تمام اطلاعات مهم، که باعث می‌شود تا سرعت گردش کار به قدر قابل توجهی افزایش یابد را فراهم می‌کند و مزایای زیر را برای یک کسب و کار به همراه دارد:

  • ابزارهایی برای مدل سازی، تغییر و نظارت آسان و موثر
  • قابلیت مدیریت موارد برای مدیریت فرایندهای غیر ساختاری
  • ایجاد فرایند کار ساده و شفاف از روز اول
  • ابزار گزارش پیشرفته فروش بیشتر
  • تجزیه و تحلیل دقیق و گزارش عملکرد تیم
  • تبادل اطلاعات آسان در سراسر شرکت
  • مقیاس پذیری، امنیت و دسترسی به CRM موبایل
  • ابزار پیشرفته برای همکاری بهتر بین بخش های مختلف کسب و کار و مصرف کنندگان

ترکیب و همبستگی تکنولوژی CRM با BPM محدود به قابلیت های ذکر شده در بالا نمی‌شوند، به طوری که اجرا کنندگان CRM یا همان مدیریت ارتباط با مشتری ابزارهای پیشرفته تری برای افزایش بهره وری و کارکرد بدون خطا فراهم می‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «تحلیلگر حرفه‌ای کسب‌وکار» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن