عمومی

تقویم محتوا چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم؟

به نظر می‌رسد موفقیت در شبکه‌های اجتماعی به تلاش برای برنده شدن در لاتاری می‌ماند و غیرممکن است. اگر بتوانید برخی از نتایج را پیش‌بینی کنید، چه اتفاقی می‌افتد؟ دستیابی به بُرد برای شما آسان‌تر می‌شود.

یکی از کلیدهای موفقیت در رسانه‌های اجتماعی ایجاد یک تقویم محتوا و به کار گیری آن است. در این مقاله قصد داریم بررسی کنیم که یک تقویم محتوای کاربردی چگونه ایجاد می‌شود و چه مزایایی دارد.

تقویم محتوا چیست؟

تقویم محتوای رسانه‌های اجتماعی (یا تقویم تحریریه) ابزاری است که به شما امکان می‌دهد محتوای آینده خود را استراتژیک کنید. این به شما کمک می‌کند تا بدانید چه محتوایی کجا، چه زمانی و چرا انتشار خواهد یافت.

علاوه بر این، تقویم محتوا به شما امکان می‌دهد تا محدودیت‌های زمانی را ردیابی کنید، برای تیم بازاریابی شفافیت ایجاد کنید و با تیم تولید محتوا هماهنگ باشید. قبل از شروع، ضروری است که استراتژی اجتماعی خود را تعیین کنید.

الگوهای فرایند ایجاد کنید، مواردی را در چک لیست قرار دهید، تیم خود را تعیین کنید و پیشرفت آن‌ها را از طریق داشبورد پیگیری کنید تا تمام کارهای تکراری شما سرگرم‌کننده، سریع و بدون نقص پیش رود.

چرا به تقویم محتوا نیاز داریم؟

برنامه‌ریزی برای روزهای خاص: تعطیلات مهمی مانند عید نوروز، شب یلدا و … ایجاد یک تقویم به شما کمک می‌کند روزهای مناسب و هم‌سو با برند یا شخصیت مشتری خود را پیدا کنید. داشتن مطالب تخصصی زودهنگام باعث کاهش استرس‌های ایجاد شده در لحظه آخر می‌شود.

ریتم پست‌گذاری: تقویم محتوا به خوبی ساختار شما را تضمین می‌کند تا یک ریتم پست‌گذاری ثابت و هماهنگ داشته باشید. این امر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است زیرا الگوریتم‌هایی که محتوای شما را ارتقا می‌دهند، باید با جریان مداوم محتوای جذاب تغذیه شوند.

محتوای با کیفیت بالاتر: یک تقویم محتوا موثر به تیم محتوای شما کمک می‌کند تا محتوای تولید شده خود را زودتر از موعد تجسم کند و از بالا بودن کیفیت اطمینان حاصل نماید. علاوه بر این، به شما امکان می‌دهد عملکرد خود را پیگیری کنید و ببینید چه نکات مثبت و منفی در عملکردتان وجود دارد.

پایبند بودن به استراتژی: تقویم محتوا کاملاً منظم برای کمک به شما در پایبندی به استراتژی از قبل تعریف شده در شبکه‌های اجتماعی ضروری است. بدون هدف نمی‌توانید گل بزنید، بنابراین برای ساختن تقویم هفتگی، دو هفتگی یا ماهانه و تمام تصمیمات استراتژی خود را مد نظر داشته باشید.

پیشنهاد می‌کنیم در ادامه این مطلب مقاله “قوانین طلایی در تولید محتوای شبکه‌های اجتماعی” را نیز مطالعه کنید.

ابزار تقویم محتوا

تعداد زیادی ابزار تقویم محتوا وجود دارد. سه مورد از برترین ابزار را در ادامه آورده‌ایم:

Google Sheets

Google Sheets ابتدایی‌ترین ابزار برای هر تقویم محتوای شبکه‌‌های اجتماعی است. استفاده از آن کاملاً رایگان است و فقط از شما می‌خواهد وارد حساب گوگل خود شوید.

این یک نرم‌افزار مبتنی بر فضای ابری است بنابراین می‌توانید از هر دستگاهی کار خود را دنبال کنید. تقویم محتوای خود را ایجاد کرده و روند برنامه‌ریزی را شروع کنید.

Trello

ترلو یک ابزار برنامه‌ریزی تقویم محتوا واضح و شهودی است. رابط کاربری آن بسیار زیبا طراحی شده و برنامه آینده شما را مشخص می‌کند. مسیر خود را از طریق تقویم محتوا طی کنید و محتوا را از طریق کارت‌ها به دلخواه جابجا کنید.

شما می‌توانید از ترلو به صورت رایگان یا با پرداخت هزینه استفاده کنید. حالت پریمیوم یا پرداختی آن بیشتر برای آژانس‌ها و تیم‌های تولید محتوای بزرگ مناسب است اما اگر تیم کوچکی دارید، حالت رایگان آن کاملا برای شما قابل استفاده است.

Airtable

Airtable شبیه صفحه گسترده کار می‌کند، اما ابزاری فوق العاده است! به اندازه کافی قدرتمند است و می‌تواند به عنوان یک پایگاه داده عمل کند که بازاریابان می‌توانند از آن برای مدیریت رسانه‌های اجتماعی، مدیریت وظایف، برنامه‌ریزی کمپین و پیگیری ایجاد محتوا استفاده کنند.

به طور کلی، Airtable کامل‌ترین ابزاری است که وجود دارد. تقریباً مانند Trello، برای دسترسی به ویژگی‌های اضافی آن باید مبلغی پرداخت شود اما حالت رایگان نیز دارد.

حالت رایگان آن کاملاً کافی و کاربردی است. تنها اشکال این برنامه آن است که اگر مشتریانی دارید که با این نرم‌افزار آشنا نیستند، فرآیند تأیید می‌تواند چالش‌برانگیز باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «تحلیلگر حرفه‌ای کسب‌وکار» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن