ارتباطات

ارسال درخواست و آگهی استخدام در لینکدین

لینکدین یک وبسایت است که مشابه یک شبکه اجتماعی افراد را با یکدیگر ارتباط میدهد. تفاوت این شبکه اجتماعی با انواع دیگر این است که بر پایه ارتباطات تجاری بنا شده است. تعداد بازدید لینکدین بسیار زیاد است و هر شخصی در پروفایل خود رزومه کاری اش را به نمایش  میگذارد. در این شبکه اجتماعی علاوه بر ارتباط با دوستان و آشنایان میتوانید ارتباطات شغلی و تجاری آنها را نیز ببینید. همچنین افراد پروژه های خود را به اشتراک میگذارند و برای افراد دارای تخصص های مرتبط درخواست میفرستند تا با آنها همکاری کنند. همچنین بعضی افراد یک آگهی استخدام را برای کسب و کار خود با مضمون همکاری با ما یا استخدام منتشر میکنند و از توانایی های لینکدین برای پیدا کردن افراد متناسب با کسب و کار خود استفاده می‌کنند. متقابلا کارجویان در لینکدین میتوانند شغل متناسب با توانمندیهای خود پیدا کنند.

نکاتی که در ارسال درخواست برای کارجویان بهتر است رعایت کنید:

۱٫ این را بدانید که درخواست شما در دو مرحله انجام می شود

ابتدا باید شماره تلفن یا ایمیل فرد مورد نظر که میخواهید درخواست لینکدین بدهید را بردارید و  در درخواستتان کمی توضیح دهید که چرا آنها را انتخاب کرده اید و آنچه دقیقا توقع دارید آنها برایتان انجام دهند را هایلایت کنید – یک مهارت خاصی که خودتان دارید، پروژه ای که قبلا کار کرده اید یا اینکهاگر در کسب و کار خود ارتقاء بزرگی یافته اید را حتما ذکر کنید. قطعا افراد انتظار یک درخواست رسمی از لینکدین را دارند بنابراین یک درخواست رسمی بنویسید

این مورد را در نظر بگیرید که درخواست های لینکدین برای افراد ایمیل میشود و ممکن است به پوشه اسپم برود یا اینکه اکثر افراد ایمیل های خود را دیر به دیر چک میکنند و ممکن است اصلا ایمیل شما را نبینند بنابراین برای کسب اطمینان خاطر بیشتر با آنها تماس بگیرید یا پیامک بزنید.

۲٫ به آنها کمک کنید که به شما کمک کنند

درباره کار خودتان و پروژه های سابق توضیحات کامل دهید. آیا شما به دنبال کسانی هستید تا درباره اینکه چگونه یک پروژه متقابل شرکت یا نتایجی را که یک پروژه مشارکتی بهمراه دارد رهبری کنند؟ یا شاید سابقا معامله خاصی با موفقیت فوقالعاده داشته اید. یا، شاید شما یک عضو تیم خوب همکار باشید.

از کارجویان نمونه کار بخواهید و از آنها بخواهید درباره نحوه انجام وایف خود در شرکتهی قبلی توضیح دهند. همچنین درباره نباید های شرکت خودتان ساعت های کاری و سایر مقررات توضیح بدهید تا قبل از انجام مصاحبه حضوری شخص مورد نظر درباره نحوه کار شما اطلاعات دقیقی داشته باشد.

۳٫ از تغییرات نترسید

هنگامیکه شما میخواهید یک آگهی استخدام را در پروفایل خود منتشر کنید قبل از تایید نهایی آن لینکدین از شما میخواهد که آن را مرور کنید. اگر غلظ املایی یا لفظی داشته باشید لینکدین خودش آنرا برای شما اصلاح میکند و اگر اینطور نشد میتوانید درخواست تغییر به آن ارسال کنید.

۴٫ پاسخ برگشت را یادآوری کنید

حتما در تقاضای خود از خواننده درخواست کنید که پاسخ برگشت به درخواست شما بدهد. همه ی مدیران به اشخاصی احتیاج دارند که قهرمانان کسب کارشان باشند و اداره درست یک سازمان نیازمند انتخاب درست کارمندان در کنار یکدیگر است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن