بازاریابی

راه به دست آوردن مشتریان وفادار واقعی

همه چیز در جذب مشتری که به شما وفادار باشد به خود شما بازمی‌گردد

مهم نیست که اندازه کسب و کار شما چقدر است. چیزی که در یک کسب و کار و موفقیت آن فوق العاده مهم است وفاداری مشتری است. مشتریان وفادار و تکراری برای شما ۶۷ درصد بیشتر از مشتریان جدید سود دارند.

اگر شما به دنبال راه واقعی برای ایجاد و حفظ وفاداری مشتری هستید استراتژی های زیر را در نظر بگیرید:

۱- راه های برقراری ارتباط با مشتریان خود را تنظیم کنید.

ارتباط مکرر با مشتریان شما را در ذهن مشتری تازه نگه می‌دارد و به شما اجازه می‌دهد اطلاعات مهمی به دست بیاورید.

یک پایگاه داده تنظیم کنید واطلاعات مشتری مانند آدرس، ایمیل، آدرس پستی و شماره تلفن را در آن نگهداری کنید. با استفاده از این پایگاه داده می‌توانید یادآوری های دوستانه، تبریک تولد یا یک خبرنامه ماهانه برای آن ها ارسال کنید.

شبکه های اجتماعی یک راه دیگر برای برقراری ارتباط با مشتریان به صورت روزانه است.

۲- برای مشتریانی که وفادارتر هستند امتیازات بیشتری در نظر بگیرید

با ایجاد یک سیستم پاداش برای وفادارترین مشتریان خود، نه تنها آن ها را تشویق به نزدیک‌تر شدن می‌کنید بلکه انگیزه ای به مشتریان دیگر می‌دهید تا تلاش کنند آن ها نیز از این امتیازات برخوردار شوند.

۳- به مشتریان خود خدمات عالی ارائه دهید

دو چیز در ذهن مشتری ثبت می‌شود. یکی وقتی خدمات عالی دریافت کنند و یکی وقتی خدمات ضعیف دریافت کنند. هردوی این موارد باعث می‌شود که مشتری آن را به دوستان و آشنایانش بازگو کند و این موضوع یا برای شما تبدیل به مشتریان بیشتر می‌شود و یا باعث از دست دادن مشتریان جدید. انتخاب با ارائه خدمات به مشتری تعیین کننده این موضوع باشید.

۴- بیش از حد به فناوری تکیه نکنید

حتی در جامعه امروزی که پراز تکنولوژی و ایمیل و پیام های متنی است، ما هنوز می‌خواهیم که ارتباطات انسانی را حفظ کنیم. از برقراری ارتباطات انسانی با مشتریان خود غافل نشوید.

۵- لبخند را فراموش نکنید

در حالی که لبخند زدن به مشتری یک موضوع جزئی و کوچک به نظر می‌رسد می‌تواند پیامدهای مهمی داشته باشد. تحقیقی در انگلستان انجام شد که در آن عبارات مورد استفاده برای خوش‌آمد‌گویی به مشتریان ضبط شد و پس از آن بررسی شد که مشتریان چه مقدار وقت برای ماندن در آن فروشگاه خاص صرف کرده اند. این تحقیق نشان داد که فروشندگانی که با روی خوش به مشتریان خود خوشامدگویی کرده اند و لبخند به لب داشتند ۶۷ درصد بیشتر از سایر فروشندکان موفق به فروش شده اند.

۶- در اولین خرید به آن ها تخفیف دهید

اگر شما می‌خواهید برنامه ای برای داشتن  مشتری وفادار ترتیب دهید، سعی کنید در  اولین خرید به مشتریان تخفیف دهید تا آن ها را برای همیشه در کنار خود نگه دارید و تبدیل به مشتریان وفادار کنید. اگر در اولین خرید به مشتریان تخفیف دهید احتمال بیشتری دارد که آن ها باز هم از شما خرید کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن