منبع این مقاله
بازاریابی

زمان پست مناسب در اینستاگرام و فیسبوک

بهترین زمان برای پست گذاشتن در رسانه‌های اجتماعی در هر شبکه اجتماعی و نوع مخاطبی که قصد تعامل با آنها را دارید، متفاوت است. هر دوی فیسبوک و توئیتر، بیشترین تعامل را در ساعت ۸ صبح دارند، درحالی‌که یکی از بهترین زمانها برای پست گذاشتن در اینستاگرام در ساعت ۵ عصر است.

در بسیاری از کسب وکارهایی که با مخاطبان جهانی و روبه‌رشد مواجه اند، تفاوت در محدوده‌های زمانی مخصوصا در زمان مطرح شدن بهترین زمان پست‌گذاری، نگرانی روبه‌رشدی را برای کسب وکارها خواهد داشت.

در همین باره بخوانید: اینفوگرافیک | بهترین زمان برای پست در اینستاگرام، لینکدین و توییتر

بهترین زمان برای پست‌گذاری در اینستاگرام

اینستاگرام برای استفاده در دستگاه‌های موبایلی استفاده می‌شود. تقریبا ۶۰% از کاربران آمریکایی روزانه از این نرم‌افزار استفاده می‌کنند، گرچه تحقیقات نشان می‌دهد که در ساعات بیکاری نسبت به ساعات کاری، تعامل بیشتری با محتوا وجود دارد.

  • به طور متوسط، بهترین زمان برای پست‌گذاری در اینستاگرام برای تمام حرفه‌ها، ۱ و ۵ عصر به ترتیب در طی ناهار و در پایان روز کاری می‌باشد.
  • سازمان‌های B2B، بیشترین تعداد نرخ کلیک را از بین زمانهای ۱۲ تا ۱ عصر و ۵ تا ۶ عصر و حتی در زمان‌های دیروقتی مانند ۸ تا ۹ شب‌ که مردم روز خود را به پایان می‌رسانند، انتخاب کنند.
  • بهترین روز برای پست‌گذاری در اینستاگرام، جمعه است.

بهترین زمان پست‌گذاری در فیسبوک

مردم با استفاده از دستگاه‌های موبایلی و کامپیوتر رومیزی و از خانه و محل کار وارد فیسبوک می‌شوند. نحوه استفاده از آن به شدت، بستگی به مخاطب دارد.

  • به طور متوسط، بهترین زمان برای پست‌گذاری برای تمام حرفه‌ها، ۹ صبح است، که مردم کار خود را شروع کرده‌اند و برای اولین بار آنلاین می‌شوند.
  • فیسبوک افزایش دیگری در نرخ کلیک خود در بین ساعت‌های ۱۱ صبح تا ۱۲ ظهر، در زمانی‌که افراد میز ناهار خود را ترک می‌کنند، می‌بیند.
  • ساعت‌های ۳ تا ۴ عصر، ساعت‌های امیدوارکننده‌ای برای پست‌گذاری سازمانهای B2C، B2B، نرم‌افزارها و سازمان‌های آموزش عالی هستند.
  • بهترین روزها برای پست‌گذاری در فیسبوک، پنج شنبه تا یکشنبه (به تاریخ میلادی) است.
- امتیاز شما -
[کل: 0 میانگین: 0]
منبع
هاب اسپات
برچسب ها

دوره‌های تخصصی

آموزش‌های کاربردی مدیریت در کار و کسب

برنامه دوره‌ها را ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر در خصوص این مقاله یا دانلود منابع مشکل یا سوالی دارید لطفا با پشتیبانی کار و کسب در ارتباط باشید.
بستن