فروش

خدمات پس از فروش چه ضرورتی دارد؟

مشتریان، مهم‌ترین دارایی هر کسب و کاری به حساب می‌آیند. متخصصان فروش باید بهترین سطح را برای برآوردن نیازهای مشتریان در جهت بازگرداندن دوباره به سازمانشان فراهم نمایند.

خدمات پس از فروش چیست؟

خدمات پس از فروش به فرایندهای مختلف اشاره دارد که در نهایت اطمینان حاصل می کند که مشتریان از محصولات و خدمات سازمان مورد نظر راضی هستند.

نیازهای و خواسته های مشتریان در جهتی برطرف شود که به گفتن عبارات مثبت از دهان مشتریان منجر شود. سناریوی کنونی، بازاریابی کلامی مثبت است که نقش مهمی در ارتقاء برند ها و محصولات دارد.

خدمات پس از فروش باید یا انتظارات مشتریان را به نحو احسن برطرف کند یا حتی فراتر از انتظار مشتریان ارائه شود.خدمات پس از فروش شامل فعالیت های مختلف برای پیدا کردن این سوالات که آیا مشتری با دریافت محصولات یا خدمات ما خوشحال است یا خیر؟ می‌باشد. خدمات پس از فروش حیاتی‌ترین جنبه مدیریت فروش است و به هیچ وجه نباید نادیده گرفته شود.

چرا خدمات پس از فروش ارائه می‌دهیم؟

  • خدمات پس از فروش نقش مهمی را در رضایت مشتری و حفظ مشتری ایفا می کند. این امر مشتریان وفادار را تولید می کند.
  • مشتریان اعتماد به نام تجاری را شروع می کنند و برای مدت زمان طولانی تری به سازمان وفادار می‌مانند. آنها درباره سازمان و محصولات خود صحبت می کنند.
  • یک مشتری راضی و خوشحال، تجربه خود را به افراد بیشتری انتقال می‌دهد و در نهایت درآمد بیشتری برای این سازمان به ارمغان می آورد.
  • خدمات پس از فروش نقش اساسی در تقویت پیوند بین سازمان و مشتریان دارد.
  • تکنیک‌های خدمات پس از فروش
  • فروشندگان حرفه ای باید حتی پس از معامله با مشتریان ارتباط برقرار کنند. هرگز تماس های خود را نادیده نگیرید.
  • یک بار در یک لحظه سرنوشت ساز با آنها تماس بگیرید تا مبادلات لذت بخشی را تبادل کنید.

به مشتریان حمایت لازم را ارائه دهید. به آن‌ها کمک کنید نصب، نگهداری یا کارکرد یک محصول خاص را امتحان کنند. فروشندگان حرفه ای فروش لپ تاپ ها باید اطمینان حاصل کنند که ویندوز ها در سیستم پیکربندی شده اند و مشتریان بدون هیچ مشکلی قادر به استفاده از شبکه هستند. به طور مشابه، سازمان های فروش سیم کارت های تلفن همراه باید اطمینان حاصل کنند که شماره  بلافاصله پس از اینکه مشتری اسناد لازم را ارائه می دهد، فعال شود.

هر محصولی که شکسته شده یا در شرایط خاصی آسیب دیده باید بلافاصله توسط نماینده فروش رد شود تا به مشتریان فروخته نشود. مشتریان را بابت پاسخدهی بی نظم آزار ندهید به شکایات آن‌ها گوش کنید و ترتیبی دهید که احساس راحتی کنند.

یک بخش در وب سایت سازمان خود ایجاد کنید که مشتریان بتوانند شکایت خود را ثبت کنند. هر سازمان باید شماره تلفنی داشته باشد که مشتریان بتوانند با آن تماس بگیرند و در مورد پرسش های خود بحث کنند. افسران خدمات رسانی به مشتریان باید اقدامات سریعی در مورد نیازهای مشتریان انجام دهند. مشکلات باید بلافاصله حل شود.

بازخورد محصولات و خدمات مشتریان را بیابید. بازخورد به سازمان کمک می کند تا مشتریان را بهتر بشناسید و تغییرات لازم را برای رضایت مشتری به همراه داشته باشید.

از مشتریان بخواهید که قرارداد سالانه نگهداری AMC را با سازمان خود امضا کنند. AMC یک توافقنامه بین سازمان و مشتری است که در آن سازمان قول داده است که خدمات پس از فروش را به طرف دوم قرارداد برای مدت مشخصی در هزینه های نامبرده تأمین کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن