مدیریت افراد

ویژگی های مدیران موفق

در این مطلب به ویژگی‌هایی می‌پردازیم که مدیران موفق به طور مشترک دارند.

وابستگی فرهنگی

یکی از برجسته ترین ویژگی های مدیران موفق وابستگی فرهنگی و فرهنگ سازی آنان است. ما با آیندگان درباره فرهنگمان صحبت می‌کنیم. ما می‌دانیم که مدیرانمان رهبران بزرگ، مربیان و دست اندرکاران بزرگی هستند اما باید اطمینان حاصل کرد که آن ها صددرصد در فرهنگ سرمایه گذاری می‌کنند که این ویژگی آن ها را نسبت به هر شرکت دیگری در صنعت خود متفاوت می‌سازد.

نگرش مثبت

هیجان می‌تواند مسری باشد و به دیگران سرایت کند. اگر یک مدیر نگرش مثبت و اشتیاق به کار خود را به نمایش بگذارد، این امر باعث حفظ روحیه بالا در تیم او خواهد شد. کارکنان راضی و خوشحال همیشه مولد تر هستند. این برای یک مدیر مزیتی بزرگ است که بتواند به افراد در حین نگه داشتن آن ها در وظیفه شان انگیزه دهد.

اولویت بندی

فقدان تمرکز دلیل شکست بسیاری از شرکت های کوچک است. بهترین مدیران این مشکل را از طریق اولویت بندی حل می‌کنند. آن ها از یک لیست ده تایی ۳ پروژه مهم و تاثیر گذار را شناسایی کرده و تیم خود را روی این سه مورد متمرکز می‌کنند.

انتقال فکر

مدیران قوی با تیم خود بر روی تعیین اولویت ها کار می‌کنند و سپس آن ها را تشویق می‌کنند که این اولویت ها را اجرا کنند. درواقع یک مدیر موفق اعضای تیم خود را از افکار و تصمیماتش باخبر می‌کند و در مواردی حتی از آن ها مشاوره می‌گیرد.

مسئولیت پذیری

یک مدیر موفق یک پاسخگوی قدرتمند است و مسئولیت اقدامات و اهداف خود را به عهده  خواهد گرفت. آن ها توضیح می‌دهند که چرا کارها بر اساس برنامه پیش نرفته است به راه حلی نرسیده اند. از همه مهمتر اینکه این مشخصه را به تیم خود نیز انتقال می‌دهند و باعث می‌شوند که کارکنان آن ها نیز درمورد کارهای خود پاسخگو و مسئولیت پذیر باشند.

صداقت

بسیاری از صفات عالی ممکن است در یک مدیر وجود داشته باشد که عدم صداقت تمام آن ها را از بین خواهد برد. بهترین مدیر کسی است که شبیه به آنچه که می‎گوید باشد. برای یک مدیر صداقت مهمترین مشخصه است و می‌توان گفت یکی از بارزترین ویژگی های مدیران موفق صداقت آن ها است.

صبر و شکیبایی

هنر صبر و شکیبایی چیزی است که سال ها طول می‌کشد تا آن را تقویت کرده و در کنترل خود درآورید. مدیرانی موفق هستند که بتوانند درک عمیقی از صبر با اعضای تیم، مشتریان، فروشندگان و حتی خودشان را تمرین کنند.

شخصیت

اگر به عنوان یک مدیر به شخصیت خود اعتماد نکنید هیچ چیز واقعا اهمیتی ندارد. بسیاری از ویژگی های کلیدی در مدیری وجود دارد که دارای شخصیتی قانونی و یکپارچه است. مدیرانی که نمی‌توان به شخصیت آن ها اعتماد کرد خطرناک هستند و در نهایت مانند یک سرطان برای سازمان هستند. دردناک و پرهزینه.

انعطاف پذیری

ازدیگر ویژگی های مدیران موفق انعطاف پذیری است. مدیران موفق باید بدانند که چگونه باید سریع فکر خود را تغییر دهند و همچنین تکنیک های مدیریتی خود را برای هر کارمند تغییر دهند و برای تمام کارکنان از یک سبک و شیوه مدیریتی استفاده نکنند. مدیر بزرگ و موفق مدیری است که بتواند اطلاعات زیادی را بیابد و تصمیم بگیرد. چه کسی می تواند بدون فکر و تأمل تصمیمی را بگیرد و سپس آن را اجرایی کند.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن