فروش

۸ نکته برتر برای فروش آنلاین موفق

جهان تجارت الکترونیک و فروش آنلاین، در سال‌های اخیر مسیری طولانی را طی کرده است و رقابت در آن از هر زمان دیگر شدیدتر شده است.

در ادامه ۸ نکته ضروری که به افزایش فروش آنلاین کمک می‌کند، آمده است.

 • استراتژی تجارت آنلاین خود را تنظیم کنید.

مانند هر کسب و کاری، برای فروش بیشتر خود نیاز به تعیین استراتژی و اجرای آن دارید. این استراتژی، ساختار کسب و کار شما را مشخص می‌کند. برای مثال، می‌خواهید فقط  فروش آنلاین داشته باشید یا می‌خواهید فروشگاه فیزیکی هم داشته باشید؟

هم‌چنین باید در مورد دامنه محصولات خود هم تصمیم بگیرید. آیا می‌خواهید روی کالایی خاص تمرکز کنید یا دامنه‌ی وسیعی از محصولات را بفروشید؟

 • به همه بستر های فروش فکر کنید.

مشتریان به تفاوت جستجو در بستر های موبایل، تبلت، کامپیوتر رومیزی و لپ تاپ خود فکر نمی‌کنند و شما هم از عهده آنان بر نمی‌آیید. پس سعی کنید در همه‌ی بستر های مورد استفاده، تجربه کاربری خوبی را برای مشتریان خود فراهم کنید.

 • نرم افزار تجاری درست را انتخاب کنید.

گزینه‌های مختلفی برای ایجاد وبسایت وجود دارد و می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. برای مثال می‌توانید یک قالب ساده فروش کالا را انتخاب کنید یا این که در بستر های قدرت‌مند فروش، کار خود را شروع کنید و پس از آن روی بازاریابی تمرکز کنید.

 • به ارائه خدمات آنلاین به مشتری خود افتخار کنید.

عامل مشترک همه‌ی کسب و کارهای موفق، ارائه خدمات عالی به مشتریان است.

خدمات مشتری فقط شامل استخدام افراد خوش صدا برای بخش پاسخ‌گویی تلفنی نمی‌باشد. خدمات مشتری، یعنی به نیازهای مشتری در جای جای کسب و کار خود از محصولات گرفته تا وبسایت و ارسال پستی، توجه شود.

حتما بخوانید:  شناخت فرایند خرید
فروش آنلاین
فروش آنلاین
 • تجربه ارسال خوبی را ایجاد کنید.

اگر استراتژی خوبی برای پست و ارسال داشته باشید، نرخ بازگشت را در سایت افزایش خواهد یافت و هم‌چنین افراد به خرید دوباره از سایت تشویق خواهند شد. استراتژی قیمت شامل همه‌ی موارد مانند قیمت، خدمات پیشنهادی، محتوای بسته‌های پستی و ظاهر بسته‌بندی هم می‌شود.

برای اعطای این حقوق به مشتریان خود، اهمیت دارد تا از پول و تفکر خود استفاده کنید.

 • مخاطبان را به فروش اول و فروش‌های بعدی ترغیب کنید.

برای موفق شدن، باید مخاطبان به روش‌های زیر، از شما آگاهی پیدا کنند:

 • مشاهده‌ی وبسایت تجاری شما
 • کسب آگاهی از شما
 • اولین سفارش
 • خریدهای بعدی

خیلی از کسب و کارها، فقط روی اولین فروش خود تاکید دارند و فروش‌های بعدی را رها می‌کنند. می‌توانید روش‌های بازاریابی متفاوتی را در هر سطح از این سفر کشف کنید. پس از آن می‌توانید هر روش را امتحان کنید و طرح خود را دائما تغییر دهید.

 • برند آنلاین مورد اعتماد بسازید.

امروزه، صاحبان فروشگاه‌ها خیلی زرنگ هستند. مردم از فروشگاه‌های غیر قابل اعتماد خرید نمی‌کنند. پس باید سعی کنید اعتماد را در مشتریان خود به وجود بیاورید. اعتماد باید در هر تعامل مشتریان با سایت مانند پاداش به مشتریان، بازدید از سایت، تحویل محموله‌های پستی به وجود بیاید. مطمئن شوید که تمام اطلاعات روی سایت، درست و صحیح هستند.

 • تجربه خرید آنلاین را بهینه نگه دارید.

هیچ کاری که تاکنون در سایت شما انجام شده، پایان نیافته است و همه کارها در حالات آزمایشی هستند. پس باید یک استراتژی برای بهینه‌سازی ثابت سایت داشته باشید و روی حوزه‌هایی که خوب کار نشده است، خوب کار کنید و آن‌ها را بهتر کنید. زمانی‌که این حوزه تمام شد، روی حوزه‌های دیگر کار کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «تحلیلگر حرفه‌ای کسب‌وکار» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن