مدیریت ارتباط با مشتری

۱۲ راه برای مدیریت ارتباط با مشتری

در این مقاله، ما می‌خواهیم ۱۲ نکته را برای مدیریت کمپین‌های بازاریابی، هماهنگی تلاش‌های فروش و ذخیره اطلاعات مشتری در یک مکان بدون مراجعه به نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) به اشتراک بگذاریم.

آیا کسب و کار شما به نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری نیاز دارد؟

مزایای نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری غیرقابل انکار است. با این حال، تیم‌های کوچک لزوماً بلافاصله به یک سیستم نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری نیاز ندارند.

اگر:

  • تجربه قوی با ابزارهای بازاریابی و راه‌حل‌های گزارش‌دهی دارید
  • ظرفیت انجام بررسی‌های دستی را دارید
  • برای پردازش خودکار اطلاعات ورودی، به یک راه‌حل قابل تنظیم نیاز ندارید

می‌توانید راه‌حل مدیریت مشتری داخلی ایجاد کنید.

چگونه بدون نرم‌افزار CRM روابط مشتری را مدیریت کنیم

یک استراتژی قدرتمند برای مدیریت روابط مشتری، کلید شما برای رشد سود است.

این استراتژی بر پایه توانایی شما در استخراج و “رمزگشایی” داده‌ها بنیان می‌شود.

دیگر نیازی نیست که تصمیمات خود را بر اساس حدس‌ تنظیم کنید، شما تمام اطلاعات لازم را در اختیار دارید.

بیایید نگاهی بیندازیم به ۱۲ روش برای ذخیره موثر، تجزیه و تحلیل و استفاده از اطلاعاتی که به شما کمک می‌کند تا یک استراتژی مدیریت ارتباط با مشتری قوی (بدون نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری) ایجاد کنید.

۱- اطمینان از ارتباط موثر بین تیم‌های بازاریابی و فروش

شما باید بخش‌های بازاریابی و فروش خود را نه تنها برای جذب و تبدیل سرنخ فروش، بلکه برای حفظ مشتریان خود تنظیم کنید. در هر مرحله از ارتباط با مشتریان احتمالی یا فعلی، تیم‌های فروش و بازاریابی باید دست به دست هم دهند.

برای هماهنگی تلاش‌های خود، ابتدا سفر مشتری را دوباره مرور کنید. وقتی هر دو تیم دید مشترکی نسبت به آنچه در هر مرحله از کانال فروش برای مشتری اتفاق می‌افتد داشته باشند، ایجاد یک تجربه مشتری واحد و ایجاد ارزش افزوده برای مشتریان بالقوه برای آن‌ها آسان‌تر است.

همچنین، ارزش بازخورد مشتری را دست کم نگیرید. از آنجا که فروشندگان بیشتر ارتباطات با مشتری را انجام می دهند، باید سندی مشترک وجود داشته باشد که بازاریابان بتوانند اطلاعات رایج‌ترین اعتراض‌ها و نقاط درد را پیدا کنند.

وقتی تیم‌های فروش و بازاریابی در یک راستا قرار می‌گیرند، مشتریان به راحتی در قیف فروش حرکت می‌کنند.

۲- شفافیت را در اولویت قرار دهید

با توجه به اینکه بسیاری از شرکت‌ها به کار طولانی‌مدت از راه دور روی آورده‌اند، دیگر به سرعت به اشتراک گذاشتن اخبار خیلی معمول نیست.

بنابراین، برای اینکه همه از آنچه در یک پروژه دیگر می‌گذرد مطلع شوند، همیشه اخبار را در کانال ارتباطی که تیم‌های بازاریابی و فروش شما به آن دسترسی دارند، به اشتراک بگذارید.

در کار از راه دور، چیزی به عنوان ارتباط بیش از حد وجود ندارد. از اسناد مشترک استفاده کرده و ارتباطات باز را تشویق کنید تا مطمئن شوید همه کارمندان شرکت شما قبل از شروع یک کمپین بازاریابی جدید یا صحبت با مشتری باهم توافق دارند.

۳- اهرم یکپارچه سازی داخلی

درست مانند تیم‌های بازاریابی و فروش، ابزارهای بازاریابی شما نیز در صورت هم‌سویی بهتر عمل می‌کنند.

یکپارچه سازی شما را قادر می‌سازد تا داده‌های نرم‌افزارهای مختلف بازاریابی را گرد هم آورده و به قابلیت‌های پیشرفته‌تری دسترسی پیدا کنید.

ابزارهای بازاریابی به طور معمول امکان ادغام با دسته‌ای از ابزارها را فراهم می‌کنند که می‌توانند گسترش مناسبی برای ویژگی‌های آن‌ها باشند. به همین دلیل است که هنگام انتخاب یک بستر برای ارتباط از طریق ایمیل یا انتخاب یک ابزار مدیریت کار، توجه به ادغام‌های ارائه شده توسط شرکت مهم است.

۴- از ابزارهای یکپارچه سازی برنامه‌ها استفاده کنید

تصور کنید عملکرد ابزار تولید سرنخ به شما امکان نمی‌دهد آن را با سیستم بازاریابی ایمیل خود ادغام کنید. پس چه باید کرد؟

ساده‌ترین راه‌حل، استفاده از ابزار یکپارچه سازی برنامه است.

ابزارهایی مانند Zapier یا Automate.io بازاریاب‌ها را قادر می‌سازد گردش کار خودکار ایجاد کنند که بدون اتصال شخص ثالث امکان‌پذیر نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «متخصص حرفه‌ای هوش تجاری» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن