BPM Course
برندینگ

اهمیت هویت برند در رسانه‌های اجتماعی

همه ما، اهمیت خلق برند را می‌دانیم و آن را در تمام بسترهای بازاریابی خود استوار و ثابت نگه می‌داریم.

در حالی‌که، رسانه‌های اجتماعی کانال‌های دسترسی به بازار ما را تغییر قطعی داده‌اند، اهمیت یک برند قوی و استوار در بسترهای بازاریابی، تغییر نکرده است.

در این‌جا، در مورد ضرورت وجود هویت بصری برند در انتقال هویت آنلاین و استفاده موثر از آن، توضیح داده می‌شود.

هویت برند چیست؟

هویت برند، مکانیزمی را برقراری ارتباط مزیت‌های بصری محصولات خود نسبت به رقبا فراهم می‌کند که به سرعت شناسایی می‌شوند. این یک روشی برای اتصال سریع و برقراری ارتباط با مشتریان هدف می‌باشد.

هویت برند شامل سه مولفه اصلی است : پیام (جمله نهایی نمایش)، فونت و هویت بصری. حفظ استواری در تمام آن سه عنصر در جایی که برند ظاهر می‌شود (رسانه‌های آنلاین و چاپی)، اهمیت دارد. بیایید روی استفاده از تصویر در هویت آنلاین برند خود تمرکز کنیم.

تصاویر انتخابی شما، بلوک‌های سازنده‌ی پیام‌های بازاریابی شما هستند. این تصاویر، همان شیوه‌ای‌ست که می‌تواند توجه مخاطب را جلب کند و اولین احساس آنها نسبت به کسب و کار شما را شکل می‌دهد.

هویت بصری برند
هویت بصری برند

خلق هویت برند

تصاویر قوی که پیام قدرتمندی را به همراه دارند، سبب ارتقا برند می‌شود و آن را به سمت توده‌های مردم می‌کشاند. پس در انتخاب تصاویر، در نظر گرفتن مفاهیم کلیدی اهمیت دارد.

  • موضوع شفافی داشته باشید.

آخرین فعالیت شما که مخاطبان را گیج می‌کند، تصویری است که بد انتخاب شده باشد. برای مثال، اگر در حال تبلیغ تحصیلات ابتدایی کودکان هستید، از تصاویری که نوجوانان و بزرگسالان را در وضعیت تحصیل نشان می‌دهد، جلوگیری کنید.

در عوض، از عکس‌های حرفه‌ای کودک استفاده کنید یا روی ابزارهای تحصیلات ابتدایی تمرکز کنید و محیط شاد و سرزنده‌ای را به آنها نشان دهید. نیاز دارید تا تصاویر شما جذاب باشند و مخاطبان شما را از مطالعه‌های بعدی دلسرد نکند.

  • لحن درستی را انتخاب کنید

مردم به سمت تصاویر شاد و امیدوارانه کشیده می‌شوند. تن رنگ و نور پردازی که در تماس با انتخاب درست تصویر قرار دارد، در نظر بگیرید. با انتخاب تصاویر دارای عناصر قوی طراحی، لحنی را برای پیام خود تعیین کنید.

  • خودتان را از بقیه جدا و متمایز کنید

به دنبال تصاویر منحصر به فرد باشید. داشتن خلاقیت در زمان تبلیغ یک سرویس، به شما کمک می‌کند تا خود را از عموم برجسته کنید و به کانال‌های اجتماعی شما  هویت بصری برند منحصر به‌فردی را می‌دهد.

  • از به هم‌ریختگی دوری کنید

تصاویر باید واضح باشند و نکته مرکزی شفافی داشته باشند. این همان حوزه‌ای است که نیاز به بیشترین ارتباط با برند خود را دارید. از تصاویر به هم‌ریخته، حاوی پیام مخفی و مفهوم بی‌هدف دوری کنید و می‌توانید به کاربران رسانه‌های اجتماعی اعتماد کنید تا از ضعیف‌ترین سرنخ استفاده کنید و با آن کار خود را ادامه دهید.

  • رفتار شایسته داشته باشید

در حالی‌که در زمان تبلیغ یک کسب و کار مربوط به بزرگسالان مانند یک سالن تاتو، استفاده از تصاویر ناخوشایند و زننده کاملا مناسب است؛ اما استفاده از آنها در بازاریابی یک مهدکودک عاقلانه نیست. به یاد داشته باشید که به هر دلیل اشتباه، نیاز به عملکرد ویروسی ندارید. مخاطبان بصری و موضوع خود را به شایستگی حفظ کنید.

  • شخصیت خود را فراموش نکنید

زمانی‌که وارد بازاریابی رسانه‌های اجتماعی می‌شوید، حفظ استواری برند در کانال‌های ارتباطی اهمیت دارد. لوگو، رنگ و فونت خود را فراموش نکنید. هم‌چنین، آواتار برند خود (باکس کوچکی که به همراه نام و کسب و کار شما در زمان ارسال پست در رسانه‌های اجتماعی پدیدار می‌شود.) را از یاد نبرید.

حضور در رسانه‌های اجتماعی، به نظر عجیب و غریب است، اما تاثیر بزرگی در هویت برند شما دارد. از آواتار یکسانی در تمام بسترهای رسانه‌های اجتماعی خود استفاده کنید. هرچه آواتار، یکتایی و خلاقیت بیشتری داشته باشد؛ توجه مثبت بیشتری را جلب می‌کند.

منبع
مارکتینگ دونات

نوشته های مشابه

دوره جامع و بلندمدت «تحلیلگر حرفه‌ای کسب‌وکار» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن