بازاریابی

بهترین سایت برای کسب و کار را چگونه بسازیم

اگر شما صاحب یک کسب و کار کوچک هستید حتما تا به حال یک سایت برای کسب و کار خود ساخته اید که همه فاکتورهای یک وب سایت خوب شامل طراحی چشمگیر، راحتی در استفاده، سرعت بارگذاری سریع و یکپارچه و غیره را دارا می‌باشد و خیالتان از بابت سایت راحت است و به جنبه های دیگر کسب و کار می‌پردازید.

اما جنبه مهم داشتن یک وب سایت این است که در کنار وب سایتتان بمانید چرا که ممکن است هر لحظه اتفاقی بیفتد که شما سایتتان را از دست بدهید.

حفظ و نگهداری یک وب سایت کار بسیار سختی است. در اینجا برخی از مسائل کلیدی که در حفظ یک وب سایت موثر است را ذکر می‌کنیم:

به روزرسانی موضوعات

هنگامی که مشتری از وب سایت شما بازدید می‌کند انتظار دارد موضوعاتی کاملا به روز را ببینید. این کاملا غیر حرفه‌ای به نظر می‌رسد که یک لیست ارتقا یافته یک سال در وب سایت شما باقی مانده باشد و هیچ اقدامی در مورد آن نکرده باشید. اگر در سایتتان وبلاگ داشته باشید و حدود یک ماه از آخرین پستی که در وبلاگ خود گذاشته‌اید، گذشته باشد باعث ضعیف نشان دادن سایت شما در نظر مشتریان می‌شود. یک سایت ضعیف برای مشتریان قابل قبول نیست.

باید راهی پیدا کنید که به نظر برسد وب سایت شما هر دقیقه در حال به روزرسانی است و معنی آن این است که شما باید دائم در حال ایجاد موارد جدید و به روز شده در سایتتان باشید. بهترین راه این است که اگر خودتان وقت رسیدگی به سایت را ندارید شخصی را به این کار اختصاص دهید.

بررسی بازخوردهای سایت

یکی از نشانه های وب سایت موثر در یک کسب و کار این است که فضایی را در وب سایتتان برای گفتگوی بین مشتری و صاحبان مشاغل در نظر بگیرید. مثل یک صفحه پیشنهاد یا لینکی که بتوانید از طریق وبلاگ بازخورد مخاطبین و مشتریان خود را رصد کنید.

برای این منظور شما نیاز دارید که به موقع به پرسش ها و تقاضاها و نظرات مشتریان خود در وب سایت پاسخ دهید. این کار باعث ایجاد مشتریان وفادار برای شما خواهد شد. در غیراینصورت اگر پاسخ مشتریان را ندهید یا به موقع ندهید آن ها فکر می‌کنند که شما به آن ها توجه نمی‌کنید. در نتیجه مشتریان خود را از دست خواهید داد.

وب سایت را مدام چک کنید و از عملکرد آن آگاهی یابید

اگر شما برای مدت زیادی وب سایت خود را چک نکنید و چیزی ناقص بماند یا مشکلی برای قسمتی از سایت به وجود بیاید، بدون شک این موضوع هر کسی را که به سایت شما سر بزند آزار خواهد داد. شما باید حداقل روزی یکبار سایت را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که در سایت شما همه چیز درست کار می‌کند.

بنابراین وقتی وب سایت برای‌ کسب و کار خود می‌سازید آن را کنار نگذارید و به کارهای دیگر کسب و کارتان برسید. شما باید به سایت خود به عنوان یک موجود زنده فکر کنید که برای رشد کردن نیازمند مراقبت و توجه شما است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن