بازاریابی

اشتباهات رایج در بسته‌بندی محصول

اهمیت بسته‌بندی آن‌قدر بالاست که ممکن است موجب موفقیت یا شکست یک محصول شود. در این مطلب به اشتباهات رایج در بسته‌بندی می‌پردازیم

بسیاری از صاحبان مشاغل بسته بندی محصول خود را کم اهمیت می‌دانند. اما شاید ندانند که سخت باز شدن بسته بندی یک محصول که از نظر آن ها یک موضوع پیش پا افتاده است می‌تواند عواقب فاجعه باری برای کسب و کار آن ها در پی داشته باشد. بسته‌بندی را بسیاری پنجمین عنصر از آمیخته بازاریابی می‌دانند.

کار کردن با یک طراح بسته بندی آگاه، موجب تحت تاثیر قرار دادن مصرف کنندگان محصول شما خواهد شد.

اگر محصول شما نیاز به بسته بندی دارد بهتر است اطمینان حاصل کنید که از تمام خطاهای زیر در بسته بندی محصول خود اجتناب کرده اید:

بسته بندی شما خیلی پیچیده است

اگر بسته بندی محصول شما به قدری پیچیده باشد که جزئیات باز کردن آن را به صورت فنی و تکنیکی بر روی محصول نوشته باشید مطمعنن برای مشتری خوشایند نیست. هیچ مشتری دوست ندارد که مجبور باشد متن بسته بندی را بخواند که پر از اصطلاحات صنعتی است. بسته بندی محصول خود را ساده طراحی کنید.

بسته بندی  شما سخت باز می‌شود

در یک تحقیق که اخیرا صورت گرفت ۶۲ درصد از پاسخ دهندگان گفته اند که سخت باز شدن بسته بندی یک محصول آن ها را از خرید دوباره آن محصول منصرف کرده است. این آمار برای کسب و کارهایی که بسته بندی محصولاتشان سخت باز می‌شود تأمل برانگیز است. به جای بسته بندی سخت و پیچیده بر بسته بندی تمرکز کنید که تجربه آسان و بدون استرسی برای مصرف کننده به دنبال خواهد داشت و این خود یک راه عالی برای افزایش فروش محصولات شما است.

 بسته بندی شما بیش از اندازه بزرگ است

برخی از صاحبان کسب و کار بر این باورند که هرچه بسته بندی محصول آن ها بزرگتر باشد بهتر است. اما حقیقت این است که بسته بندی بزرگ به ویژه برای خرده فروشانی که محصولات خود را حمل می‌کنند می‌تواند مشکل ساز شود. همچنین فضای ذخیره سازی و انبار بیشتری برای خرده فروشان نیاز است. از طرف دیگر، بسته بندی کوچک تر باعث صرفه جویی در هزینه بسته بندی برای تولید کنندگان می‌شود.

بسته بندی شما گمراه کننده است

آیا برای شما هم  پیش آمده است که یک بسته چیپس سیب زمینی را به خاطر بسته بندی بزرگ آن خریداری کرده باشید اما هنگامی که آن را باز کردید نصف حجم آن از هوا پر شده باشد؟ بسته بندی گمراه کننده می‌تواند مشکلات زیادی را برای شما به همراه داشته باشد که یکی از آن ها از بین رفتن اعتماد مصرف کننده نسسبت به برند شما است. صادق بودن با مشتری در مورد محصولی که به آن ها ارائه می‌دهید می‌تواند برای شما مشتریان دائمی و بلند مدت به ارمغان آورد. اگر می‌خواهید بسته بندی خود را جذاب کنید، بهتر است از دادن وعده های پوشالی به مصرف کنندگان خود اجتناب کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن