فروش

۴ نوع اطلاعات مفید در خاتمه‌دادن به فروش (Closing)

داشتن اطلاعات درست در مورد مشتریان خود، می‎تواند به یک معامله پایان دهد. چه از نرم افزار CRM (مدیریت روابط با مشتری) استفاده کنید یا به سادگی در رکوردهای کاغذی اطلاعات را نگهداری کنید، چهار نوع اطلاعات وجود دارد که می‌تواند منجر به فروش شود.

تعاملات پیشین مشتری

فروش یک رابطه است.یادآوری معاملات و گفت‌وگوهای پیشین مشتری حتی اگر از آخرین تماس هفته‌ها یا ماهها گذشته باشد، واقعا مفید است. با اطلاعات پس زمینه‌ای درست، شما می‌توانید خدمات شخصی و هدف‌مندتری را تدارک ببینید و شانس فروش خود را به‌طور قابل ملاحظه‌ای تقویت کنید. یک سیستم CRM در اینجا می‌تواند کمک کننده باشد. در هر زمان اطلاعات برقراری ارتباط با مشتری را می‌گیرد و همه چیز از تماس تلفنی تا ایمیل‌ها را ثبت می‌کند. پس یک فروشنده، می‌تواند جزئیات تمام این معاملات را با لمس یک دکمه نشان دهد.

رفتارهای پیشین خرید

تحلیل گرایشات خرید، مسائل بسیاری را آشکار می‌کند. نگاهی به فروش‌های گذشته، می‌تواند گرایشات و چرخه‌های خرید را آشکارکند. با تمرکز بر الگوها، می‌توانید پیام‌های فروش به‌جایی را برای افراد درستی در زمان درستی هدف‌گذاری کنید. هم‌چنین به شما کمک می‌کند تا مشخصات کلیدی در مورد مشتریان را شناسایی کنید تا مشتریان بالقوه بیشتری را مطابق با مشخصه‌های مشتریان خود شناسایی کنید.

یک سیستم CRM، اطلاعات را در هر زمانی به‌روز نگه می‌دارد و می‌تواند تصویر دقیقی از مشتریان و کسب و کار شما را تدارک ببیند. تحلیل بلادرنگ، شما را قادر می‌سازد تا روی ترندها سرمایه‌گذاری کنید و سپس در صورت لزوم، تمرکز و منابع خود را تغییر دهید.

همچنین بخوانید:  خدمات پس از فروش چه ضرورتی دارد؟

اطلاعات مشتری

اگر شما یک کسب و کار B2B دارید، باید وظیفه خود را در مورد مشتریان آینده‌نگر انجام دهید. اطلاعات در مورد شرکت‌ها را می‌توان ازطریق وب‌ سایتها، دایرکتوری‌های خارجی و گزارشات جمع‌آوری کرد. این کار به شما داده‌ها و اطلاعات ارزشمندی در مورد درآمد شرکت‌ها، توسعه‌های جدید و طرح‌های آینده می‌دهد. این داده‌ها به شما اطلاعاتی در مورد مدیران برتر و اطلاعات پس زمینه‌ای و مفید دیگر می‌دهد.

روش‌های پیشین فروش

بررسی فروش‌های گذشته، می‌تواند آموزنده باشد. چه روشی به آن بخش از کسب و کار کمک کرد؟ با آگاهی از فروش‌های موفق پیشین، می‌توانید نرخ فروش را بهبود بدهید. این یک حوزه دیگری است که سیستم CRM می‌تواند به شما کمک کند و به کمک برخی روش‌های دیگر می‌توانید رکوردهای خود را برای معاملات مشابه جستجو کنید تا به معامله کاری مورد نظر خود برسید و یک بینشی را برای معاملات موفق پیشنهاد می‌دهد. با این پیشنهادات، فروشنده‌ها تمایل دارند که نرخ فروش خود را به طور چشم‌گیری افزایش دهند.

- امتیاز شما -
[کل: 1 میانگین: 5]
منبع
Marketing Donut

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − 1 =

اگر در خصوص این مقاله یا دانلود منابع مشکل یا سوالی دارید لطفا با پشتیبانی کار و کسب در ارتباط باشید.
بستن