BPM Course
ارتباطاتمدیریت افراد

۵ اشتباه بزرگ مدیریتی!

پیشگیری از اشتباهات مدیریتی و تصمیم گیری های ناب برای یک سازمان موفق ضروری است. اما چطور می‌توانید مدیر بهتری باشید؟ در اینجا اشتباهات مدیریتی را برای شما ذکر کرده ایم که باید متوجه آن شوید و با تلاش برای جلوگیری از این اشتباهات بتوانید تبدیل به مدیر بهتری شوید.

۱- موفق به شناخت کارمندان خود نشدن

ایجاد رابطه با کارکنان یک عامل کلیدی در مدیریت است. شما قرار نیست مشاور یا درمانگر طلاق کارمندان خود باشید اما شما باید بدانید در زندگی آن‌ها چه اتفاقی می‌افتد. هنگامی که شما می‌دانید کارمندتان برای تعطیلات قرار است کجا برود یا اینکه فرزند او فوتبال بازی می‌کند این یعنی که شما یک علاقه سالم به زندگی کارمندتان دارید. دانستن موارد شخصی سالم از زندگی کارمندتان از شما مدیر بهتری می‌سازد که به نیازهای کارکنان و حالات و رویدادهای زندگی آن‌ها پاسخ بهتری می‌دهد.

۲- اعتماد نکردن

مدیران باید با تمام کارمندانشان از در اعتماد وارد شوند. هنگامی که مدیران به کارمندانشان اعتماد ندارند، این عدم اعتماد در بسیاری از موارد به ضرر آن‌ها است. به عنوان مثال اگر بخواهید دائمان آن‌ها را چک کنید، آن‌ها را زیر نظر داشته باشید و مواردی نظیر این، آیا فکر می‌کنید از این طریق آن‌ها به انتظارات شما پاسخ خواهند داد؟

۳- گوش ندادن

گوش دادن فعال یک مهارت حیاتی مدیریتی است. گوش دادن یعنی نشان دادن ارزش ها در عمل. وقتی شما به کارمندانتان گوش می‌دهید آن‌ها احساس می‌کنند مهم هستند و به آن‌ها احترام گذاشته می‌شود. شما اگر هررزو گوش شنوایی برای کارمندانتان داشته باشید اطلاعات بیشتری کسب و خواهید کرد.

۴- عدم برقراری ارتباط موثر و مخفی کردن اطلاعات مهم

بهترین ارتباطات بین شما و کارمندانتان ارتباط شفاف است. مطمئنن اطلاعات محرمانه ای در شرکت شما وجود دارد که از شما خواسته شده آن‌ها را محفوظ نگه دارید، اما غیر از این موارد نادر بهتر است آنچه را که می‎دانید با کارمندانتان به اشتراک بگذارید. برای هر کارمند اینکه عضوی از یک جمعیت و تیم باشد یک هدف است. همچنین شما باید در مورد بازخوردها از کارمندانتان سوال کنید. از کارمندانتان بخواهید که نظرات و پیشنهادات خود را به اشتراک بگذارند و اگر شما موفق به اجرای پیشنهاد آن‌ها نشدید بگذارید دلیل آن را بفهمند.

۵- فرق گذاشتن بین کارمندان

شما لزوما نباید با هر کارمند رفتار یکسانی داشته باشید اما آن‌ها باید احساس کنند که رفتارهای یکسان دریافت می‌کنند. این ادراک که برخی کارمندان برای شما عزیزتر هستند و یا مورد علاقه شما هستند تلاش های شما برای مدیریت کارمندانتان را تضعیف می‌کند. این ادراک همچنین کار گروهی را نابود می‌کند و بهره وری و موفقیت را تضعیف می‌کند و یکی از اشتباهات بزرگ مدیریتی محسوب می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «تحلیلگر حرفه‌ای کسب‌وکار» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن