ارتباطاتمدیریت افراد

۵ راه ایجاد رابطه مثبت با کارمندان

کاملا واضح است که ایجاد یک رابطه مثبت با کارمندان کلید ایجاد یک محیط کاری مثبت است. رابطه مثبت بین کارمندان و رئیسشان برای آن‌ها بسیار الهام بخش است و باعث افزودن بر انرژی آن‌ها خواهد شد تا کارایی خود را به حداکثر برسانند. یافتن توازن و تعادل مناسب بین ارتباط دوستانه، فرهنگ معمول سازمانی و برخورد جدی با کارمندان همیشه برای مدیران یک چالش بوده است. در اینجا پنج نکته کلیدی برای شما بازگو کرده ایم که به شما در برقرار روابط مثبت با کارکنان و به موفقیت رساندن کسب و کارتان کمک خواهد کرد.

۱- نقش خود را به عنوان رهبر بپذیرید

گاهی اوقات ممکن است شما در مورد از دست دادن قدرت خود احساس ناامنی کنید اما حقیقت این است که هر کسب و کار مانند یک بازی است و کارمندان انتظار دارند که شخصی بازی را جلو ببرد. اگر شما به عنوان یک رئیس نقش خود را نپذیرید کارمندان شما ممکن است این موضوع را مورد سو استفاده قرار دهند و گاهی تصمیمات شما را نادیده بگیرند.

۲- بازخورد سازنده ارائه دهید

بر اساس مشاهدات عینی ، بازخورد سازنده یک تکنیک غنی است که می‌تواند محیط کار خوبی را برای شما به ارمغان بیاورد و باعث ایجاد رابطه مثبت با کارمندان شود. مدیران بزرگ از رشد حرفه ای کارکنان خود مراقبت می‌کنند و بازخورد نظرات کارمندان خود را به طور شفاف ارائه می‌دهند. به یاد داشته باشید که بازخورد خوب و عالی تنها در مورد ارائه نظرات نیست، بلکه گوش دادن به کارمندان نیز باعث می‌شود تا همیشه آن‌ها افکار خود را با شما در میان بگذارند.

۳- درب اتاق یک مدیر همیشه باید بر روی کارمندان باز باشد

شما باید اطمینان حاصل کنید که کارمندانتان با شما احساس راحتی می‌کنند و در بیان ایده های جدید و یا حتی بازگو کردن شکایات خود به شما نگرانی ندارند. انجام این کار از شما در راه ایجاد یک رابطه قوی تر بر مبنای تبادل پیوسته پشتیبانی می‌کند. توجه داشته باشید که تعاملات چهره به چهره به مراتب تاثیر بیشتری در ایجاد رابطه مثبت با کارمندان خواهد داشت.

۴- رسمی لباس بپوشید

شاید بیان کردن این موضوع در کنار سایر موارد برای ایجاد رابطه مثبت با کارمندان کمی برای شما عجیب باشد. این موضوع به خصوص در محیط هایی که کارمندان لباس هایی بر اساس سمت خود می‌پوشند بسیار اهمیت دارد. اگر شما یک لباس ساده و معمولی بپوشید کارکنان نوعی اختلال شناختی را تجربه خواهند کرد. از یک سو آنها می‌دانند شما مدیر هستید و از سوی دیگر به طور غریزی با شما به عنوان یک عضو از تیم که مسئولیت های مشابهی با شما دارند رفتار می‌کنند. هنگامی که شما یک لباس متفاوت می‌پوشید بلافاصله بین شما و کارمندان فاصله مناسب ایجاد می‌شود. فاصله ای که نقش تعیین کننده در تعیین مسئولیت همه کارکنان برای موفقیت کسب و کار ایفا می‌کند.

۵- خودتان باشید

شما به عنوان کسی که نقش یک مدیر اجرایی را بر عهده دارید ممکن است شنیده باشید که خوب بودن بیش از حد برای یک مدیر اشتباه است. اما ایجاد محیط نا امن همراه با رعب می‌تواند عدم احترام را برای شما از سوی کارمندانتان به همراه داشته باشد. هیچ چیز بهتر از این نیست که در برقراری روابط با کارمندانتان خود واقعیتان باشید. این کار به شما در ایجاد رابطه مثبت با کارمندان کمک زیادی می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره جامع و بلندمدت «متخصص حرفه‌ای هوش تجاری» با رویکرد کاربردی و اجراییاطلاعات بیشتر و ثبت‌نام
بستن