بازاریابی

بازاریابی محتوا | چرا امروزه محتوا در بازاریابی حرف اول را می‌زند؟

به دلیل استفاده کسب و کارها از وبسایت و وبلاگ برای بیان تخصصشان، محتوا قلب استراتژی بازاریابی امروزه است. در ادامه، نکاتی در مورد نحوه تولید محتوای قدرتمند بیان می‌شود تا به فروش کالا یا خدمات و رشد کسب و کار حرفه‌ای شما کمک کند. فعالیت‌های آزمون و خطا شده برای جلب توجه مشتریان، مانند گذشته نتیجه نمی‌دهند.

  • تبلیغات به ندرت هزینه‌های قابل توجه را توجیه می‌کنند.
  • تیر بازاریابی تلفنی شما به سنگ می‌خورد.
  • محبوبیت نشریه‌ای که برای پوشش بازار به آن تکیه داده اید، کاهش می یابد یا از بین می رود.
  • سایتی که برای ایجاد آن زمان گذاشتید، سرنخی را در بازار ایجاد نمی‌کند و به سختی می‌توان آن را به‌روز کرد.
  • شبکه مورد اعتماد شما، فرصت کافی را برای پیشرفت رو به جلوی شما را به دست نیاورده است.

شما در کار خود متخصص هستید و می‌دانید که مشتریانی وجود دارند که برای کمک شما ارزش قائل هستند. حال، چگونه می‌توانید آن‌ها را به سمت خود جذب کنید؟

رفتار خرید را با بازاریابی محتوا در جهان مبتنی بر وب تغییر دهید

در سال‌های گذشته، وب رفتار خرید را تغییر داده است. در گذشته، اگر مشتری بالقوه اطلاعاتی در مورد خدمات شما می‌خواست، با دفتر اداری شما تماس می‌گرفت و با شما یا یکی از افراد تیم فروش ارتباط برقرار می‌کرد تا از قیمت پیشنهادی شما کم کند.

امروزه، اولین تماس آن‌ها با اینترنت خواهد بود. او در گوگل جستجو می‌کند، سایت شما را بررسی می‌کند و در سایت برای مقاله‌های به‌روز شده یا بازخوردهای رسانه‌های اجتماعی ثبت نام می‌کند تا اطلاعات بیشتری را به‌دست بیاورد. هم‌چنین، او بهترین فرد برای حل مشکل کسب وکار خود را بررسی می‌کند. انتظار می‌رود که محتوای با ارزشی را به دست بیاورد.

مشتریان شما تحت کنترل هستند و شما در مورد اطلاعات کسب وکار خود که در سایت قرار داده‌اید، بهتر اشراف دارید که آیا جواب مشتریان را خواهد داد یا نه و آیا شما را به عنوان منبعی قابل اعتماد برای نیاز آنان معرفی خواهد داد یا نه؟

امروزه، تمام بازاریابی موثر پیرامون ایجاد محتوای با کیفیت و اشتراک‌گذاری آن از طریق وب می‌گردد. منظور از محتوای با کیفیت، این نیست که اطلاعات به خوبی نوشته شده باشند یا هنرمندانه تولید شده باشند؛ منظور از محتوای با کیفیت، این است که در درجه نخست برای مشتریان شما، ارزش داشته باشد.

مشتریان خود را آموزش بدهید و به آنها بهترین کار را نشان دهید. به آنها بگویید در جستجوی چه چیزی هستید، به آنها نکات با ارزش ارائه دهید، راه دسترسی به موفقیت را نشان دهید، به آنها نحوه کمک خود برای موفقیت دیگران را شرح دهید، به مشکلات آنان پاسخ دهید و دید آنان را باز کنید.

ایجاد و توزیع اطلاعات مرتبط، با ارزش و متقاعدکننده به شما کمک می‌کند تا مشتری بالقوه را به خریدار تبدیل کنید و خریدار را به هوادار بلند مدت خود تبدیل کنید.

چرا محتوا در بازاریابی امروزه پادشاه است؟
چرا محتوا در بازاریابی امروزه پادشاه است؟

فرصت

گونه‌ای از محتوا را که خریدار برای خرید خود واقعا به آن نیاز دارد، تولید کنید. بازاریابی با محتوای با ارزش، یک بازی برد-برد برای کسب و کار و مشتریان شماست. (مشتری بالقوه، اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت می‌کند و شما تخصص و سودمندی خود را بیان می‌کنید.)

محتوای با ارزش به فروش شما کمک می‌کند. این کار سبب می‌شود که مشتریان ایده‌آل، شما را پیدا کنند و خرید از شما را برای آنان راحت‌تر می‌کند.

روشی متفاوت برای ارتباط با مشتری

اگر می‌خواهید ارزش محتوای ارزشمند را درو کنید، باید با مشتریان خود به روشی متفاوت ارتباط برقرار کنید. قوانین متفاوتی برای ارتباط با مشتری وجود دارد. روش محتوای ارزشمند، توصیف هیجان‌انگیز بودن کسب و کار شما نیست.

در توصیف خود، نباید خود را به صورت «چه میزان عالی هستید؟» معرفی کنید (مانند بروشورهای سنتی)؛ باید خود را به صورت «چه میزان مفید هستید؟» معرفی کنید. در واقع، شما پاسخ‌هایی برای مشکلات مشتریان دارید.

این روش کاملا، مشتری محور است. محتوای ۱۰۰ درصد مفید برای مشتریان خود تولید کنید. خودتان را بر انجام این کار ملزم بدانید.

ایجاد محتوا آسان نیست ولی ضروری است

ایجاد این گونه از محتوا نیاز به سعی و کوشش دارد. نیاز به درک عمیقی از نیازهای مشتریان هدف خود دارید و باید بدانید که کجا و چگونه می‌توانید به آنها ارزشی را بیافزایید. این موضوع، نیاز به زمان و مهارت دارد. محتوای ارزشمند، آسان به دست نمی‌آید؛ اما ابزاری ضروری برای رشد و پایداری یک کسب و کار موفق در دنیای امروزه مبتنی بر وب است.

آموزش های حضوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر در خصوص این مقاله یا دانلود منابع مشکل یا سوالی دارید لطفا با پشتیبانی کار و کسب در ارتباط باشید.