بازاریابی

بازاریابی مستقیم چیست؟

بازاریابی مستقیم، مفهومی در مورد برقراری تماس مستقیم با مشتریان فعلی و بالقوه می‌باشد تا محصولات و خدمات خود را تبلیغ کنید. برخلاف تبلیغات رسانه‌ای، بازاریابی مستقیم شما را قادر خواهد ساخت تا افراد خاصی را با پیام‌های شخصی هدف قرار دهید.

بازاریابی مستقیم می‌تواند مقرون به صرفه و در ایجاد فروش بی‌نهایت قدرتمند باشد. پس این روش برای کسب و کارهای کوچک ایده‌آل است.

بازاریابی مستقیم از روش‌های متفاوت و متنوعی استفاده می‌کند. روش‌های سنتی شامل ایمیل مستقیم و بروشور می‌باشد. اما روش‌های بازاریابی ایمیلی، بازاریابی تلفنی و بازاریابی موبایلی و پیامکی به طور گسترده استفاده می‌شوند و روش مقرون به صرفه‌ایی برای دسترسی به مشتریان شما بر مبنای تک-به-تک بودن است.

چرا از بازاریابی مستقیم استفاده کنیم؟

بازاریابی مستقیم به شما اجازه می‌دهد تا جوابی را از مشتریان هدف خود بگیرید. در نتیجه، کسب و کارهای کوچک می‌توانند روی منابع بازاریابی محدود و نتیجه‌بخش خود تمرکز کنند.

کمپین بازاریابی مستقیم با یک فراخوان به عمل روشن، می‌تواند به شما کمک کند تا فروش خود را به مشتریان فعلی تقویت کنید، وفاداری مشتری را افزایش دهید، مشتریان قدیمی خود را پس بگیرید و کسب و کار جدیدی را به وجود بیاورید.

بازاریابی مستقیم به دقت ارزیابی و سنجش می‌شود. برای مثال، می‌توانید ایمیل‌های بازاریابی معیار خود را ارسال کنید تا مشتریان را به صفحات فرود خاصی در وبسایت شما هدایت کند. می‌توانید نتایج را تحلیل کنید تا موفق‌ترین ایمیل را کشف کنید. هم‌چنین می‌توانید قبل از گسترده شدن کمپین، روش بازاریابی خود را روی گروه‌های کوچکی بسنجید تا بهترین نرخ پاسخ به دست بیاید.

اگرچه مشتریان سازمانی (B2B) یا مصرف‌کنندگان را هدف قرار می‌دهید، بازاریابی مستقیم می‌تواند نتیجه‌بخش باشد. انتخاب روش ارتباطی درست، حیاتی است. برای مثال، کسب و کارها نسبت به مصرف‌کنندگان در پذیرش تماس‌های فروش، پذیراتر هستند. اشخاص حقیقی، روش‌های تماس متفاوتی را ترجیح می‌دهند، پس اطمینان داشته باشید که اولویت‌های آنان را نیز برشمرده‌اید.

بازاریابی مستقیم
بازاریابی مستقیم

بیشترین نتیجه را از کمپین بازاریابی مستقیم خود بگیرید

پایگاه داده شما، قلب هر استراتژی بازاریابی مستقیم خوب است. پایگاه داده، باید به‌روز و صحیح باشد. لیست ایمیل خود را منظم بررسی کنید. ورودی‌های تکراری را حذف کنید، هر اشتباهی را تصحیح کنید و قبل‌تر از همه‌ی این ها، اسامی افراد و کسب و کارهایی که تقاضای حذف شدن را دارند، پاک کنید.

اطلاعات در پایگاه داده شما، ذرات طلایی بازاریابی شما هستند. این داده‌ها، در مورد رفتار خرید مشتریان به شما اطلاعاتی می‌دهند و دیگر اطلاعات مفید مانند سن، جنسیت و محل زندگی را آشکار می‌کند. می‌توانید از این داده، برای تقسیم‌بندی مشتریان و مشتریان بالقوه به گروه‌های ‌کوچکتر استفاده کنید و آنها را با پیام‌های خاص هدف قرار دهید. می‌توانید مشخصات بهترین مشتری خود را ایجاد کنید و تماس‌های جدید مطابق با این توضیحات و به کمک خرید یا اجاره لیست‌های جدید را، پیگیری کنید.

به دلیل این‌که بازاریابی مستقیم، پیام خود را مقابل افراد قرار می‌دهد، روشی نتیجه‌بخش است. به هرحال، نامه‌های ناخواسته، تماس‌های تلفنی، فاکس، ایمیل و متن‌ها تنها باید به افراد و کسب و کارهایی که مجوز تماس با آنها را دارید، ارسال شود. سازمان رفتار حفاظت از داده، قانون‌های پیچیده و حریم خصوصی دارد که محکم‌تر هم می‌شوند. این مسئوولیت شماست که بررسی کنید فعالیت‌های بازاریابی شما قانون‌مند هستند یا نه.

سنجش نتایج بازاریابی مستقیم

در حالی‌که سنجش تاثیرات تبلیغات و حامیان مشکل است، برخلاف آن بازاریابی مستقیم به شدت قابل سنجش است. با هر کمپین بازاریابی مستقیم، می‌توانید یک نقطه شکستی را (تعداد فروش‌هایی که برای پوشش هزینه‌های بازاریابی نیاز است) محاسبه کنید. به علاوه، می‌توانید هزینه به ازای هر پاسخ و هزینه بازگشت سرمایه واقعی را محاسبه کنید.

این تحلیل ساده، شما را قادر می‌کند تا کمپین خود را بسنجید تا بتوانید نتایج خود را بهبود ببخشید. هم‌چنین، می‌توانید افراد پاسخگوی عالی را شناسایی کنید و آنها را در آینده، دوباره هدف قرار دهید.

آموزش های حضوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر در خصوص این مقاله یا دانلود منابع مشکل یا سوالی دارید لطفا با پشتیبانی کار و کسب در ارتباط باشید.