وبینار رایگان آموزش غیرحضوری پیشرفت
تحلیل کسب و کاردانلود منابع علمی

دانلود کتاب | تحلیل کسب و کار BABOK

کتاب BABOK Guide یک استاندارد جهانی شناخته‌شده برای تحلیل کسب و کار است. BABOK دانش تحلیل کسب و کار را جمع‌آوری کرده و روش‌های موردتوافق و برتر را ارائه می‌کند.

کتاب BABOK
کتاب BABOK

کتاب راهنمای تحلیل کسب و کار یا BABOK که در سال ۲۰۱۵ منتشر شده است، از منابع مهم حوزه تحلیل کسب و کار به حساب می‌آید. تحلیلگران کسب و کار این کتاب را به عنوان یک راهنمای مهم در امور کاری و حرفه‌ای خود می‌شناسند. همچنین، جهت شرکت در امتحانات بین‌المللی موسسه IIBA نیز از این منبع به عنوان اصلی‌ترین منبع یاد می‌شود.

کتاب A Guide to the Business Analysis Body of Knowledge با نام مخفف BABOK Guide از منابع مهم حوزه تحلیل کسب و کار و منبع اصلی امتحان‌های موسسه IIBA یعنی سطوح تحلیلگر کسب و کار شامل CCBA و CBAP و ECBA است. در این کتاب به طور مفصل حوزه‌های دانشی و وظایف هر حوزه توضیح داده شده است.

آن‌چه که کتاب BABOK را متفاوت می‌کند، تغییر و تحول در حوزه تحلیل کسب و کار است. بنابراین BABOK مهارت‌ها و دانشی که یک تحلیل‌گر کسب و کار نیاز دارد را تعریف می‌کند و وظایفی که یک تحلیل‌گر برای رسیدن به راه‌حل (Solution) نیاز دارد را ارائه می‌دهد. BABOK مخفف Business Analysis Body of Knowledge می‌باشد و این کتاب راهنما، مفاهیم، حوزه‌های دانشی، مهارت‌های موردنیاز، تکنیک‌ها و دیدگاه‌های حوزه تحلیل کسب و کار را ارائه می‌دهد.

ساختار این کتاب بر پایه ۳۰ وظیفه (تسک) می‌باشد که در ۶ حوزه دانشی دسته‌بندی شده است و در کنار آن ۵۰ تکنیک اجرایی نیز معرفی شده است تا به وسیله آن‌ها، ۳۰ تسک مذکور انجام شوند.

کتاب راهنمای BABOK را IIBA (مخفف International Institute of Business Analysis) منتشر کرده و نسخه سوم آن در ۵۱۴ صفحه آماده دریافت می‌باشد. ضمنا، در کاروکسب مقالات زیادی در حوزه تحلیل کسب و کار منتشر شده است که پیشنهاد می‌کنیم این مقالات را هم مطالعه نمایید.

دانلود کتاب راهنمای تحلیل کسب و کار BABOK

مقالات پیشنهادی برای مطالعه در حوزه تحلیل کسب و کار BABOK:

همچنین پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاعات بیشتر در خصوص تحلیل کسب و کار صفحه دوره تحلیل کسب و کار BABOK را ملاحظه نمایید.
آموزش های حضوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر در خصوص این مقاله یا دانلود منابع مشکل یا سوالی دارید لطفا با پشتیبانی کار و کسب در ارتباط باشید.